REKLAMA

Gmina Kłodzko

Spotkanie w sprawie przebiegu S8. Rozmowy niewiele dały. Są rozbieżności.

fot. KPP Kłodzko

3 promile alkoholu w organizmie miał 33- latek, który kierując rowerem stwarzał zagrożenie na drodze dla innych uczestników ruchu drogowego. Wczoraj popołudniu (poniedziałek, 25 maja) na terenie gminy Kłodzko funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który kierował rowerem. Jego zachowanie wskazywało, że jest w stanie nietrzeźwości. Po przebadaniu policjanci stwierdzili, że mężczyzna ma 3 promile alkoholu w organizmie. Za ten czyn grozi kara aresztu albo grzywny. Policjanci apelują o rozwagę i zdrowy rozsądek.

Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji gminy Kłodzko pozyskał dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na zakup samochodu typu bus.

foto: pixabay.com

Masz problemy finansowe w związku z koronawirusem? Złóż wniosek w gminie o umorzenie lub odroczenia podatku.

Ochotnicza  Straż  Pożarna  w  Szalejowie  Górnym  wzbogaciła się o specjalistyczne ubrania ochronne.

Radna Teresa Biel-Lutosławska złożyła dwie interpelacje w sprawie farm fotowoltaicznych. Jedna dotyczy konkretnej lokalizacji w Kamieńcu, w drugiej radna wnioskuje o precyzyjne ujęcie terenów pod solarne instalacje w planie zagospodarowania przestrzennego całej gminy.

Wójt gminy Kłodzko mówi stanowcze nie dla preferowanego przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad przebiegu ekspresówki. Jego stanowisko zaadresowane od GDDKiA poparli starosta oraz wójtowie i burmistrzowie z powiatu kłodzkiego. Poniżej treść pisma.

foto: pixabay.com

Gmina Kłodzko za własne pieniądze kupiła tkaninę, którą przekazała do Centrum Integracji Społecznej Gminy Kłodzko.

Zgłosili wniosek do budżetu obywatelskiego. Dzisiaj cieszą się z nowego sprzętu.

Azbest należy przygotować do transportu do 30 sierpnia.

Jesteś mieszkańcem gminy Kłodzko i chcesz pozbyć się azbestu? Teraz masz taką możliwość. Wystarczy wypełnić wniosek dostępny poniżej lub na stronie BIPu pod linkiem https://bip.ugklodzko.nv.pl/a,33700,wniosek-na-dotacje-na-usuwanie-azbes.... Zadanie będzie realizowane przy udziale środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w ramach „Programu usuwania azbestu dla Gminy Kłodzko w 2020 roku”. Azbest należy przygotować do transportu do 30 sierpnia.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×