REKLAMA

Kłodzko: Nowe, szokujące informacje w sprawie śmierci 3-letniej Hani

Kłodzko: Rodzina zmarłej Hani nie była pozostawiona sama sobie

Fot. Janusz Polska.org

Kłodzko: Sprawa śmierci 3-letniej dziewczynki okazuje się mieć drugie dno. Czy warto wstrzymać się z osądami wobec matki?

Kłodzko. 3 dni temu, 20 lutego w jednym z kłodzkich mieszkań wydarzyła się tragedia, która wstrząsnęła mieszkańcami całego powiatu. Sprawa śmierci 3-letniej dziewczynki błyskawicznie rozeszła się nie tylko na Kłodzko, ale do mediów w całej Polsce. 

 

Na jaw wychodzą nowe fakty

Lincz na matkę zmarłej Hani trwa właściwie od samego początku ujawnienia sprawy. Zarówno sąsiedzi jak i znajomi rodziny Lucyny K. informują o gigantycznych zaniedbaniach pod kątem nadzoru rodziny ze strony służb. Postanowiliśmy zweryfikować te informacje. Jak się okazuje, nad rodziną był prowadzony nadzór kuratora rodzinnego od 2015 roku. Kontrolę nad stanem opieki nad dziećmi pełnił również asystent rodzinny. Ze sprawozdań kuratora wynika, że była to rodzina wielodzietna, która zagwarantowywała dzieciom spełnienie podstawowych potrzeb życiowych. 

 

Niepokojące sygnały

Ze względu na doniesienia sąsiadów matki zmarłej Hani, kurator niejednokrotnie składał niezapowiedziane wizyty w domu Lucyny K. Ostatnie sprawozdania z dozoru pochodzą z 30 grudnia i 17 lutego. Jak udało się nam ustalić, kurator odebrał sygnały wskazujące na niewłaściwe metody wychowawcze wobec małoletnich dzieci i w efekcie podjął natychmiastowe działania. W trakcie niezapowiedzianej wizyty domowej, zwrócił się do matki 3-letniej Hani, aby ta rozebrała dziecko z ubranek, by mógł ocenić, czy jest na niej stosowana przemoc fizyczna. W dniu tego wywiadu kurator nie stwierdził śladów bicia. Kolejne donosy sąsiadów natomiast wskazywały na izolowanie, strofowanie, stosowanie klapsów i zastraszanie dzieci przez konkubenta Lucyny K. Kurator przy kolejnej wizycie ujawnił jeden odcisk po klapsie na pośladku dziewczynki. Jego następne wizyty także nie były zapowiadane, pojawiał się regularnie w mieszkaniu kobiety - lecz w różnych przedziałach czasowych. 

 

Dysfunkcyjna rodzina

Mała Hania miała być w marcu skonsultowana przez lekarza. Miał on sprawdzić, czy dziewczynka fizjologicznie prawidłowo się rozwija. Niestety nie zdążył. Z informacji sądowych jasno wynika, że matka Hani i dwójki pozostałych dzieci współpracowała z kuratorem i dostosowywała się do zalecanych przez nich wskazówek. Pomimo własnego upośledzenia umysłowego, wg kuratora starała się dbać o dzieci. Sama Lucyna K. zgłaszała do dozorcy krzywdzące plotki na jej temat rozpowiadane przez znajomych i mieszkańców na publicznych forach internetowych. Przyznała także, że jest znerwicowana i ma obniżone samopoczucie. Pomimo niskiego potencjału umiejętności wychowawczych kurator nie stwierdził znęcania się nad dziećmi, ani nałogów. Najstarsza, 8 letnia córka kobiety z poprzedniego związku - odnosiła sukcesy w szkole. Dziewczynka miała czwórki z kilku przedmiotów, a z pozostałych właściwie same piątki. Na chwilę obecną, zarówno 8 letnia dziewczynka, jak i jej 10- miesięczna, przyrodnia siostrzyczka znajdują się w pieczy zastępczej. W czwartek odbędzie się sekcja zwłok zmarłej, 3-letniej Hani. 

