REKLAMA

Jakubczyk: Wysiłek nie pójdzie na marne

Były pełnomocnik grupy referendalnej po referendum. Co napisał?

 

Były pełnomocnik grupy referendalnej po referendum. -Wasz wysiłek nie poszedł na marne. Jedni będą musieli zwracać baczniejszą uwagę na to, co czynią. Drudzy, mając na uwadze siłę swego głosu, podejmować będą bardziej rozważne decyzje wyborcze - napisał Zygmunt Jakubczyk

SZANOWNI MIESZKAŃCY KŁODZKA

 

Wyrażam podziękowanie wszystkim tym mieszkańcom Kłodzka, którzy w poczuciu obywatelskiego obowiązku, uczestniczyli w demokratycznej procedurze Referendum. Wasz werdykt jest jednoznaczny i dla organów stanowiących w mieście druzgocący. Jest jednocześnie potwierdzeniem słuszności stawianych przez Inicjatora Referendum zarzutów. Na inne oceny, analizy i wnioski przyjdzie czas. Oby z tej lekcji demokracji dla wszystkich najwłaściwsza nauka wynikła.

Szczególne podziękowanie składam członkom grupy referendalnej. Nakładem własnych sił i takich środków finansowych i przy ograniczonej pomocy zewnętrznej, potrafiliście wznosząc się ponad wszelkie podziały, zbudować inicjatywę społeczną, tak ważną dla budowy społecznej aktywności i świadomości.

Bądźcie pewni. Wasz wysiłek nie poszedł na marne. Jedni będą musieli zwracać baczniejszą uwagę na to, co czynią. Drudzy, mając na uwadze siłę swego głosu, podejmować będą bardziej rozważne decyzje wyborcze.

 

Z poważaniem,

 

PEŁNOMOCNIK

INICJATORA REFERENDUM

Zygmunt Jakubczyk*

 

 

*Autor był posłem na Sejm RP od 1993 do 1997 roku z ramienia Unii Pracy. Podczas stanu wojennego został wyrzucony z Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Był również członkiem NSZZ "Solidarność".

 

 

 

Poglądy przedstawione w powyższym tekście są subiektywną opinią autora i mają na celu wyłącznie zarysowanie proponowanych przez niego idei. Wszelka pojawiająca się w nim krytyka dotyczy działań i opinii, nie osób.


Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (61): Jakubczyk: Wysiłek nie pójdzie na marne

Obrazek użytkownika Maciekk
 • Maciekk
 • 22-10-2012

Z 2998 podpisów do bez mała 5000 . Mam nadzieję , że nie odpuścicie bo po nowelizacji ustawy to będzie drobnostka. Również dziękuję i pozdrawiam !
Obrazek użytkownika maria
 • maria
 • 22-10-2012

Cieszę się niezmiernie, ze kłodzkie lemingi i ogłupiacze nie doszli do głosu!!!!!
Obrazek użytkownika Don Kamillo
 • Don Kamillo
 • 22-10-2012

....był w Solidarności? a może pod kapeluszem?????
Obrazek użytkownika Zygmunto
 • Zygmunto
 • 22-10-2012

To tylko przegrana potyczka, wojna będzie wygrana. Nie można teraz odpuścić, trzeba nadal punktować działania kliki, patrzeć im na ręce. Niech nie myślą, że teraz będą mogli robić co się żywnie podoba. Należy bliżej się przyjrzeć działalności Zakładu Administracji Mieszkaniami Gminnymi Gminy Miejskiej Kłodzko pod rządami kolesia z Legnicy - niejakiego Paproty, żeby nie "paprał" dalej. To niezwykle "kompetentny" zarządca, "specjalista" od zarządzania wspólnotami, bardzo spolegliwy w stosunku do Burmistrza i szczególnie gładki w słówkach. Zastanawia mnie z jakiej racji zakład do zarządzania wspólnotami mieszkaniowymi stał się nagle właścicielem basenu, czy to zgodne z prawem?
Obrazek użytkownika wolny rynek
 • wolny rynek
 • 22-10-2012

