REKLAMA

Witaj na Kłodzko24

Na wiadukcie kolejowym, dwóch nietrzeźwych turystów szło po dolnej kratownicy mostu. W momencie przejeżdżania pociągu, jeden z nich spadł z wiaduktu. Ewakuacja poszkodowanego możliwa było tylko przez rzekę.

Wyrodni rodzice chcą dobrowolnie poddać się karze. Zawnioskowali o 3 lata więzienia w zawieszeniu na 5

Reklama

Ma 33 lata. Od urodzenia mieszka w Kamieńcu w gminie Kłodzko, gdzie wraz z mężem wychowuje dwie córki. Jest właścicielką gospodarstwa rolnego, w którym prowadzi działalność agroturystyczną. Ukończyłam Wy dział Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Od 2004 r. jest zatrudniona w Starostwie Powiatowym w Kłodzku, w Biurze Rzecznika Konsumentów. Dlaczego chce zostać wójtem gminy Kłodzko? - Od lat interesuję się problemami lokalnej społeczności oraz działaniami Urzędu Gminy i Rady Gminy Kłodzko. W poprzednich wyborach samorządowych zostałam wybrana radną.

Australijczycy z grupy kapitałowej Balamara chcą za 3 lata rozpocząć wydobycie węgla w Nowej Rudzie. W ubiegłym tygodniu, w kłodzkim starostwie, zaprezentowali trójwymiarowy model zalegających pod Ludwikowicami pokładów węgla koksującego

Muzeum Ziemi Kłodzkiej w Kłodzku zaprasza na polsko-czeskie warsztaty malowania na szkle, które odbędą się 17.10.2014 r. (piątek) w siedzibie naszego muzeum.

Tym razem odbędziemy podróż w czasie, która przeniesie nas do XVII, XVIII i XIX-wiecznej wsi Lasówka (dawna Kaiserwalde) leżącej w obrębie hrabstwa kłodzkiego, gdzie powstawały niezwykłe dzieła kultury ludowej, mającej swe oddziaływanie zarówno na Śląsku, jak i w Czechach.

W dniach 24-26 października (weekend) będzie można zwiedzić dolnośląskie atrakcję za połowę ceny.
Do akcji włączyli się m.in.:

1. Rodzinny Park Rozrywki Esplanada w Szklarskiej Porębie – 50% zniżki na jednoprzejazdowe bilety na Wieżę Emocji i kolejkę Alpine Coaster cena normalna 9 zł / cena z 50% rabatem 4,5 zł;

Najnowsze ogłoszenia:

Joanna Dudzic 22 Październik, 13:17
KANCELARIA ODSZKODOWAWCZA RUBIKON 21 Październik, 21:33
Marta Doroszko 21 Październik, 17:44
Skup Toyot Avensis Skup Toyota Avensis kupie toyota avensis skup avensis Wszystkie Modele tel 725 562 998 (sieć Plus) Kupię Toy 21 Październik, 12:38

Rozmowa z Julianem Golakiem, szefem Solidarności Polsko-Czesko Słowackiej i Przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego Polsko-Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej „Bądźmy Rodziną"

We wtorek, 5 sierpnia, funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 22 osoby, w tym 18 cudzoziemców, którzy naruszyli przepisy obowiązujące w Polsce. Cudzoziemcy nie mieli wiz, albo posługiwali się sfałszowanymi dokumentami, a zatrzymani przez pograniczników Polacy byli ścigani listami gończymi. Zatrzymani między innymi w Kudowie- Zdroju Ukraińcy na podstawie wyłudzonych wiz podróżowali po krajach strefy Schengen i odwiedzali swoje rodziny w Czechach i Niemczech.

Równolegle z Międzynarodowym Festiwalem Chopinowskim w Dusznikach-Zdroju, w Polanicy-Zdroju, w pensjonacie Villa Polanica przy parku zdrojowym, trwają Koncerty Chopinowskie - Źródła Sztuki. Recitale, w wykonaniu Julii Marczuk i Jakuba Kuszlika, odbywają się codziennie o 20 do 9 sierpnia włącznie. Wstęp na koncerty wolny.

Referendalni 2012 to nowa siła na kłodzkiej senie politycznej. Zarejestrowane tydzień temu stowarzyszenie zapowiada aktywny udział w jesiennych wyborach samorządowych. - Chcemy wystawić kandydatów do rady miasta i na burmistrza - mówi Zygmunt Jakubczyk, wiceprezes stowarzyszenia. - Będziemy alternatywą i szansą dla tych kłodzczan, którzy dwa lata temu pokazali żółtą kartkę obecnemu burmistrzowi Szpytmie, głosując za jego odwołaniem - dodaje. Referendalni zapowiadają, że wkrótce przedstawią swój program i że będzie on proobywatelski.

Nie opublikowano jeszcze żadnej treści na stronie głównej.