Natalia Kołodziej

 

Kłodzko - Kliknij tutaj, aby przeczytać o tragicznej śmierci 3-letniego dziecka 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (9): Kłodzko: Nowe, szokujące informacje w sprawie śmierci 3-letniej Hani

Obrazek użytkownika Tomasz
 • Tomasz
 • 23-02-2021

Jakie służby.... zgłaszasz coś dzielnicowemu... eter... zgłaszasz coś do urzędu gminy/miasta.... eter... tak samo pewnie socjal. Być praworządny itp.. odechciewa się
Obrazek użytkownika Marek
 • Marek
 • 25-02-2021

W sprawie zawiniły służby! Czy Dyrektor OPS zostanie odwołana? Czy Komendant KPP zostanie odwołany? To już nie pierwszy raz, gdzie z powodu indolencji służb w Klodzku cierpią dzieci! Może ich odwołanie wstrząśnie urzędnikami i zmusi ich do pracy...
Obrazek użytkownika Mkk
 • Mkk
 • 25-02-2021

Super radny z najwyższym IQ w Mieście powinien otrzymać stanowisko na początek Dyrektora OPS. Radny Ślak najpewno by poparł tą kandydaturę.
Obrazek użytkownika Do mkk
 • Do mkk
 • 25-02-2021

Tylko jest jedno ale. Ten radny nie ma matury. A dyrektor musi być mieć wyższe studia.
Obrazek użytkownika Mkk
 • Mkk
 • 26-02-2021

Nie matura a chęć szczera zrobi z ciebie oficera .Radny ma.najlepsze wyksztalcenie w miescie a IQ nikt tak wysokiego niema i to jest wieksze jak wyższe wykształcenie .Radny moze w kazdej chwili przez Dobrą Zmiane byc powołany nawet do rządu .OPS trzeba innowacji zatrzyku.osoby z wysokim IQ ja Radny Bartczak.
Obrazek użytkownika Dagmara
 • Dagmara
 • 27-02-2021

Po prostu szok.Sluzby powinny bardziej dbać,sprawdzać,często składać niezapowiedziane wizyty.Tskie rzeczy widać Nie można było reagować wcześniej?Gdzie asystent rodziny,OPS i kurator byli przez ostatni rok?Sąsiedzi podobno interweniowali.Czy te służby mogą teraz spać spokojnie?Za granicą dzieci za klapsa zabierane rodzicom.Rece opadają.Tacy ludzie nie powinni pracować.Zsystem zawinił.Czy to dzieciątko musiało przejść takie piekło?Szok ,normalnie szok.
Obrazek użytkownika Rysiek
 • Rysiek
 • 01-03-2021

Do ośrodka dla bestii w Gostyninie!
Obrazek użytkownika Agnieszka
 • Agnieszka
 • 05-03-2021

Tak teraz się okazuje że wszyscy interweniowali a służby NIC ! A tu się okazuje, że było przez tyle lat jedno zgłoszenie, że dziecko płacze, i co za płacz policja czy OPS mieli zabrać dzieci??????? Dobrze, że wszystko się wie jak się w tym nie pracuje! A ani kurator, ani policjant, ani asystent nie przebywa z rodziną 24 na dobę. A jak wszyscy tacy mądrzy to zgłoście się do pracy do OPS-u !!!
Obrazek użytkownika Krystian
 • Krystian
 • 22-04-2021

Ty Agnieszka pewnie pracujesz w OPS lub kuratorium wyszła prawda najaw a ty dalej debilko nie widzisz winy po stronie kuratora i asystenta który zatajał fakty jebnij się w łeb taka prawda nic nie robią a pieniądze z chęcią pobierają asystentka widziała zdjęcie z siniakami pod oczami dziecka i uwierzyła ze to niby z grzyba czy wy jesteście tak pierdolnieci dyplom który jest potrzebny żeby pracować w mopsie to kupiliście na targu od kiedy od grzyba jest złamany nos łącznie z podbitymi oczami te podbite oczka były z przyczyny złamania Hani noska przez lucyne i Łukasza mam nadzieję że nigdy nie wyjdą i mam też nadzieję że opieka kurator i asystent podziela ich losy w więzieniu a tobie powiem tak pierdol się

Fot. materiały prasowe

Reporterzy Dzień Dobry TVN za kilkanaście dni przyjadą do Kłodzka. O co chodzi?

W tym roku św. Mikołaj przyszedł do naszych wójtów i burmistrzów już w listopadzie. Radni właśnie podnieśli lub podnoszą im pensje i to o co najmniej 3,5 tys. brutto. Mało tego samorządowcy dostaną też wyrównanie za sierpień, wrzesień, październik i listopad, a to więcej niż jedna dodatkowa pensja.

Fot. Pixabay

Tragedię przeżyli nie tylko bliscy nastolatków, którzy zginęli pod kołami pociągu. Przeżył ją też maszynista, który prowadził pociąg.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×