Warto pisać o zawyżaniu kosztów usług remontowych przez zarządcę -popularny ZAMg wykonywanych na zlecenie wspólnot mieszkaniowych, czy nie warto?;D Jak myślicie?
Obrazek użytkownika julia
 • julia
 • 22-10-2012

szanuj szefa swego bo będziesz miał gorszego
Obrazek użytkownika Adam
 • Adam
 • 23-10-2012

Tego co wypisuje Jakubczyk nie można już nazwać populizmem. Bo populizm w jakiś sposób ma jeszcze styczność z rzeczywistością. Mr Jakubczyk dawno ją utracił, jestem tego pewien! Tak zadufany w sobie i butny człowiek nie mógł takiego tekstu przecież napisać bez jakiegoś wspomagacza - może po prostu zjadł dużo słodkości ze stresu poreferendalnego... Ale co tam żyjemy dalej. I wszyscy zobaczyli co może banda ludzi, za którymi swąd niezałatwionych spraw ciągnie się z poprzednich zakładów pracy... Wstyd, że taki człowiek śmie się w ogóle do politiyki pchać! Ale referendum pokazało Twoje miejsce w szeregu - teraz myśl w jakich słowach przeprosić Kłodzczan za tę niepotrzebną stratę kasy! Aha - następnego razu nie będzie! Oj nie - nie żyj nadzieją następnego razu! Chyba, że chodzi Ci tak bardzo o fotel radnego miasta... to rozumiem! :)
Obrazek użytkownika ZYGMUNT
 • ZYGMUNT
 • 23-10-2012

Dziś odpiszę na Twoje oświadczenie zibi. Mam średnie techniczne. Wyobraź sobie, że mając tak niskie wykształcenie, mam na tyle kultury osobistej, że zwracając się do innej osoby nigdy nie napisałbym z małej litery pod "Twoim" adresem. Do tego nawet tytuł magistra nie jest potrzebny. To po prostu kwestia kultury osobistej i odpowiedniego wychowania. Powiem Ci też to, co innym wcześniej powiedziałem. Skoro nie dajesz mi szansy poznania Swojej osoby i jak to ujmujesz cuchnę miałkością wywodów, pokaż swoje. Kampania referendalna skończyła się. Dziś jestem osobą prywatną. Nie pozwolę więcej na obrażanie mojej osoby wszystkim tym przecinkom, kropkom, wykrzyknikom, czy …. tam wie jeszcze. Nie mam niskiej własnej samo oceny. Zmartwię was. Cenię się wysoko. Mój dorobek zawodowy, społecznikowski, czy parlamentarny daje mi podstawy do twierdzenia, że wielu z Was, którzy prócz obrażania mojej osoby wiele nie potrafią, zasługują jedynie na to, by dobitnie powiedzieć im, czego są warci. Powstrzymam się i nie powiem. Powiem tylko tyle, co powtarzał będę innym malkontentom. Wejdź na google, wpisz Zygmunt Jakubczyk. Wejdź jeszcze raz i wpisz swoje. Co ci tam wyszło?. Następnym razem odpowiem Ci.
Obrazek użytkownika ZYGMUNT
 • ZYGMUNT
 • 23-10-2012

