REKLAMA

Wydarzenia

Do 180 dni został wydłużony termin na rejestrację pojazdu

Do 180 dni został wydłużony termin na rejestrację pojazdu używanego sprowadzonego z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej oraz na zawiadomienie starosty o nabyciu lub zbyciu pojazdu.

Wydłużone terminy będą obowiązywały do 31 grudnia 2020 r.

Ma to na celu zapobieganie, przeciwdziałanie i zwalczanie koronawirusa oraz zmniejszenie obciążenia pracą organów rejestrujących pojazdy, wynikającego ze zwiększonej ilości osób załatwiających sprawy w urzędach.

Kwarantanna mieszkańców naszego powiatu

979 osób na kwarantannie
750 (z powodu przekroczenia granicy) + 229 (decyzja Sanepid) = 979 osób na kwarantannie w powiecie kłodzkim (stan na 06.04.2020)
Powiatowa Stacja Epidemiologiczno-Sanitarna w Kłodzku podaje:
Kwarantanna 229
Hospitalizacja 14
Nadzór 0
Wyniki ujemne 12
wyniki pozytywne (zarażenie) 15 (w tym jeden zgon)
izolacja domowa 10
Osoby na kwarantannie z powodu przekroczenia granicy (wraz z rodzinami):
Bystrzyca - 88
Duszniki - 13
UG Kłodzko - 69
UM Kłodzko - 94
Kudowa - 122

Starosta Kłodzki Maciej Awiżeń przesłał petycje mieszkańców powiatu o zwiększenie ilości przeprowadzanych testów na koronowirusa

W piątek, 3 kwietnia Starosta Kłodzki Maciej Awiżeń przesłał petycję mieszkańców powiatu o zwiększenie ilości przeprowadzanych testów na koronowirusa do Premiera Mateusza Morawieckiego.

Szpital w Dzierżoniowie poinformował, że od dziś (4 kwietnia) do odwołania wstrzymane zostają przyjęcia pacjentek do porodów fizjologicznych i cięć cesarskich na oddział ginekologiczno – położniczy. Część ginekologiczna oddziału funkcjonuje bez zmian.

Jak dezynfekować maseczkę?

Gmina Miejska Duszniki-Zdrój kupiła maseczki wielorazowego użytku dla mieszkańców miasta

W związku ze stanem epidemii od 3 do 11 kwietnia Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasów, a Parki Narodowe pozostają zamknięte – poinformował w piątek w komunikacie resort środowiska.
“W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, w związku ze stanem epidemii oraz dyspozycją Premiera RP, od 3 kwietnia do 11 kwietnia br. włącznie, Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasu, a Parki Narodowe pozostają zamknięte” – przekazał w komunikacie resort.

W sobotę, 21 marca, w Głogowie zmarł 45-letni mężczyzna. Był objęty kwarantanną domową, ale na przeprowadzenie testu na obecność koronawirusa nie doczekał się... Staroście głogowskiemu puściły nerwy, a mieszkańcy powiatu kłodzkiego napisali petycję do premiera Morawieckiego.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) informuje, że nie istnieje zagrożenie dla systemów wodociągowych jako formy rozprzestrzeniania koronawirusa. 

Czesi postawili na szybie testy. 10-milionowe państwo kupiło 200 tys. takich testów. Na ich brak nie narzekają w Nachodzie, gdzie dwa tygodnie temu wykryto pierwsze trzy przypadki chorych zarażonych wirusem.

Publikujemy komunikat burmistrz Anety Potocznej w związku z kolejnymi potwierdzonymi na terenie gminy przypadkami koronawirusa.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×