REKLAMA

Kłodzko: Nie masz planów na weekend? Sprawdź koniecznie

Kłodzko: Co ciekawego dzieje się w naszej okolicy?

Fot. Redakcja

Kłodzko: Nie masz planów na weekend? Sprawdź na jakie wydarzenia warto się wybrać.

Kłodzko. Zbliża się weekend. Specjalnie dla Was sprawdziliśmy, co dzieje się na Ziemi Kłodzkiej. Nie trzeba daleko wyjeżdżać, aby ciekawie i aktywnie spędzić wolny czas. 

<<Nasze TOP 5 atrakcji w Kłodzku. Sprawdź, co wybraliśmy>>

Do soboty w Nowej Rudzie trwa Festiwal Olgi Tokarczuk. Szczegółowy plan wydarzenia można znaleźć TUTAJ. Nasza reporterka, Helena Ostrowska, jest na festiwalu i codziennie relacjonuje go dla Was w sieci.

W piątek w Kudowie-Zdroju rozpocznie się 6. edycja Festiwalu Kultury i Piosenki Polsko-Czeskiej. Tegoroczna edycja festiwalu będzie pełna atrakcji. Bogaty program kulturalny, ważne spotkania i rozmowy oraz muzyczne występy czeskich i polskich artystów. Gościem specjalnym festiwalu będzie Agnieszka Holland. Więcej przeczytasz TUTAJ.

 

W sobotę w okolice Kudowy-Zdroju zagości również kultura romska. Art Dworek w Brzozowiu będzie tego dnia przestrzenią dla 1. edycji festiwalu “Kłodzka Roma 2021”. Od godziny 10:00 uczestnicy będą mogli wziąć udział w plenerze malarskim oraz warsztatach malarskich dla dzieci. Od 12:00 do 18:00 trwać będa warsztaty kulinarne, a po nich rozpoczną się warsztaty muzyczne.

<<Basen w Nowej Rudzie nareszcie otwarty. Zobacz zdjecia>>

Polanica-Zdrój zaprasza na "Pejzaże Qlinarne Polanicy". Od piątku do niedzieli w Parku Zdrojowym będzie można oglądać live cooking w wykonaniu najlepszych szefów kuchni. Odbędzie się również wykład na temat dziedzictwa kulinarnego Dolnego Śląska oraz koncert zespołu Madamme.

W sobotę i niedzielę Czarną Górę odwiedzi Wawel Truck, czyli interaktywna ciężarówka pełna słodkości. Na miejscu będzie czekać moc słodyczy, gier, zabaw i interaktywnych aplikacji oraz wyjątkowa strefa chilloutu, gdzie każdy będzie mógł oddać się błogiej chwili relaksu. W tym samym czasie odbywać będzie się bieg przeszkodowy Spartan Race.Można wybrać się również do Radkowa i Gajowa, gdzie w piątek i sobotę odbywa się Wołodia pod Szczelińcem. Gwiazdą tegorocznej edycji będzie Zbigniew Zamachowski, który wystąpi ze swoim recitalem. Podczas koncertu będzie można usłyszeć autorskie utwory artysty oraz oryginalne interpretacje piosenek znanych twórców. Więcej o wydarzeniu TUTAJ.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Kłodzko: Nie masz planów na weekend? Sprawdź koniecznie

Fot. Schronisko Sowa

Ruszyła internetowa zbiórka, a dzierżawca schroniska ujawnia, kto i za co żąda od niego ponad 70 tys. zł

Fot. Zaginieni Policja

Widziałeś mężczyznę? Poinformuj policję, gdzie może przebywać.

Fot. FB/Łukasz Czech

Dziś otwarto oficjalnie zbiornik przeciwpowodziowy w Roztoce, w gminie Międzylesie.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×