Szok. Jak można być tak ślepym Adamie. Wyobraź sobie, że do pisania jakiegokolwiek tekstu nie mam potrzeby używania, jak to napisałeś - wspomagania. Piszę wiele i to od lat. Nie mam powodu wstydzić się tego co i jak piszę. Do polityki pchać się nie muszę. Ja w niej od dawna byłem. Po sobie ślad i to znaczący zaznaczyłem. A Ty? Referendum pokazało wszystko to, czego Ty mój Drogi swym umysłem ogarnąć nie potrafisz. Dyskusja, czy polemika z Tobą w tych kwestiach pozbawiona byłaby sensu. Musisz jeszcze wiele się nauczyć. Wiek nie ma tu żadnego znaczenia. Co się tyczy poprzednich zakładów pracy, muszę powiedzieć Ci jedno. W jednym przepracowałem ponad 30 lat. W innym, za własne pieniądze dawałem pracę wielu innym. Przypomnij mi, o jakich nie załatwionych sprawach mowa. Coś Ci się chyba, lekko traktując po…. Muszę Cię zmartwić. Polityk mam we krwi. Pókim żyw, tkwię w niej po uszy. Referendum było doświadczeniem w niej kolejnym. Także wielce pouczającym. Następnym razem napiszę Ci o tym, jaki wniosek z tego wyciągnąłem. Zdziwisz się. Następny raz może być szybciej niż Ci się wydaje. Nie będę ja, będą inni, których stać na wysiłek intelektualny, odwagę cywilną, a przede wszystkim świadomość sensu demokracji. Ucz się od nich, póki nie za późno. Mam i wiadomość dla Ciebie pocieszającą. Nie jestem zainteresowany kandydowaniem do organów przedstawicielskich w mieście Kłodzku. Trzeba było przeczytać ze zrozumieniem tekst mojego w tej sprawie oświadczenia. Zygmunt Jakubczyk
Obrazek użytkownika ZYGMUNT
 • ZYGMUNT
 • 23-10-2012

DON KAMILLO. Samo pseudo świadczy ile masz odwagi, gdzie i pod czym siedzisz. Byłem w Solidarności. Żebyś mógł dzisiaj swobodnie pisać i mówić – walczyłem. Dlatego gnojku jeden nie obrażaj mnie. Wejdź na Biuletyn Informacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej, wpisz Zygmunt Jakubczyk. Mogę Ci też pokazać dokument tej Instytucji przypisany mojemu nazwisku. Przeczytasz w nim. Prowadzenie sprawy zakończone dnia 21.07.1984 r. skierowaniem do Sądu – wyrok” Zygmunt Jakubczyk
Obrazek użytkownika Darek M.
 • Darek M.
 • 23-10-2012

Potwierdzam że Pan Zygmunt Jakubczyk był aktywnym członkiem NSZZ Solidarność a w latach 90 pełnił funkcję Przewodniczącego MKK NSZZ Solidarność Ziemi Kłodzkiej.Pan Zygmunt Jakubczyk to człowiek uczciwy . nie jedno krotnie nie zgadzaliśmy się kompromis był podstawą , czego brakuje władzom miasta.
Obrazek użytkownika Czytelniczka
 • Czytelniczka
 • 23-10-2012

Proszę mi wierzyć, że wpisując swoje dane w google , większość osób pisząca na tym foum ma większe zasługi dla Kłodzka niż Pan i proszę się tak nie obruszać , że ktoś Pana krytykuje. Zamieszczając swoje felietony musi się Pan z tym liczyć, że nie będzie tylko kadzenia ale i ostra krytyka! Po to chyba piszecie, żeby dać temat do dyskusji ale i oceny z każdego punktu widzenia!
Obrazek użytkownika Marcin O
 • Marcin O
 • 23-10-2012

Krytyka merytoryczna tak ,to pomaga i daje moc do lepszego działania ,Czy takie słowa jak poj...y ,skur. y itd to według Pani to się nazywa krytyką -według mnie takie osoby nadają się do leczenia .Jestem za zdrową i rozsądną polemiką na tym forum i innych ,wykazujmy błędy wytykajmy wpadki ale szanujmy godność człowieka.
Obrazek użytkownika Czytelniczka
 • Czytelniczka
 • 23-10-2012

Oczywiście, że wszelkie epitety typu poj.., skur..itp są nie na miejscu i nie służą rozmowie a co za tym idzie rozwiązywaniu problemów. Niestety jak i po jednej stronie tak i po drugiej takie wpisy się pojawiają. Sama wczoraj zostałam obrzucona błotem za swoje wypowiedzi. Pan Jakubczyk pisząc felietony staje się poniekąd osobą publiczną , niesie to pytania od forumowiczów o jego wykształcenie, przeszłość. Kłodzko to nie Warszawa i ludzie tu dużo widzą o sobie , czasami wiedzą rzeczy o których inni chcieliby zapomnieć. Proszę o tym pamiętać.
Obrazek użytkownika Marcin O
 • Marcin O
 • 23-10-2012

