REKLAMA

Bystrzyca Kłodzka

Najpierw zasłaniał się chorobą, potem chciał zawieszenia kary. Szukał pomocy nawet u ministra Ziobry. Skarga nadzwyczajna nic nie dała. Tak zdecydowały zarówno prokuratura regionalna, jak i krajowa. Czy teraz skazany ksiądz Andrzej A. odpracuje społecznie swoją winę?

Przy czterech blokach na os. Szkolnym w Bystrzycy Kł. mają powstać kotłownie gazowe. Cześć mieszkańców ma coraz większe obawy.

Zdzisław Kasper rozmawiał w sprawie dachu, a właściwie jego braku, ze wszystkimi: prezesem ZUK-u Sołotwińskim, sekretarzem gminy Zielińskim, a nawet samą burmistrz Surmą. Zamiast pomocy, słyszał tylko drwiny.

Ksiądz Adamiak rezygnuje z honorowego obywatelstwa. Jego pismo trafi na sesję Rady Miasta Bystrzyca Kłodzka.

Ulica Kłodzka po każdym większym deszczu zamienia się w olbrzymią kałużę. Mieszkaniec Bystrzycy Kłodzkiej twierdzi, że to przez niedrożne studzienki.

12 lat temu uzdrowisko Lądek-Długopole zamknęło rozlewnię wody mineralnej w Szczawinie. Smaczna Długopolanka zniknęła z rynku. Czy jest szansa, żeby wróciła na sklepowe półki? Mieszkańcy mówią, że tak.

W sierpniu napisaliśmy po raz pierwszy o tym, że przy czterech blokach na os. Szkolnym w Bystrzycy Kł. powstaną kotłownie gazowe. Cześć mieszkańców miała wtedy obawy. Teraz są one jeszcze większe.

Nie mają sklepu, ani przystanku autobusowego. Przez wioskę przejeżdżają pociągi, ale się w niej nie zatrzymują. Zabłocie, wioska leżąca zaledwie kilometr od Bystrzycy Kłodzkiej, to zupełnie inny świat...

W Mielniku na dzień dobry obszczekał mnie pies Marian. Potem było całkiem sympatycznie. Mieszkańcy mili i życzliwi, choć mają też problemy.

foto: polska-org.pl

Prawomocnie skazani nie będą mogli być honorowymi obywatelami. Bystrzyccy radni podjęli w tej sprawie uchwałę. Czy ks. Adamiak straci tytuł?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×