REKLAMA

Wydarzenia

Fot. FB/Patryk Wild

Jak informowaliśmy, Olga Tokarczuk nie przyjęła tytułu honorowej obywatelki Dolnego Śląska. Decyzję noblistki skomentował w mediach społecznościowych radny sejmikowy Patryk Wild.
- Postawa Olgi Tokarczuk, czyli odrzucenie przyznanego jej przez Sejmik tytułu Civi Honorario, faktycznie dlatego że otrzymał go również biskup Ignacy Dec, choć żałosna jest moim zdaniem bardzo cenna poznawczo.

Burmistrz z prezesem rozmawiali poprzez pisma, prawników, listy otwarte, a nawet ulotki rozwieszane na klatkach schodowych. W końcu spotkali się face to face. Jest nadzieja na rozwiązanie problemu, a nawet umorzenie nałożonej kary za niesegregowanie śmieci. Ale łatwo nie było, bo prezes Haławin na powitanie ręki burmistrzowi Jellinowi nie podał.

Fot. Pixabay

OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE - INTENSYWNE OPADY DESZCZU

Już po raz czwarty jutro (sobota, 26 września) na zakończenie letniego sezonu turystycznego sprzątany będą Góry Sowie. W sprzątaniu może wziąć udział każdy. Zbiórka planowana jest na godzinę 10.00. Uczestnicy wejdą od 4 stron i spotykają się: na parkingu na Przełęczy Jugowskiej, na parkingu na Przełęczy Walimskiej, przy schronisku Orzeł od Przełęczy Sokolej oraz przy byłej Bacówce pod nartostradą od Potoczka. Organizatorzy zapewniają rękawiczki i worki na śmieci, które będzie można zostawiać w umówionych miejscach.

foto: pixabay.com

Powodzie i podtopienia były, ale kasy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych nie ma. Dlaczego? Bo rządowa rezerwa celowa poszła na walkę z koronawirusem.

Polanica-Zdrój, 09-11 października

Piątek, 9 października

Organizacja mediów muzycznych w XXI wieku oraz zasady wykorzystywania praw autorskich
w tych mediach – Hirek Wrona
Teatr Zdrojowy, g.12.00, wstęp wolny

OFICJALNE OTWARCIE FESTIWALU
Hirek Wrona, Goście Festiwalowi
Muszla Koncertowa, g.18.00, wstęp wolny

KONCERT ARTURA ANDRUSA
PREMIERA PIOSENKI „PRZEBÓJ-ZDRÓJ”
Muszla Koncertowa, godz. 18.10, wstęp wolny

VIDEO-DANCING Z KAZIEM – HIREK WRONA
Muszla Koncertowa, godz. 20.00, wstęp wolny

Fot. MM

Przed kilkoma minutami doszło do wypadku w górnej Polanicy. Kierowcę samochodu osobowego marki Hyundai cupe jadącego w stronę Kłodzka najprawdopodobniej na skutek nadmiernej prędkości
wyrzuciło na zakręcie. Kierowca uderzył w jadącego Mercedesa.

„Sprawdź czy ktoś za Tobą nie stoi”, czyli Mroczna Seria z Kotliny Kłodzkiej. Pojawiła się nowa książka, której akcja toczy się m.in. w Bożkowie i w jednym z domów w Dzikowcu.

Głównym punktem programu będą triki z ptakami, którymi Bartosz Lewandowski podbił 11 edycję programu "Mam Talent"

Fot. PIxabay

Do 30 września biura powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmują wnioski o przyznanie pomocy dla rolników szczególnie dotkniętych kryzysem COVID-19. Do tej pory wpłynęło ich 135 947.

Pomoc adresowana jest do rolników i hodowców pracujących w następujących sektorach produkcji rolniczej:bydła mięsnego, krów typu mlecznego i kombinowanego, świń, owiec, kóz, drobiu rzeźnego, drobiu nieśnego i upraw roślin ozdobnych w szklarniach ogrzewanych lub tunelach foliowych ogrzewanych.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×