Pani czytelniczko - czy wykształcenie w polityce jest potrzebne -Prezydent Lech Wałęsa miał zawodowe wykształcenie - Pan Geniusz ekonomi ma wyższe ale brak szacunku dla osób o odmiennym zdaniu i t/z eliminacji tych osób wysyłanie na bezrobotne? stawia znak zapytania czy taki człowiek powinien piastować taki urząd? Nepotyzm , zamordyzm ,poniżanie . zakłamanie . wpajanie ludziom że my i tylko my mamy pomysł na odnowę i rozbudowę stawia znak zapytania dokąd zmierzamy. Ostatnie zachowanie Pana Prezia i skopanie samochodu stawia zapytanie czy taki Pan powinien piastować taki urząd.Czas by naszym grodem rządził uczciwy nasz człowiek a nie desant młócący kasę.
Obrazek użytkownika ZYGMUNT
 • ZYGMUNT
 • 23-10-2012

Droga Czytelniczko. Nie obruszam się na krytykę, pod jednym wszakże warunkiem. Krytykant odnosi się do meritum sprawy, a nie czyni wycieczki osobiste. Proszę wskazać mi, w którym miejscu krytyka, o której mowa, do tego meritum się odnosi. Dość obrażania mojej osoby. Na to pozwolić sobie nie mam zamiaru. Jeśli dyskusja ma polegać na obrażaniu osoby, to przepraszam bardzo, nie mój poziom i do takiego zniżał się nie będę. Co się tyczy moich dokonań choćby dla Kłodzka, życzę, ażeby innych, były choćby w części na miarę moich. Jedno z nich i chyba na miarę pokoleniową. Nowoczesna centrala telefoniczna w Kłodzku. Wstęgę jej otwarcia przecinał ówczesny minister resortu łączności, a ja nie byłem posłem koalicji rządzącej. Na Pani życzenie podać mogę szczegóły. Z pełną satysfakcją powiedzieć mogę. To, że możemy prowadzić polemikę na forum internetowym, jest także moim udziałem. Inwestycja nowocze4snej na owy czas centrali telefonicznej wprowadzała Kłodzko w XXI wiek telekomunikacji.. Mogę pokazać Pani, jakie wtedy podziękowania składano mojej osobie. Cóż pamięć ludzka nie dość, że krótka, to jeszcze i ułomna. Wiem, że nie jestem piękny. Wiem, że do Bonda, czy Klosa to przepaść o wymiarze kosmicznym, ale na wszelkie świętości. Według Pani to jest właściwy poziom dyskusji. Jeśli tak Pani uważa, to proszę Panią. Proszę zmienić identyfikator osoby. Czytelniczka to słowo mające wymowę dość szczególną i niech przynajmniej znaczenia tego słowa Pani nie obraża. Zygmunt Jakubczyk
Obrazek użytkownika Czytelniczka
 • Czytelniczka
 • 23-10-2012

Proszę jeszcze raz przeczytać co Pan do mnie napisał i powiedzieć szczerze, czy jest pa w porządku w stosunku do mnie? Nie jestem godna "niku" CZYTELNICZKA??? Niby dlaczego? Czy robiłam kiedykolwiek przytyki w stosunku do Pana wyglądu? Nisko Pan ceni ludzi o odmiennych poglądach.:(
Obrazek użytkownika Do zygmunta
 • Do zygmunta
 • 23-10-2012

Podoba mi się terminologia użyta w wywodzie Pana Zygmunta/w resorcie łączności/ Nie kto inny jak PZPR używało takiego nazewnictwa ministerstw.Pozdrawiam.
Obrazek użytkownika ZYGMUNT
 • ZYGMUNT
 • 23-10-2012

