REKLAMA

Izolatoria w powiecie kłodzkim. Jak się do nich dostać?

Izolatoria w powiecie kłodzkim zaczęły już funkcjonować. Jak się tam dostać?

Najpierw w Lądku-Zdroju, potem w Polanicy. W powiecie kłodzkim działa już kilka izolatoriów. Póki co nie są zapełnione pacjentami. Sprawdź, jak możesz dostać się do izolatorium.

Izolatoria w powiecie kłodzkim działają i są dostępne dla mieszkańców. Żona wyrzuciła Cię przez koronawirusa z domu? Jesteś chory, masz w domu małe dziecko i nie wiesz gdzie się podziać? Wiemy, gdzie znajdziesz schronienie i co musisz zrobić. 

 

Co to właściwie jest izolatorium?

Izolatorium to miejsce, w którym przebywają osoby chore na koronawirusa lub te, u których podejrzewa się zakażenie. Nie myl izolatorium ze szpitalem. Osoby będące w izolatorium nie wymagają hospitalizacji, ale nie mogą z różnych przyczyn przebywać w kwarantannie domowej. 

 

Jaki dokument musisz mieć, aby dostać się do izolatorium?

Izolatoria w powiecie kłodzkim przyjmują pacjentów tylko i wyłącznie z pisemnym skierowaniem do izolatorium, wydanym przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. 

 

Gdzie są izolatoria w powiecie kłodzkim? 

- Sanatorium Uzdrowiskowym Szarotka w Polanicy – Zdroju, ul. Kryniczna 1

Liczba pokoi: 26, liczba łóżek: 50, liczba wolnych łóżek: 50 (informacja jest aktualizowana codziennie o godzinie 9:00 - stan na dzień 17.11.2020)

- Sanatorium Uzdrowiskowym Korab w Polanicy – Zdroju, ul. Kryniczna 5

Liczba pokoi: 38, liczba łóżek: 72, liczba wolnych łóżek: 65, obłożenie 9,7%. Ilość osób izolowanych: 7 (informacja jest aktualizowana codziennie o godzinie 9:00 - stan na dzień 17.11.2020)

 

Co musisz zrobić, aby dostać się do izolatorium?

Przede wszystkim musisz uzgodnić telefonicznie miejsce izolacji. Zadzwoń pod nr 887 846 181. Lekarz lub pielęgniarka zweryfikują czy możesz zostać przyjęty i do jakiego izolatorium będziesz wysłany. Następnie wyślij skan swojego skierowania do izolatorium, wystawionego przez lekarza, na maila izolatorium@uzdrowiska-klodzkie.pl. Jeśli jest taka potrzeba wyślij także dokumentację medyczną. 

Przyjęcia do izolatorium odbywają się codziennie od 8:00 do 15:00. 

 

Jak dojechać do izolatorium?

O ile nie leżysz w szpitalu i nie zawiezie cię karetka, musisz sam załatwić sobie transport. Izolatoria w powiecie kłodzkim nie zapewniają transportu. Musisz więc przyjechać swoim autem, jeżeli je posiadasz. Czy jest to bezpieczne rozwiązanie, biorąc pod uwagę, że w drodze do samochodu możesz zarazić kolejne osoby koronawirusem? A co z osobami, które nie mają samochodu?

 

Zobacz, co o izolatoriach piszemy w artykule:

http://klodzko24.eu/2002211702/izolatoria-w-uzdrowiskach

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Izolatoria w powiecie kłodzkim. Jak się do nich dostać?

Fot. Wikipedia

Gwałtownie przybywa zakażonych koronawirusem. Chorują już także dzieci. Gdzie są przewożone?

Fot. KWP Wrocław

10 lat grozi 36-latkowi za uprawę marihuany. Co jeszcze znaleźli u niego policjanci?

Fot. Phantasma1958 Polska-org.pl

Kłodzko: Konkubent Lucyny K. który wraz z nią miał dopuścić się zabójstwa dziecka przebywa w zakładzie karnym w Kłodzku.

Fot. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Fot. Kuźnia Talentów Kłodzkiej Koszykówki

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×