REKLAMA

Powiat kłodzki

Nasz społecznik obok Holland i Szczygła. To szósty Polak, który otrzymał zaszczytne wyróżnienie.

Dobre lato, dobre lokalne projekty: „Dzieciom słowo jak żyć zdrowo a dla dziadka i mamy szycie i makramy”, „Czego Nam Trzeba?”, „Naturalne Skarby Kotliny Kłodzkiej”.

Ludwik Pikuła w jubileuszowym roku 2000 obchodził dwie ważne rocznice: 70-lecie urodzin i 50-lecie pracy zawodowej.

W Ratnie Dolnym stanął automat sprzedający świeże jaja. Cena? 10 zł za 10 jaj. Maszyna bije rekordy popularności nie tylko wśród mieszkańców miasta i gminy Radków, ale również turystów, którzy robią sobie przy nim pamiątkowe zdjęcia.

Fot. KPP Kłodzko

Napastnicy wciągnęli mężczyznę do budynku. Następnie grożąc użyciem noża i pałki teleskopowej ukradli mu 950 zł, dowód osobisty oraz słuchawki.

Radna Krystyna Śliwińska podczas posiedzenia jednej z komisji Rady Powiatu Kłodzkiego zapytała, czy to prawda, że Fundacja Zamek na Skale wystawiła powiatowi notę obciążeniową na kwotę 3 mln 450 tys. zł tytułem odszkodowania za bezpodstawne - zdaniem fundacji – wypowiedzenie umowy najmu zamku na Szczytniku?

Milczenie jest zlotem, ale czy także podczas debaty nad raportem o stanie gminy? Czy od dwóch lat mamy nowy martwy przepis?

Jak informuje Maciej Awiżeń - Starosta Kłodzki, poziom wód powoli spada i prognozy meteorologiczne są pozytywne. Nadal jednak utrzymany zostaje stan alarmu przeciwpowodziowego, a także dyżury służb oraz zespołów zarządzania kryzysowego.

Fot. KPP Kłodzko

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku ustalili w mieszkaniu 61-letniej kobiety i zabezpieczyli ponad 4 kg krajanki tytoniowej, 170 sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Teraz podejrzewana o posiadanie kontrabandy kobieta odpowie karnie. Przypomnijmy, że za posiadanie oraz wprowadzanie do obrotu wyrobów, które powinny być oznaczone polskimi skarbowymi znakami akcyzy, grozi wysoka grzywna, a nawet kara pozbawienia wolności do lat 3.

Fot. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych we Wrocławiu

Na Dolnym Śląsku na pierwszy śnieg nie trzeba było zbyt długo czekać. Zima zawitała wraz z początkiem nowego tygodnia w Masywie Śnieżnika.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×