REKLAMA

Kultura

20 czerwca w Teatrze Druga Strefa w Warszawie odbyła się gala wręczenia nagród konkursu Złoty Pocisk. Wyróżniono najlepsze książki kryminalne 2019 roku. Wśród laureatów autor kryminału retro o dawnym Kłodzku („Glatz”).

fot. Teatr Zdrojowy

Jest już Wakacyjny Rozkład Jazdy, z którego dowiecie się co będzie się działo w Polanicy przez najbliższe dwa miesiące. Obecna sytuacja nie pozwala na duże imprezy, ale z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie!

Andrzej Piaseczny wystąpi w Kłodzku. Tym razem w programie kameralnym.

Są czytelnicy, bo biblioteka działa prężnie. Książnica ma swoje wypożyczalnie w 10 wioskach.

Będzie kontynuacja książki „Glatz”. Tomasz Daszyński kolejny mroczny kryminał retro zatytułował „Glatz. Kraj Pana Boga”.

W zaprzyjaźnionym z Kłodzkiem Muzeum Wschodnich Czech w Hradcu Králové otwarto wystawę poświęconą sztuce gotyckiej i wczesnorenesansowej powstałej w latach 1250 -1550.

W ostatnich latach zespół brał udział w Festiwalach w Tajlandii i Chinach, a także w Rumunii, Serbii, Macedonii, Francji, Bułgarii, Chorwacji, Grecji, Turcji, we Włoszech.

Tak długo męczyła mamę, aż ta się ugięła i zawiozła małą Ewę na przesłuchanie. W wieku 8 lat oficjalnie rozpoczęła swoją przygodę z tańcem. Zwiedziła niemal cały świat. Dla wielu zaś na zawsze pozostanie Ewą Miś z Nowej Rudy, z którą rozmawiamy m.in. o dziecinnych piruetach, porzuceniu stolicy i wyrozumiałym mężu.

foto: użyczone

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju zostało zgłoszone do plebiscytu Top 5 dolnośląskich muzeów, zorganizowanego przez Radio Wrocław.

O najnowszej książce „Miłość leczy rany”, jej głównym bohaterze Unkasie, rozmowach przez więzienne kraty, a także o przyjeździe do Srebrnej Góry, z pisarką Katarzyną Bondą rozmawiała Karolina Golak.

foto: Festiwal Góry Literatury

Tegoroczny Festiwal Góry Literatury, współorganizowany przez noblistkę Olgę Tokarczuk, nie otrzymał ministerialnej dotacji. Na szczęście imprezę wesprą samorządowcy. Oni, w przeciwieństwie do ministra Glińskiego, czują kulturę.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×