REKLAMA

Witaj na Kłodzko24

Miss Plaży Gorzuchów 2014 w towarzystwie I Wicemiss i Miss Publiczności

Dwanaście piękności rywalizowało o tytuł Miss Plaży Gorzuchów 2014. Koronę i czek na 3 tys. zł otrzymała Ewelina Kleszczyńska, która na konkurs przyjechała aż z Zielonej Góry. Pierwszą wicemiss została Karolina Żbik z Jaszkówki. Publiczność za najpiękniejszą uznała Beatę Łupińską z Głogowa

Reklama

Adriana Gołdyn ze Stronia Śląskiego jest pierwszą kobietą zatrudnioną w kłodzkim PKS-ie jako kierowca. Pracę za kółkiem rozpoczęła w sobotę, 12 lipca. Zawsze lubiłam jeździć. Dwa lata temu zrobiłam prawo jazdy kategorii C i D, czyli na autobus i ciężarówkę. Uprawnienia na autobus były mi potrzebne, ponieważ kiedy pracowałam w Anglii, zaproponowano mi stanowisko kierowcy busa – wspomina pani Adriana. – W czerwcu tego roku stwierdziłam, że czas wrócić do Polski i tak trafiłam do PKS-u w Kłodzku – dodaje. Pani Adriana wozi pasażerów na rasach Kłodzko – Międzygórze i Kłodzko – Wojciechowice.

W niedzielę, 13 lipca, w godzinach nocnych funkcjonariusze placówki straży granicznej w Kłodzku otrzymali informację o prowadzonych przez czeską policję poszukiwaniach skradzionego w Niemczech samochodu marki VW Touareg oraz jadącego za nim VW Passata. Czesi poprosili naszych pograniczników o zabezpieczenie drogi wiodącej z Czech do Polski. Wkrótce okazało się, że mieli rację. W ręce naszych stróżów prawa wpadło skradzione w Niemczech Porsche Cayenne (górne zdjęcie) Samochód z dużą prędkością wjechał na terytorium Polski.

Przesłaniem projektu jest edukacja poprzez zabawę. Wezmą w nim udział wolontariusze, którzy nie tylko pozbierają ze szlaków śmieci, ale przede wszystkim promować będą właściwe zachowania w górach. W akcję mogą włączyć się również obecni na Dolnym Śląsku turyści. Każdy ochotnik otrzyma koszulkę z logo akcji, worki, rękawicę oraz dyplom. Osoby, które chcą dołączyć do wielkiego sprzątania Gór Stołowych, powinny zgłosić się do bazy w schronisku Pasterka (szczegóły na stronie internetowej: klubpodrozników. com). Organizatorem akcji od kilku lat jest Klub Podróżników Śródziemie.

Wniosek o odwołanie Bogdała złożyło pod koniec czerwca czworo nowowybranych członów rady nadzorczej. Wiceprezes zareagował na to bardzo ostro. Można powiedzieć zgrał vabank, zagrał i przegrał, bo... Strachy na lachy Bogdał publicznie, na łamach Gazety Kłodzkiej, odniósł się do stawianych mu zarzutów. Próbę jego odwołania określił mianem marnej komedii, co rozzłościło członków rady nadzorczej.

Nie opublikowano jeszcze żadnej treści na stronie głównej.