REKLAMA

Duszniki-Zdrój: Nowa wystawa w muzeum papiernictwa

Sprawdź jakie nowe atrakcje przygotowało muzeum!

Fot. Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju

Duszniki-Zdrój: Muzeum papiernictwa zaprasza na nową tymczasową wystawę poświęconą zimnej wojnie. To nie jedyne nowe atrakcje w muzeum.

Duszniki-Zdrój. Od soboty w muzeum papiernictwa można oglądać nową wystawę poświęconą 30-leciu zakończenia zimnej wojny. Wystawa „Od Szczecina nad Bałtykiem do Triestu nad Adriatykiem zapadła żelazna kurtyna…”. ma przybliżyć zwiedzającym rozmaite rozbieżności pomiędzy rywalizującymi ze sobą stronami. Goście będą mogli zobaczyć różnice w umundurowaniu, wyposażeniu, dokumentach, mapach czy opakowaniach oraz dowiedzieć się z jakimi trudnościami w okresie zimnej wojny wiązało się przekraczanie granic. Główną atrakcją wystawy dokumenty identyfikacyjne, które trzeba było posiadać, by przekroczyć jakąkolwiek granicę państwa – przede wszystkim paszporty państw zaangażowanych w konflikt oraz krajów neutralnych.

Wystawa dostępna do końca września br. W okresie wakacyjnych Muzeum Papiernictwa czynne jest od poniedziałku do soboty w godz. 9:00-18:00 oraz w niedziele w godz. 9:00-16:00. Ceny biletów uzależnione są od wybranych opcji zwiedzania, zaczynają się do 12 zł (bilet ulgowy) i 15 zł (bilet normalny).

Muzeum powiększa zbiory banknotów
W ostatnim czasie zbiory muzealne powiększyły się o nowe banknoty. Kolekcja będąca przedmiotem zakupu obejmuje ogółem 82 obiekty. Są to 53 banknoty obiegowe emitowane w Czechosłowacji w latach 1953-1992 i w Republice Czeskiej po 1993 oraz jeden dywersyjny druk ulotny. Zbiór został uzupełniony o zestaw 14 czarnodrukowych. Obiekty pochodzą z prywatnych zbiorów kolekcjonera numizmatyki Czesława Miłczaka.

inf. Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju

 

<<Ziemia Kłodzka: Pomysły na wolny czas z dziećmi>>

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Duszniki-Zdrój: Nowa wystawa w muzeum papiernictwa

Fot. Czytelnicy

Strachocin: Czołowe zderzenie dwóch aut, są poszkodowani.

Kobiecym Okiem: Letnie wydanie naszego magazynu cieszy się dużym zainteresowaniem. Już teraz możesz obejrzeć go w wersji cyfrowej.

W Kłodzku powstała dyskoteka. Dziś nastąpi jej otwarcie. Jak wygląda?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×