REKLAMA

Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mieszkańcom Głuszycy, którzy w sierpniu tego roku pobili i okradli turystę w Kłodzku. Oskarżonym grozi od 2 do 12 lat więzienia. 40-letni Augustyn G. oraz 28- letni Bartosz G. zaczepili na promenadzie w Kłodzku turystę z dużym plecakiem i statywem do aparatu fotograficznego. - Bartosz G. zapytał go o godzinę, a następnie uderzył w głowę. Mieszkańcy Głuszycy powalili swoją ofiarę na ziemię i zaczęli bić i kopać po całym ciele. Żądali wydania plecaka oraz zawartości kieszeni.

Marcin Kożuchowski zapowiada kolejne protesty na drodze śmierci. Pikiety zorganizowane zostaną w kilku miejscach, zaczynając do Łagiewnik, a kończąc na Kudowie-Zdroju. To kontynuacja protestu zorganizowanego na początku listopada w Szczytnej. Wtedy, wracając z pikiety, w wypadku drogowym zginęła Magdalena Kożuchowska - Małolepsza, żona Marcina Kożuchowskiego. - Wszystkich chętnych, którzy chcieliby zaangażować się w zorganizowanie pikiet na krajowej ósemce w okresie przedświątecznym, proszę o kontakt.

Reklama

W poniedziałek, 24 listopada, powiat kłodzki odwiedził Grzegorz Schetyna, minister spraw zagranicznych. Podczas konferencji w kłodzkim starostwie polityk Platformy Obywatelskiej oficjalnie poparł Michała Piszkę, kandydata na burmistrza Kłodzka

Po powiatową kasę sięgnęły Krosnowice, Żelazno i Stary Wielisław

Jerzy Terlecki pozwał do sądu w trybie wyborczym dwóch mieszkańców Polanicy-Zdroju. Wystąpił na drogę prawną w związku ze szkalującymi go w internecie informacjami

Domaga się sprostowania i przeprosin oraz 5 tys. zł na cele charytatywne

Najnowsze ogłoszenia:

Rozmowa z Julianem Golakiem, szefem Solidarności Polsko-Czesko Słowackiej i Przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego Polsko-Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej „Bądźmy Rodziną"

Podnosząc standard obsługi handlowej Spółka PGNiG Obrót Detaliczny otworzyła nowe Biuro Obsługi Klienta w Kłodzku przy ul. Objazdowej 11. Nowa siedziba zastąpiła dotychczasowe Biuro Obsługi Klienta przy ul. Fabrycznej 1.
Przeniesienie Biura Obsługi Klientów na ul. Objazdową 11 skutkuje podniesieniem efektywności oraz jakości bezpośredniej obsługi handlowej. Konsumenci będą obsługiwani
w klimatyzowanej przestrzeni biurowej, w komfortowych warunkach.

We wtorek, 5 sierpnia, funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 22 osoby, w tym 18 cudzoziemców, którzy naruszyli przepisy obowiązujące w Polsce. Cudzoziemcy nie mieli wiz, albo posługiwali się sfałszowanymi dokumentami, a zatrzymani przez pograniczników Polacy byli ścigani listami gończymi. Zatrzymani między innymi w Kudowie- Zdroju Ukraińcy na podstawie wyłudzonych wiz podróżowali po krajach strefy Schengen i odwiedzali swoje rodziny w Czechach i Niemczech.

Równolegle z Międzynarodowym Festiwalem Chopinowskim w Dusznikach-Zdroju, w Polanicy-Zdroju, w pensjonacie Villa Polanica przy parku zdrojowym, trwają Koncerty Chopinowskie - Źródła Sztuki. Recitale, w wykonaniu Julii Marczuk i Jakuba Kuszlika, odbywają się codziennie o 20 do 9 sierpnia włącznie. Wstęp na koncerty wolny.

Obrazek użytkownika Piotr Golak
Image Ad