Przeczytałem parę Pani wpisów na forum. Odnosząc się do ostatniego powiem szczerze i do bólu. Proszę nie obrażać słowa czytelniczka. W żadnym razie nie jest Pani godna tego „niku”. Do takiego stwierdzenia upoważnia mnie lektura paru Pani wpisów. Na jakiej podstawie twierdzi Pani, że moje między innymi wpisy są na poziomie miernym, nijakim, sięgającym dna ortograficznego i merytorycznego. Ot nauczycielka mi się trafiła. Pani wnioski, prawdę powiedziawszy, jeśli wogóle można je tak nazwać, dowodzą ubóstwa intelektualnego i braku rozumienia zasad i idei demokracji. Poza tym kultura osobista Droga Pani i znajomość magicznych słów takich, jak przepraszam. Zrozum Droga Pani, że nie tylko o przytyk do wyglądu chodzi, bo o niego w merytorycznej dyskusji zwykle najmniej chodzi. Znam wielu brzydszych ode mnie. Nic to. Pióra mieli doskonałe, że o merytoryce nie wspomnę. Ty nie masz ani jednego, ani drugiego. Zatem nie sil się. Czytaj jednak dużo więcej. Czegoś się może w końcu nauczysz. Zygmunt Jakubczyk
Obrazek użytkownika do zygmunta
 • do zygmunta
 • 23-10-2012

Panie zygmuncie o co panu chodzi czy chce pan udowodnic że Pan ma większego i po co to przecież wiemy że jest inaczej
Obrazek użytkownika Monia
 • Monia
 • 23-10-2012

A ja myślę, że naj...ma DanaB
Obrazek użytkownika vox
 • vox
 • 23-10-2012

referenda nie są skuteczne bo jest złe prawo. Kłodzko pokazało,że władza jest najgorsza ze wszystkich miast gdzie referendum sie odbyło. za burmistrzem 200 osób przeciw 4550 osób nie ma znaczenia czy referendum skuteczne,czy ktos kogoś wysyłał na grzyby,ryby itp. Znaczenie ma to,że 200 osób popiera władzę a reszta ma ją w głębokim poszanowaniu. To referendum to sukces myślących kłodzczan.reszta się nie liczy
Obrazek użytkownika Czytelniczka
 • Czytelniczka
 • 23-10-2012

Nic nie poradzę , że ma Pan problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Drogi Panie, dziękuję za polecenie mi czytania, czytania i jeszcze raz czytania. Otóż czytać każdy może, pisać powinien ten co umie to robić , zwłaszcza jeśli chce to publikować. Dodam jeszcze, że przechwałki Pana idą równolegle z Pana arogancją. Mimo wszystko pozdrawiam i kiedy ja zajmę się czytaniem - Pan niech zacznie od pisania zwykłych wypracowań.:)
Obrazek użytkownika vox
 • vox
 • 23-10-2012

czy wy umiecie cos więcej niż tylko szczekac na siebie ??
Obrazek użytkownika Bolek
 • Bolek
 • 23-10-2012

Psy szczekają a karawana idzie dalej
Obrazek użytkownika Chevita
 • Chevita
 • 23-10-2012

po pierwsze - nie ulega najmniejszej wątpliwości , że Burmistrz i Rada miasta w tym referendum zostali dotkliwie poobijani , taki stan nieraz w polityce przynosi pozytywne efekty - wzbudza pogłębioną refleksję nad tym co się robi , zwłaszcza w publicznej misji.Jeżeli Burmistrz Szpytma nic z tego nie zrozumie i nie wyciągnie właściwych wniosków , to wybory za 3 lata przegra z kretesem - nie pomogą wybronić się najwierniejsi zwolennicy.Klęskę wyborcza również zaliczy w wyborach parlamentarnych jego protegowany poseł Dąbrowski - święty Boże nie pomoże, nawet Jego Eminencja biskup Dec - taki będzie koniec , jeżeli nie będą rozmawiać z ludźmi i będą ich traktować lekceważąco jak robili dotychczas
Obrazek użytkownika Chevita
 • Chevita
 • 24-10-2012

