REKLAMA

Kłodzko: Rząd wreszcie wybuduje nam S8

Kłodzko: Budowa S8 coraz bliżej.

Fot. GDDKiA

Kłodzko: W piątek, 16 lipca, we Wrocławiu odbyły się konsultacje poświęcone Rządowemu Funduszowi Polski Ład. Jednym z priorytetowych działań programu dla naszego regionu jest budowa drogi ekspresowej S8 z Wrocławia do Kłodzka przez Ząbkowice Śląskie. Kiedy powstanie S8? Tego jeszcze nie wiadomo.

Kłodzko. Rząd chce przeznaczyć 7 mld. złotych na budowę dróg ekspresowych S5 i S8 w naszym regionie. Inwestycje mają skomunikować południową część Dolnego Śląska z Wrocławiem oraz resztą kraju.

Jakie są plany?

Na piątkowej konferencji przedstawiono pierwsze szczegóły. Droga S8 będzie wykonana w standardzie dwujezdniowym o dwóch pasach ruchu, a na odcinku Łagiewniki-Wrocław z zabezpieczeniem na trzeci pas. Zbudowane zostanie 80 km drogi, powstanie 12 węzłów i 180 obiektów inżynieryjnych. Jak podaje portal CoNaDrogach, S8 od Wrocławia do Kłodzka będzie drogą o parametrach klasy drogi ekspresowej - klasa S.

<<Policyjny nalot na pałac w Gorzanowie. Sprawdź, co się tam stało>>

 

Kiedy powstanie droga?

O S8 z Wrocławia do Kłodzka przez Ząbkowice Śląskie mówi się od lat. Według założeń rządowego programu “Polski Ład”, budowa drogi ma zacząć się w 2023 roku. Termin oddania drogi do użytku nie jest jeszcze znany. Wiemy natomiast jedno, to ważna inwestycja dla kierowców i dla mieszkańców wszystkich miejscowości położonych wzdłuż obecnej krajówki.

Konsultacje już były…

Od 6 maja do 4 czerwca trwały konsultacje społeczne nad wariantami przebiegu trasy na odcinku Łagiewniki-Wrocław. Przypominamy, że według wstępnych założeń realizacja inwestycji ma być podzielona na trzy odcinki: Kłodzko – Ząbkowice, Ząbkowice – Łagiewniki, Łagiewniki – Wrocław.

<<Sprawedź też: Wypadek za wypadkiem w naszych górach>>

 

Autor: Zuza K. Wolska
Informacje: GDDKiA, materiały promocyjne rządowego funduszu "Polski Ład"

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (5): Kłodzko: Rząd wreszcie wybuduje nam S8

Obrazek użytkownika Adam
  • Adam
  • 20-07-2021

Nowy Wał
Obrazek użytkownika Sbbbbbn
  • Sbbbbbn
  • 22-07-2021

Ludzie PiS nie robią Wałów jak to robili ludzie opozycji ! Ludzie PiS to ludzie mądrzy inteligentni uczciwi jak kryształ np.Radny Bartczak czy vice Wojewoda Bogusław. Ludzie PiS to ludzie jak by lepiej urodzeni a opozycji niestety mają problemy emocjonalne i są niezdolni do rządzenia .np.Bartczak błyszczy rozumem inteligencja zaginął nawet powiat i Starostę a już nie mowie o mieście Burmistrz na kolanach z Ślakiem przed wielkością Bartczaka .Prezes Kaczyński mądry inteligentny z Doktorem a Tusk poprostu krzakacz .PANIE ŚLAK GDZIE UCHWAŁA O NADANIU HONOROWEGO OBYWATELA DLA BARTCZAKA A NIC BY SIĘ NIE STAŁO A SPRAWIEDLIWOŚĆ BY BYŁA JAK BY DOZGONNĄ EMERYTURĘ MU NADAĆ
Obrazek użytkownika Prrrrr
  • Prrrrr
  • 22-07-2021

Czas poprosić Orlen by kupił Gazetę Kłodzka tak by Pan redaktor Piela dostrzegł wielkość radnego Bartczaka i w każdym wydaniu na pierwszej stronie była prawda wielkości wspaniałości radnego a nie Watykanie błędów których niema radny bo radny jest nieomylny i najlepszy .Panorama Kłodzka juz niedługo będzie chwaliła wielkość wielkiego człowieka który pisze historie .Panie Redaktorze czas na opamiętanie i dostrzec wielkość władzy PiS i radnych PiS zegar się nie zatrzymuje a prawda wygra.
Obrazek użytkownika Prrrrr
  • Prrrrr
  • 22-07-2021

Prawdziwa demokracja i pruralizm jest wtedy kiedy władza ma wpływ na to co się pisze i mówi i władza ma wpływ na działalność prywatną gospodarczą .Czas na wpływ na kobiety Polskie by były cnotliwe i przestrzegały wartości chrześcijańskich i dogmat PiS i szanowały decyzję rządu narodu Polskiego PiS . Czas zmienić ordynację wyborczą tak by partia która wygrywa wybory parlamentarne obsadzała z góry 60 % miejsc w radach a o 40 % były by wybory .
Obrazek użytkownika Demos Kratos
  • Demos Kratos
  • 19-08-2021

Kolega chyba leków dziś nie zażył. I tacy ludzie mają prawa wyborcze...

Fot. Czytelnicy

Strachocin: Czołowe zderzenie dwóch aut, są poszkodowani.

Kobiecym Okiem: Letnie wydanie naszego magazynu cieszy się dużym zainteresowaniem. Już teraz możesz obejrzeć go w wersji cyfrowej.

W Kłodzku powstała dyskoteka. Dziś nastąpi jej otwarcie. Jak wygląda?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×