REKLAMA

Góry Stołowe: Powstanie nowa stacja GOPR w Karłowie

Góry Stołowe: Na działce, przekazanej przez gminę, ma zostać zbudowana nowa stacja ratownicza

Fot. Grupa Sudecka GOPR

Góry Stołowe: Ratownicy z Grupy Sudeckiej GOPR otrzymali od gminy Radków działkę budowlaną w Karłowie. W niedalekiej przyszłości powstanie na niej nowa stacja ratownictwa górskiego.

Góry Stołowe. Grupa Sudecka GOPR od początku października dysponuje działką budowlaną w Karłowie. Gmina Radków przekazała w wieczyste użytkowanie niezabudowaną działkę o powierzchni 0,65 ha, której wartość wynosi 246 tys. zł brutto. Rada Miejska udzieliła bonifikaty w wysokości 99% i GOPR za działkę zapłacił gminie tylko 1% wartości.

<<Góry Stołowe: Najwięcej turystów od 28 lat>>

Na działce ma zostać zbudowana nowa stacja ratownicza - Mamy nadzieję, że w niezbyt odległej przyszłości będziemy w stanie pochwalić się nową stacją ratownictwa górskiego, która w sposób niewątpliwy przyczyni się do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa w rejonie Gór Stołowych i południowej części Ziemi Kłodzkiej. - informuje Grupa Sudecka GOPR. Ratownicy podziękowali Burmistrzowi oraz Radzie Miejskiej za życzliwość.

GOPR zawsze w gotowości

Tegoroczne wakacja były bardzo intensywne dla ratowników GOPR. Na terenie Sudetów Środkowych i Wschodnich doszło do 98 zdarzeń, podczas których pomocy potrzebowało 100 osób. Grupa Sudecka GOPR informuje, że ratownicy spędzili łącznie 463 godziny na działaniach ratunkowych. Najstarsza osoba ratowana miała 85 lat, a najmłodsza 6 lat.

<<Góry Stołowe: Zobacz VIDEO z 1926 roku>>

Grupa Sudecka GOPR

Grupa Sudecka GOPR jest jedną z siedmiu grup regionalnych Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, w tym jedną z dwóch grup działających w Sudetach. Ratownicy zapewniają 24-godzinną pomoc dla osób poszkodowanych w Sudetach Środkowych i Wschodnich - od Kamiennej Góry, poprzez Wałbrzych i okolice aż po Kotlinę Kłodzką.

 

Autor: Zuza K. Wolska / info: Grupa Sudecka GOPR

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Góry Stołowe: Powstanie nowa stacja GOPR w Karłowie

Fot. archiwum redakcji

Kłodzko. PKS w Kłodzku wystawił na sprzedaż ponad 20 pojazdów, w większości autobusów. Najtańszy z nich można nabyć już za niecałe 4 tysięcy złotych.

Lewin, Bardo i Żarów - te trzy gminy utrzymały prowadzenie i wygrały w rządowym konkursie Rosnąca odporność w powiatach kłodzkim, ząbkowickim i świdnickim. Dostaną po milionie złotych

Fot. Fb - Jaszkowa Dolna

Jaszkowa Dolna: Trwają przygotowania do sobotniego otwarcia Wioski Świątecznej. Na zwiedzających czeka mnóstwo atrakcji.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×