REKLAMA

Witaj na Kłodzko24

Miss Plaży Gorzuchów 2014 w towarzystwie I Wicemiss i Miss Publiczności

Dwanaście piękności rywalizowało o tytuł Miss Plaży Gorzuchów 2014. Koronę i czek na 3 tys. zł otrzymała Ewelina Kleszczyńska, która na konkurs przyjechała aż z Zielonej Góry. Pierwszą wicemiss została Karolina Żbik z Jaszkówki. Publiczność za najpiękniejszą uznała Beatę Łupińską z Głogowa

Reklama

Chodzi rzecz jasna o Hutę Szkła Kryształowego Sudety. Nowy właściciel upadłego zakładu, aby nie płacić podatków, wyburzył budynki przemysłowe. Po zakładzie, w którym pracowały całe rodziny, pozostała kupa gruzu i komin. W ten sposób definitywnie zakończono ponad 200- letni okres wytapiania szkła. Tradycje przemysłu szklarskiego w Szczytnej sięgają średniowiecza, kiedy działały tam huty leśne. Rozwój hutnictwa na skalę przemysłową zapoczątkował zakład wybudowany w 1770 roku w Batorowie. W 1827 r.

Fałszywe alarmy bombowe w Kłodzku. Jakiś żartowniś zaburzyłspokojny dzień pracy w urzędzie skarbowym i pr okuraturze . Siał panikę, informując o podłożeniu bomb i chemikaliów. Wypadki te rozegrały się we wtorek, 22lipca. - Pracownicy urzędu skarbowego i prokuratury zgłosili, że informacje o podłożonych bombach otrzymali drogą elektroniczną – mówi Wioletta Martuszewska, rzecznik prasowy kłodzkiej policji. W obu urzędach zjawili się policjanci i strażacy. Bomb ani innych materiałów niebezpiecznych jednak nie znaleźli. Ich działania rozpoczęły się po godz.

W poniedziałek, 21 lipca, odbyła się we Wrocławiu konferencja informująca o stanowisku negocjacyjnym samorządu województwa dolnośląskiego w sprawie podziału unijnych dotacji, jakie trafią do nas w latach 2014-2020 i ustalenia priorytetowych zadań. Zarząd Województwa Dolnośląskiego przedstawił projekt, który wkrótce ma trafić do Brukseli, samorządowcom powiatowym i gminnym. Kłótni, o dziwo, nie było, choć niektórzy samorządowcy uważają, że po zmianie władz w Platformie Obywatelskiej i zarządzie województwa, przesunięto nieco akcenty podziału unijnej kasy.

Andrzej Wyka, jeden z inicjatorów przeprowadzenia wraz z jesiennymi wyborami samorządowymi referendum w sprawie likwidacji noworudzkiej straży miejskiej twierdzi, że jeśli radni dobrowolnie nie przegłosują uchwały o przeprowadzeniu referendum, to sami mieszkańcy zbiorą podpisy i je zorganizują. Zwolennicy referendum (na zdjęciu) twierdzą, że przeprowadzenie takiego głosowania wraz z wyborami samorządowymi ograniczy koszty do minimum. Aby przeprowadzić referendum jego inicjatorzy musieliby zebrać około 2,3 tys. podpisów.

Nie opublikowano jeszcze żadnej treści na stronie głównej.