REKLAMA

Kłodzko: Kolejne spotkanie władz z przedsiębiorcami już 18 lutego

Kłodzko: Adam Łącki zaprasza na posiedzenie komisji

Fot. Starostwo Powiatowe w Kłodzku

Kłodzko: Przedsiębiorcy i władze miasta chcą omówić konkretniejsze rozwiązania odnośnie pomocy branży turystycznej.

Kłodzko. Podczas ostatniej rady powiatu przyjęto uchwałę o pomocy przedsiębiorcom. Były to jednak bardziej ogólne postulaty, które nie gwarantowały konkretnych rozwiązań. 

 

Robocze spotkanie

Po przekazaniu ogólnego stanowiska do rządu, między innymi za pośrednictwem Dominika Borka, nadszedł czas na opracowanie konkretnego planu pomocy branży turystycznej. 18 lutego o godzinie 13.30 Adam Łącki poprowadzi Komisję Rozwoju, Promocji, Turystyki i Ochrony Środowiska z udziałem przedsiębiorców, starosty i burmistrzów z całego powiatu. Będzie to spotkanie robocze online. Do udziału zostały zaproszone także osoby z małych firm obsługujących turystykę. Chętne osoby mogą przygotować w punktach swoje propozycje i przed komisją przekazać je do biura rady powiatu, jednocześnie zgłaszając swój udział. Zgłoszenia można wysłać na maila rada@powiat.klodzko.pl. W odpowiedzi zostanie przesłany link do uczestnictwa w spotkaniu. - Dążymy do konkretów dla naszych przedsiębiorców w tym  kryzysie - mówi Adam Łącki. 

 

Kłodzko: Kolejne spotkanie władz z przedsiębiorcami już 18 lutego

 

Rada powiatu

Na ostatniej specjalnej radzie powiatu, właściciele firm wraz z władzami miasta zgodnie doszli do wniosku, że aby ruszyła machina pomocy dla branży turystycznej, rząd musi okazać konkretne wsparcie i przedstawić ukierunkowane propozycje. Nowych rozwiązań póki co brak. Co prawda zapowiadane są dodatkowe fundusze ze środków Unii Europejskiej, jednak przedsiębiorcy liczą na pomoc już teraz. Samorządy same muszą podjąć dialog z przedstawicielami branży i znaleźć konkretne rozwiązania. Ziemia Kłodzka w większości kręci się wokół turystyki i gałęzi uzdrowiskowej. To właśnie o te sektory należy walczyć, są one podstawą zatrudnienia i funkcjonowania gospodarki naszego regionu. 

Natalia Kołodziej

 

Kłodzko - Burmistrz oskarża radnego o kłamstwo. Ma rację? Kliknij, aby czytać dalej

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Kłodzko: Kolejne spotkanie władz z przedsiębiorcami już 18 lutego

Kłodzko: Palą się pustostany na terenie kłodzkiego PKS-u. Zobacz zdjęcia z akcji.

Powiat Kłodzki: Mieszkańcy mogą liczyć na zorganizowanie wesel w tym sezonie letnim, ale kiedy dokładnie?

KPP Kłodzko

Polanica-Zdrój: Tym razem praworządność nie opłaciła się mieszkańcowi powiatu kłodzkiego. Zgłosił włamanie i sam przy okazji wpadł.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×