c.d. po drugie - moim zdaniem p.Zygmunt Jakubczyk jako inicjator referendum w żaden sposób nie zasługuje na potępienie - jego inicjatywę poparli swoimi podpisami ci obywatele naszej gminy którzy uważali podobnie jak on , że Burmistrz i Rada postępują w naszym imieniu źle ! Inicjatorzy referendum działali zgodnie z obowiązującym prawem - w dojrzalszych demokracjach ( jak np. w Szwajcarii ) referenda na wniosek obywateli odbywają się bardzo często, to jest procedura odwołania się do obywatelskiej oceny spraw istotnych dla danej zbiorowości , w tym wypadku GMINY - atakowanie p. Jakubczyka za jego niepoprawną ( rzekomo ) polszczyznę , wypominanie mu przeszłości w życiorysie, a też o zgrozo jego urody ( braku urody ) przez kobietę, świadczyć to tylko może o braku kultury i taktu wobec niego,ze strony tych którzy tak czynią ( bez względu na ich pobudki ?) Wiem co mówię - nie jestem politycznym adwokatem p. Jakubczyka ale wstydzę się za tych wszystkich którzy go obrażają - w mojej ocenie ( i nie tylko mojej ) bezpodstawnie.Jeżeli to czynią również "ludzie " tych , którzy nawoływali nas do pójścia "NA GRZYBY ) to tym bardziej źle dla "Grzybiarzy" tych politycznych !!!!
Obrazek użytkownika Czytelniczka
 • Czytelniczka
 • 24-10-2012

Proszę, odszukaj w którym momencie pisałam cokolwiek odnośnie urody pana Zygmunta. Jeśli chodzi o pozostałe moje spostrzeżenia to kochana szczerość nie jest chamstwem!!!>:(
Obrazek użytkownika ZYGMUNT
 • ZYGMUNT
 • 24-10-2012

Nie chcąc obrażać Czytelniczki swoimi miernymi (w jej ocenie) i z błędami ortograficznymi tekstami, skorzystam (przepraszam, że o zgodę nie zapytałem) i to całościowo z tekstu Chevity. Sam, lepiej bym tego nie ujął. Całkowicie zgadzam się z wyrażonym przez Ciebie poglądem w części I tekstu. Nie będę ukrywał, że i II część ujmuje rzecz w sposób najbardziej właściwy. Pewnie, że cieszę się, że ktoś staje w obronie mojej osoby. Dziękuję i nie ukryję, że bardzo dziękuję. Dla takich, jak Chevita warto było. A, że jak to napisała Czytelniczka jestem arogancki, to dodam, że i gruboskóry. Wiele zniosę. Zatem nie zabraknie mi ani cywilnej odwagi, ani zapału, aby pisać o tym, co w moim przekonaniu jest niewłaściwe w działaniu organów stanowiących w mieście. Zmartwię Czytelniczkę. Zdarza mi się pisać również o innych niż samorządowe sprawach. Dodam, że są tacy, którzy teksty te czytają i wyrażają o nich dość pochlebne opinie. Mam prośbę do Czytelniczki. Za każdym razem, jak zauważy błąd (szczególnie ortograficzny), niech mi go wytknie. Dopowiem jej tylko, że z polskiego, historii i wos byłem silny zarówno w podstawówce, zawodówce, jak i szkole średniej. Zygmunt Jakubczyk
Obrazek użytkownika Coach
 • Coach
 • 25-10-2012

1.Grupa referendalna czyli Grupa to zbiorowość ludzi działająca w sposób odrębny od społeczności ale mająca poczucie przynależności grupowej.Kłodzka grupa referendalna to większość osób pokrzywdzonych przez obecną władzę.O tym wiedziało 2 tys.osób.I to jest już kontrowersyjne dla mieszkańców.Pokrzywdzeni ale głośni ludzie nie znajdą poklasku wśród większości.W tej grupie zabrakło znanej osoby-lidera,który swoim autorytetem firmowałby postulaty.Postulatów-zarzutów wobec władzy było za dużo. c.d.n.
Obrazek użytkownika Czytelniczka
 • Czytelniczka
 • 26-10-2012

