REKLAMA

Powiat kłodzki

foto: Internet

Stworzył coś pięknego. Teraz choruje, a ludzie demolują – mówi ze łzami w oczach Agnieszka Gancarska, synowa właściciela wambierzyckiego skansenu. Turystów jest mało, pieniędzy nie ma, a opłaty i potrzeby są. Jeżeli nie nadejdzie pomoc, najstarsza atrakcja ziemi kłodzkiej nie przetrwa, a właściciel nie będzie miał gdzie wrócić.

W 2019 roku na drogach powiatu kłodzkiego w 110 wypadkach zginęło 11 osób (to o 7 ofiar mniej niż w 2018 roku), a 145 odniosły rany. Policjanci z kłodzkiej drogówki odnotowali 1845 kolizji, czyli średnio aż 5 dziennie. Co jeszcze wynika z statystyk prowadzonych przez naszych mundurowych?

Fot. Gazeta Kłodzka

Autobusy kłodzkiego PKS-u stanęły 21 marca. Wstrzymano wtedy wszystkie kursy.

Ze Zbigniewem Sobańskim o miłości do Roztok, zachwycie nad „małą Ojczyzną” i planach na przyszłość rozmawia Magdalena Głaz.

foto: Fundacja Ratowania Zabytków i Pomników Przyrody

Wałbrzyski konserwator zabytków złożył kolejne zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez właściciela zamku w Ratnie Dolnym. Sprawą zajęła się policja.

Nie możemy już czekać! Musimy działać, jeśli władze tego nie robią.

Wakacje w pełni, ale wciąż z koronawirusem w tle. Nie oznacza to wcale, że nie można normalnie spędzać letnich dni np. korzystając z otwartych kąpielisk. Kłodzki basen przy OSiR-ze jest co prawda zamknięty, ale popływać na świeżym powietrzu można.

Dane z dziś dotyczące zachorowań na koronawirusa nie napawają optymizmem. Pokazują, że wirus nie da prędko o sobie zapomnieć. Wykrytych zostało dzisiaj 11 zarażeń: 9 w Lądku-Zdroju, 1 w Polanicy -Zdrój i 1 w Gminie Stronie Śląskie.

Wrocławski Polbus uruchomił nowe – wakacyjne połączenia pomiędzy Wrocławiem a miejscowościami Ziemi Kłodzkiej.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×