REKLAMA

Duszniki-Zdrój: Nowy pomysł rządu na transport

Duszniki-Zdrój: Rządowy program "Polski Ład" obejmie nasz region

Fot. Materiały promocyjne "Polski Ład"

Duszniki-Zdrój: W piątek, 16 lipca, we Wrocławiu odbyła się konferencja dotycząca rządowego programu “Polski Ład”. Jedną z rządowych propozycji dla naszego regionu jest budowa kolei linowej z Dusznik-Zdroju do Zieleńca.

Duszniki-Zdrój. Rząd planuje połączenie centrum Dusznik-Zdroju ze stacją narciarską Zieleniec prawie siedmiokilometrową kolejką linową (gondolą) z dwoma stacjami pośrednimi. Ma to być nie tylko atrakcja turystyczna, ale bardzo dobre rozwiązanie komunikacyjne, które pozwoli na przepustowość do 6000 osób na godzinę.

<<Kłodzko: Rząd wreszcie wybuduje nam S8>>

 

Jeśli kolejka linowa powstanie, to ruch narciarski będzie mógł przebiegać płynnie nawet w szczycie sezonu. Nieodłącznym elementem projektu jest centrum przesiadkowe na ok. 3 tys. samochodów, planowane przy dolnej stacji gondoli, kilkaset metrów krajowej ósemki.

W sezonie zimowym do Zieleńca przyjeżdża około pół miliona narciarzy. Zatrzymanie transportu w proponowanym centrum Park & ​​Ride skróci trasę każdego samochodu o 22 km. Latem natomiast ośrodek Park & ​​Ride będzie służył głównie turystom odwiedzającym Park Narodowy Gór Stołowych.

<<Poszukiwani statyści do nowej produkcji Netflixa. Sprawdź>>

 

Autor: Zuza K. Wolska
Info: Materiały promocyjne rządowego funduszu “Polski Ład” dla województwa dolnośląskiego

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Duszniki-Zdrój: Nowy pomysł rządu na transport

Fot. Czytelnicy

Strachocin: Czołowe zderzenie dwóch aut, są poszkodowani.

Kobiecym Okiem: Letnie wydanie naszego magazynu cieszy się dużym zainteresowaniem. Już teraz możesz obejrzeć go w wersji cyfrowej.

W Kłodzku powstała dyskoteka. Dziś nastąpi jej otwarcie. Jak wygląda?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×