REKLAMA

Turystyka

Fot. Jacek Halicki/Wikipedia

Ziemia Kłodzka: Prezentujemy 5 atrakcji, które można zwiedzić już w najbliższy weekend.

Fot. UM Kłodzko

Ziemia Kłodzka: Plac zabaw, wizyta u babci i dziadka, a może zakupy w galerii handlowej? Przygotowaliśmy dla Was zdecydowanie lepsze atrakcje na weekend z dziećmi.

Fot. Starostwo Powiatowe w Kłodzku

Powiat Kłodzki. Sezon kąpieliskowy w Polsce trwa od 1 czerwca do 30 września, jednak nie wszystkie kąpieliska są w tym czasie oficjalnie otwarte. Sprawdziliśmy, od kiedy można korzystać z kąpielisk położonych w Powiecie Kłodzkim i jego okolicach.

Wieża widokowa liczy ludzi. W słoneczną niedzielę doliczyła do 1200.

Schody były uszkodzone, ruszały się więc je naprawili i osadzili na metalowym wzmocnieniu. Wymienili też kładki. Takie prace przeprowadzane były na letniej trasie turystycznej Szczelińca Wielkiego na odcinku od „Małpoluda” do „Kołyski”.

Od poniedziałku, 18 maja, można zwiedzać chodniki kontrminowe w kłodzkiej twierdzy. A jest co zobaczyć, bo to jedyny taki podziemny labirynt w Polsce. Przejściu przez niego zawsze towarzyszą wyjątkowe emocje.

Wracamy do życia. Małymi krokami, ale wracamy. Obiekty turystyczne są ponownie otwierane, a ich właściciele witają gości z otwartymi ramionami. Podobnie jest w Zamku Sarny, który otworzył swoje podwoje dla turystów, a pod koniec czerwca do dyspozycji gości oddane zostaną pierwsze pokoje. Właśnie o tym rozmawiamy z Martinem Sobczykiem, współwłaścicielem XVI-wiecznego zabytku.

foto: wlodarz.pl

W poniedziałek, 18 maja Włodarz otworzył się dla turystów. Powoli, małymi krokami obiekt będzie wracał do życia i normalności.

Dawna Kopalnia w Nowej Rudzie już przyjmuje turystów, ale pojawia się pytanie, czy rząd przemyślał to, w jaki sposób takie miejsca mają funkcjonować w świetle obowiązujących reżimów sanitarnych? O tym rozmawiamy z Barbarą Korbas, właścicielką noworudzkiego muzeum.

foto: naszczelincu.pl

Otwarcie hoteli i miejsc noclegowych stało się faktem. Ale na nowych zasadach. Obostrzeń i zaleceń rządu jest wiele, a niektóre już dziś spędzają sen z powiek właścicielom, czy kierownikom obiektów turystycznych. Tak jest m.in. w przypadku kultowego schroniska Na Szczelińcu. O tym jak schronisko funkcjonuje i będzie funkcjonowało w najbliższym czasie pytamy kierownika schroniska Annę Sikorską.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×