REKLAMA

Region

Denis Urubko to jeden z najsłynniejszych himalaistów świata. Mieszka w... Ząbkowicach Śląskich. Właśnie planuje otworzyć w mieście Frankensteina szkółkę dla wspinaczy. O Denisie Urubko usłyszała cała Polska, gdy ten podjął brawurową akcję ratowniczą, dzięki której udało się ocalić przed śmiercią Élisabeth Revol. Ze światowej sławy himalaistą rozmawia Karolina Marcińczyk.

foto: pixabay.com

Ponad 2 tysiące naszych firm otrzyma dofinansowanie w ramach unijnego wsparcia przewidzianego dla branży turystycznej w związku z epidemią koronawirusa.

W Wałbrzychu przedstawiciele samorządów regionu wałbrzyskiego podpisali deklarację o wspólnych działaniach na rzecz pozbycia się węgla z gmin.

foto: pixabay.com

ZUS podliczył. Wyszło, że Dolnoślązacy wykorzystali już 79,5 tys. bonów turystycznych.

Koleje Dolnośląskie i PESA Bydgoszcz podpisały umowę na dostawę pięciu nowych 5-członowych EZT. Tak zwane ELF-y 2 pojawią się na dolnośląskich torach za 2 lata. Będzie nowocześnie i komfortowo.

Dolny Śląsk można zwiedzać na wiele sposobów - są szlaki zabytków techniki, zamków i pałaców, tajemniczych podziemi. Jest też i to - jak się okazuje - całkiem spory szlak wina i piwa. W naszym województwie działa 16 browarów i 17 winnic. Niektóre bardzo blisko nas.

Umieralność na Dolnym Śląsku jest wyższa niż średnia krajowa. Przyczyną zgonów są najczęściej choroby układu krążenia i nowotwory.

foto: pixabay.com

Ruszyła XX edycja najstarszego programu stypendialnego w regionie - „zDolny Śląsk”.

foto: pixabay.com

Od grudnia osiemnastolatek z Ząbkowic Śląskich, który wymordował swoją rodzinę, przebywa w areszcie. Niedługo zmieni miejsce pobytu - z celi na salę chorych na oddziale psychiatrycznym.

Dziwna sprawa z filmem
Autorem nagrania, które opublikował „Super Express” jest młody bardzianin, Jonatan Czerniejewski. Jak twierdzi, nikomu nie wysyłał filmu i bardzo zdziwił się, oglądając go na stronie internetowej dziennika. - Skąd to się mogło wziąć w sieci? - pyta Jonatan. Nam nie udało się rozwiązać tej zagadki.

Zdjęcie przedstawiające seks na stacji kolejowej, film ukazujący miłosne zapasy na chodniku... Do internetu wyciekają kolejne kompromitujące materiały z Barda. Ponoć główną bohaterką jest jedna z mieszkanek, pieszczotliwie nazywana „Beti”.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×