REKLAMA

Jeden z rysunków autorstwa Mariana Panka. /Źródło: mat. MBP w Polanicy-Zdroju

Miejska Biblioteka Publiczna w Polanicy-Zdroju zaprasza na wystawę rysunków Mariana Panka. Wernisaż, podczas którego zostanie także wyświetlony film dokumentalny o twórczości artysty, odbędzie się w piątek, 6 lutego, o 17.

Licea i technika z powiatów kłodzkiego i ząbkowickiego bardzo słabo wypadły w najnowszym rankingu czasopisma Perspektywy. Wyjątkiem jest Liceum Społeczne w Kłodzku, sklasyfikowane na 8 miejscu
w województwie i 127 w kraju. Pozostałe szkoły, to oświatowa druga i trzecia liga

Już po raz czwarty ulicami Kłodzka przejdzie Orszak Trzech Króli. Tradycyjnie 6 stycznia w Święto Trzech Króli radosny i kolorowy orszak wyruszy kolędować bezpośrednio po mszy św. w kościele oo. Jezuitów (godz. 11.00). Przejdzie ulicami miasta w stronę rynku (godz. 12.00) do szopki betlejemskiej. Przewodzić mu będą postaci trzech króli. Na trasie orszaku uczestników zaskoczą przygotowane specjalnie na tę uroczystość scenki rodzajowe w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum z Wojborza. Każdy z kolędników otrzyma koronę oraz śpiewnik z kolędami.

Adrianna Mierzejewska, nowa wójt gminy Nowa Ruda, nie będzie miała łatwego życia. Radni popierający poprzedniego wójta obniżyli jej na dzień dobry pensję o 4,5 tys. zł. Pewnie nie byłoby w tym niczego szokującego, gdyby nie fakt, że na tej samej sesji gminni samorządowcy podwyższyli swoje diety

Niemal każdy produkt, w mniejszym lub większym stopniu, degraduje środowisko. Jak zminimalizować te skutki?

50 kierowców jechało na podwójnym gazie

Najnowsze ogłoszenia:

Łukasz Antoniow 27 Styczeń, 18:38
Mariusz Wójcik 27 Styczeń, 17:09
Marcin Smoczyński 27 Styczeń, 16:20
Wacław Łukasieicz 25 Styczeń, 18:28
Dorota Kuczaj 24 Styczeń, 13:55

Srebrny medal wywalczyli orlicy Nysy Kłodzko w turnieju o Puchar Krzywej Wieży. W zawodach rywalizowali również zawodnicy z Bystrzycy Kłodzkiej. Patronat nad zawodami objęli bracia Zielińscy, którzy osobiście dopingowali piłkarzy. Zawody rozegrano w sobotę, 27 grudnia. Do rywalizacji przystąpiło osiem drużyn podzielonych na dwie grupy. Kłodzczanie zagrali z dwoma drużynami gospodarzy oraz Polonią Bystrzycą Kłodzką. Nysa zajęła w tej fazie drugie miejsce, zdobywając pięć oczek. Kłodzczanie pokonali 2:0 Polonię oraz zremisowali 1:1 z Orłem I i bezbramkowo z Orłem II.

W derbowym spotkaniu drużyna z Kłodzka musiała radzić sobie bez swojego trenera, Marcina Radomskiego. Jego obowiązki przejął kapitan, Czesław Radwański. - Wiedzieliśmy, że to nie będzie łatwe spotkanie, bo w Kosynierce (nazwa hali - przyp. red.) rzadko wygrywaliśmy. Do tego wygrana Śląska w poprzedniej kolejce z MKS-em Kalisz różnicą 15 punktów uświadamiała nam, że nasz rywal jest w dobrej formie – mówi kapitan Nysy. W ostatnich pięciu sezonach Nysie tylko raz udało się pokonać Śląsk na jego terenie.

Stowarzyszenie Razem z Dusznik-Zdroju zaprasza na IV Bieg Ulicami Miasta. Podczas tegorocznej imprezy, zaplanowanej na połowę lutego, rozegrany zostanie I Ultramaraton Hrabstwa Kłodzkiego. Śmiałkowie będą musieli zmierzyć się z 68-kilometrową trasą. Wyznaczony na pokonanie morderczej pętli limit czasowy to 15 godzin. Na trasie organizatorzy przygotują 7 punktów żywnościowych. Wysokość opłaty startowej jest uzależniona od terminu dokonania wpłaty i wynosi: 180 zł (2-31 stycznia), 190 zł (1-10 lutego) lub 200 zł (12-14 lutego).

Pracowity weekend miały drużyny żaków kłodzkiej Nysy. Klub został zaproszony na zawody organizowane przez WKS Śląsk Wrocław. Młodzi piłkarze podczas zawodów poznali jedną z legend Śląska

PIERWSZE WYNIKI

PIERWSZE WYNIKI

Pierwsze wyniki wyborów - jeszcze niepotwierdzone z Kłodzka.

Z naszych informacji wynika, że mandaty radnych zdobyli: Zdzisław Duda, Tomasz Karolczak, Damian Ślak, Banecki, Adam Kwas.
Na bieżącą będziemy uaktualniać ten wpis.

Aktualizacja:

00:51: W Kłodzku odbędzie się najprawdopodobniej druga tura wyborów. Obecny burmistrz Bogusław Szpytma zmierzy się Michałem Piszko. Radną miejską będzie Anna Karolczak.

Polanica-Zdrój

W Polanicy Zdrój odbędzie się druga tura wyborów. Obecny burmistrz zmierzy się z Adamem Łąckim.