REKLAMA

Dzikowiec: Strażacy uratowali życie kobiety

Dzikowiec: Akcja ratunkowa zakończona wielkim sukcesem

Dzikowiec w gminie Nowa Ruda. Kobieta, która utraciła czynności życiowe uratowana przez strażaków. Co się stało?

Dzikowiec. W niedzielę, 13 grudnia o godzinie 21.09 strażacy z Kłodzka przyjęli zgłoszenie o nagłym zatrzymaniu krążenia u kobiety w podeszłym wieku. Zdarzenie miało miejsce w Dzikowcu, wsi w gminie Nowa Ruda. Strażacy zadysponowali 3 zastępy straży pożarnej. Dwa wozy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Dzikowca i Woliborza, a jeden z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. 

 

Dzikowiec - akcja ratownicza

Po przyjeździe strażaków kobieta w budynku jednorodzinnym leżała na podłodze, była nieprzytomna. Nie miała żadnych czynności życiowych. Strażacy od razu rozpoczęli pierwszą pomoc. Polegała ona na resuscytacji krążeniowo - oddechowej z użyciem defibrylatora. Akcja ratunkowa zakończyła się powodzeniem. Już przed przyjazdem medyków udało się przywrócić kobiecie czynności życiowe. Po przyjeździe karetki strażacy przekazali kobietę lekarzom, którzy zabrali ją do szpitala. 

Natalia Kołodziej

 

Niestety dwoje ludzi w podeszłym wieku ze Złotego Stoku nie miało tyle szczęścia. 

Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej o pożarze w Złotym Stoku

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Dzikowiec: Strażacy uratowali życie kobiety

Fot. Canva

Koronawirus Kłodzko i powiat kłodzki: Sprawdź ile osób zachorowało i ilu mieszkańców zmarło w czwartek, 2 grudnia.

Fot. archiwum redakcji

Kłodzko. PKS w Kłodzku wystawił na sprzedaż ponad 20 pojazdów, w większości autobusów. Najtańszy z nich można nabyć już za niecałe 4 tysięcy złotych.

Lewin, Bardo i Żarów - te trzy gminy utrzymały prowadzenie i wygrały w rządowym konkursie Rosnąca odporność w powiatach kłodzkim, ząbkowickim i świdnickim. Dostaną po milionie złotych

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×