REKLAMA

Kłodzko: Prokuratura ujawnia szczegóły sekcji zwłok 3-latki

Kłodzko: Prokuratura podaje oficjalny wynik sekcji zwłok małej Hani

Fot. Google Street Viev

Kłodzko: Znane są oficjalne wyniki sekcji zwłok 3-letniej Hani z Kłodzka. Dziewczynka doznała obrażeń wewnętrznych.

Kłodzko. Wczoraj, w czwartek 25 lutego odbyła się sekcja zwłok zmarłej dziewczynki. Prokuratura ujawnia dalsze szczegóły w sprawie śledztwa. 

Kliknij tutaj, aby przeczytać o wydarzeniach tego tragicznego wieczora 

 

Obrażenia wewnętrzne

Prokurator okręgowy w Świdnicy zdecydował o przejęciu sprawy z prokuratury kłodzkiej ze względu na jej wagę i zawiłość. 25 lutego w zakładzie medycyny sądowej Wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego przeprowadzono sekcję zwłok 3-letniej Hani. Sekcja wykazała, że przyczyną śmierci dziecka był uraz wielonarządowy. Te ustalenia i zebrane po pierwszych przesłuchaniach dowody pozwoliły na wydanie postanowienia o zmianie zarzutu. Lucyna K. - 30 letnia matka dziewczynki i jej 25-letni konkubent Łukasz B. usłyszeli zarzut znęcania się nad dziewczynką ze szczególnym okrucieństwem i jej zabójstwa. Mieli razem dopuścić się tego czynu, działając w porozumieniu. 

Kłodzko - Matka 3-letniej Hani nie była w pełni władz umysłowych? Kliknij tutaj, aby przeczytać dalej

 

Czynności procesowe

Z opiekunami zmarłej Hani zostały wykonane czynności procesowe. Z nieoficjalnych doniesień mieszkańców wynika, że przeprowadzona została wizja lokalna w mieszkaniu przy ul. Więźniów Politycznych, gdzie doszło do domniemanego zabójstwa dziewczynki. Z uwagi na dobro śledztwa, prokuratura okręgowa w Świdnicy nie ujawnia informacji, czy podejrzani złożyli zeznania oraz jaka była ich treść. Wcześniejszą decyzją sądu rejonowego w Kłodzku, Lucyna K. została tymczasowo aresztowana na miesiąc. Jednak prokurator nie zgadza się z tym krótkim okresem i zaskarżył tą decyzję. Łukasz B, konkubent matki zmarłej Hani, jest obecnie zatrzymany i wobec niego jest właśnie przygotowywany wniosek o tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące. Matce zmarłego dziecka i jej konkubentowi grozi kara do 25 lat pozbawienia wolności lub nawet dożywocie. 

Natalia Kołodziej 

 

Zbigniew Ziobro polecił aresztować konkubenta Lucyny K. Kliknij tutaj, aby przeczytać artykuł 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Kłodzko: Prokuratura ujawnia szczegóły sekcji zwłok 3-latki

Fot. Aneta Bajer

Nowa Ruda: Doszło do pożaru w budynku wielorodzinnym. Strażacy ewakuowali mieszkańców

Fot. Fundacja Itaka

Widziałeś tego mężczyznę? Zadzwoń do fundacji Itaka

Fot. FB/KPRM/ zrzut ekranu

Hotele zamknięte na majówkę, żłobki otwarte od 19 kwietnia. Jakie zmiany jeszcze nas czekają?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×