REKLAMA

Kłodzko: Znana jest przyczyna zgonu 3-letniej Hani

Kłodzko: Kolejna osoba zatrzymana w sprawie śmierci dziecka

Kłodzko: Zbigniew Ziobro podał przyczynę śmierci dziewczynki z Kłodzka. Nowe, dramatyczne fakty wychodzą na światło dzienne.

Kłodzko. Dzisiaj, w czwartek 25 lutego odbyła się sekcja zwłok tragiczniej zmarłej, 3 letniej Hani, która przed śmiercią była polewaną przez matkę zimną wodą. Jak się okazuje, to nie to spowodowało śmierć dziecka. 

 

Ziobro informuje

To jednak nie wychłodzenie organizmu, jak wskazywały wcześniejsze informacje, było przyczyną śmierci 3-letniej Hani z Kłodzka. - Sekcja zwłok wykazała, że dziewczynka została ciężko pobita. Poleciłem zatrzymać także ojca dziecka i postawić obu rodzicom zarzuty zabójstwa i znęcania się ze szczególnym okrucieństwem - ujawnił prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Oficjalna informacja z prokuratury odnośnie wyników sekcji zwłok ma pojawić się w piątek, 26 lutego. Jednak już teraz prokuratura krajowa powiadomiła, że sekcja wykazała poważne obrażenia jamy brzusznej ze skutkiem śmiertelnym. Według niesprawdzonych pogłosek, konkubent Lucyny K. już został aresztowany. Nie jest on biologicznym ojcem dziecka, ale razem z matką sprawował opiekę nad małą Hanią. 

 

Matka polewała ją wodą

Do tej tragedii doszło w nocy z 19 na 20 lutego w jednym z mieszkań przy ul. Więźniów Politycznych w Kłodzku. Po godzinie 22.00 matka dziewczynki zauważyła, że jej córka zmoczyła się w łóżeczku. 30-letnia kobieta postanowiła wymierzyć jej karę. Szlochające dziecko wsadziła w łazience na kilka minut pod strumień zimnej wody. - Kilka minut po wyciągnięciu spod zimnej wody dziecko zaczęło tracić przytomność. Wtedy wezwano kartkę pogotowia. Było jednak za późno. Pomimo reanimacji dziecko zmarło – mówi Jan Sałacki, szef kłodzkiej prokuratury. - Matce postawiliśmy zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem i doprowadzenia do nieumyślnego spowodowania śmierci dziecka. Prokuratura zawnioskowała do sądu o 3-miesięczny areszt tymczasowy. Lucyna K, matka zmarłej dziewczynki nie przyznaje się do winy. 

Natalia Kołodziej, Karolina Golak

 

Kłodzko - Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej o tym, jak matka zmarłej Hani zajmowała się nią przed śmiercią 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (2): Kłodzko: Znana jest przyczyna zgonu 3-letniej Hani

Obrazek użytkownika Marcin
  • Marcin
  • 25-02-2021

Czy nie warto przeanalizować sposób dopłat 500+ i emerytur dla matki która urodziła 4 dzieci. ? Ile takich dramatów dzieci musi się wydarzyć by Rząd zrozumiał błąd w sposobie wypłat .
Obrazek użytkownika Agata Kunc-Jasińska
  • Agata Kunc-Jasińska
  • 27-02-2021

Mam prośbę. Powiedzcie mi, jeżeli macie taką orientację - jaki był światopogląd tych rodziców?... Prawicowo-katolicki czy raczej lewacki? Bardzo jest to dla mnie ważne dla rozmów o tej tragedii.

Fot. Aneta Bajer

Nowa Ruda: Doszło do pożaru w budynku wielorodzinnym. Strażacy ewakuowali mieszkańców

Fot. Fundacja Itaka

Widziałeś tego mężczyznę? Zadzwoń do fundacji Itaka

Fot. FB/KPRM/ zrzut ekranu

Hotele zamknięte na majówkę, żłobki otwarte od 19 kwietnia. Jakie zmiany jeszcze nas czekają?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×