REKLAMA

Gmina Kłodzko

Jak informowaliśmy wczoraj doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Śmierć na drodze poniosło w nim dwóch strażaków ochotników. Zginął Naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Krosnowicach oraz były wieloletni członek Ochotniczej Straży Pożarnej w Ołdrzychowicach Kłodzkich.

Fot. Gmina Kłodzko

Wczoraj w Kłodzku i w Krosnowicach odbyło się spotkanie z inicjatywy wójta Zbigniewa Tura z udziałem senatora Aleksandra Szweda, dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu Mariusza Przybylskiego i kierownika Nadzoru Wodnego w Kłodzku Marka Źródłowskiego. Dotyczyło tego, w jaki sposób można zabezpieczyć mieszkańców przed powodzią.

Krosnowice upamiętniły. Wnuczka muzyka odsłoniła.

Fot. Gmina Kłodzko

Kolejna świetlica doczekała się oficjalnego otwarcia. W Kamieńcu tematem przewodnim będzie energia odnawialna, do której m.in. należą: wiatr, promieniowanie słoneczne i opady.
Stary barak zamienił się w piękny budynek, którego całkowita wartość wynosi 671 505,49 zł w tym 387 828,87 zł dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Senator Aleksander Szwed spotkał się z wójtem Zbigniewem Turem. O czym rozmawiali? Między innymi o pieniądzach, których w tym roku nie ma.

Fot. KPP Kłodzko

W lesie na terenie gminy Kłodzko znaleziony został pocisk artyleryjski. Na tego rodzaju znalezisko przypadkowo natrafił mężczyzna, który wykonywał prace budowlane i zauważył przedmiot przypominający pocisk artyleryjski. O tym fakcie został powiadomiony dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku, który skierował na miejsce patrol. Funkcjonariusze potwierdzili, że rzeczywiście jest to pocisk artyleryjski. Policjanci do czasu przyjazdu patrolu saperskiego zabezpieczają niebezpieczne znalezisko. Następnie saperzy zabiorą pocisk do neutralizacji na wyznaczonym poligonie.

foto: pixabay.com

We wrześniu zakończono usuwanie wyrobów zawierających azbest w gminie Kłodzko.

Fot. Gmina Kłodzko

Z uwagi na sytuację epidemiczną w tym roku wójt gminy Kłodzko Zbigniew Tur zmuszony był odwołać Dożynki Gminy Kłodzko. O rolnikach jednak nie zapomniał. Wspólnie z Radą Powiatową Dolnośląskiej Izby Rolniczej w Kłodzku na czele z przewodniczącym Leszkiem Bobulą zaprosili rolników i pszczelarzy do Krosnowic.

Podczas dziękczynnego spotkania w „Podhalance”, które poprzedziła msza. św. w kościele parafialnym, wręczyli gościom symboliczne woreczki z ziarnem, a następnie podjęli uroczystym obiadem, przygotowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich pod kierunkiem Haliny Puk.

Wczoraj na terenie Gminy Kłodzko policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującą samochodem osobowym. Jak się okazało, po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych, 28-letnia kobieta posiada dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. Wobec 28-latki wydana została decyzja o cofnięciu uprawnień do kierowania.

We wrześniu 28-latka dwukrotnie była zatrzymywana przez policję za kierowanie samochodem pomimo sądowych zakazów. Teraz mieszkanka powiatu kłodzkiego za swoje zachowanie odpowie karnie.

foto ilustracyjne: pixabay.com

Od listopada ubiegłego roku, Biblioteka Publiczna gminy Kłodzko remontuje i przebudowuje fi lię biblioteczną w Wojborzu. Wartość prac to ponad 900 tys. zł.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×