Ja do tego mogę dołączyć jeszcze studia, a Pan? Niech Pan nadal pisze swoje "felietony" a ja będę nadal je czytała. Tak samo jak Pan ma do tego prawo tak i ja je mam. Błędy zaś drogi Panie wyszukuj sobie sam, przecież silny byłeś z języka polskiego. ;)
Obrazek użytkownika Coach
 • Coach
 • 26-10-2012

2. Dlaczego nazwa - grupa referendalna,dlaczego grupa,poważny błąd.Grupa to krąg zamknięty odrębny od większości.Nazwa nieodpowiednia.Dlaczego nie nazwano się:OKR lub RKM /obywatelski komitet referendalny,Referendalny Komitet Mieszkańców/ Słowo obywatelski jest słowem magicznym dla większości.Społeczności-obywatele-mieszkańcy te słowa uaktywniają większośc i muszą w obiegu pisanym i słownym funkcjonować. c.d.n.
Obrazek użytkownika zyga
 • zyga
 • 26-10-2012

a dlaczego burmistrz milczy na temat 880% dodatku funkcyjnego?
Obrazek użytkownika prokurator
 • prokurator
 • 26-10-2012

za trudne pytanie :D:D;D
Obrazek użytkownika Maniek
 • Maniek
 • 26-10-2012

Panie Jakubczyk wygrana by była jak byście wygrali, a wy przegraliście więc o jakiej wygranej Pan Mówi ? Według Pana im gorzej tym lepiej? Juz Jarek Kaczyński przestał nawet mówic po przegranych wyborach że je wygrał. Niech Pan nie bedzie śmiesznym, przegrana wasza jest faktem. A biorąc pod uwagę tak że poparły was tak "zacne" osobistości jak np: Pan Awiżeń z Platformy Obywatelskiej , która trzęsie krajem juz drugą kadencję wasza przegrana jest druzgocąca. Myslałem że przy poparciu PO jesteście w stanie zmienic wszystko co chcecie. Albo PO już nie znaczy tyle co kiedys albo w Kłodzku nie ma nic do powiedzenia. A jest jeszcze trzecia możliowośc - ludzie mają oczy i widzą że najlepszym burmistrzem i gospodarzem dla Kłodzka jest obecny burmistrz.
Obrazek użytkownika młot na debili
 • młot na debili
 • 26-10-2012

Maniuś komentuj ;D;D;D [url]http://www.bip.um.klodzko.pl/dokumenty/File/2012/BUDZET/sprawozdania/III kwartal/rb-nds/skan451.pdf[/url] Dawaj, dawaj;D;D;D [url]http://www.bip.um.klodzko.pl/dokumenty/File/2012/BUDZET/sprawozdania/III kwartal/Rb-z/skan448.pdf[/url]
Obrazek użytkownika czytacz
 • czytacz
 • 26-10-2012

The requested URL /dokumenty/File/2012/BUDZET/sprawozdania/III was not found on this server.
Obrazek użytkownika skan
 • skan
 • 26-10-2012

[url]http://www.bip.um.klodzko.pl/dokumenty/File/2012/BUDZET/sprawozdania/III kwartal/rb-nds/skan451.pdf[/url]
Obrazek użytkownika młot na debili
 • młot na debili
 • 26-10-2012

Linki nie wchodzą, boguś szyfruje ;D;D;D http://www.bip.um.klodzko.pl/dokumenty/File/2012/BUDZET/sprawozdania/III kwartal/rb-nds/skan451.pdf http://www.bip.um.klodzko.pl/dokumenty/File/2012/BUDZET/sprawozdania/III kwartal/Rb-z/skan448.pdf
Obrazek użytkownika Filuś Miluś
 • Filuś Miluś
 • 26-10-2012

Powiedzcie coś na temat kontroli UKS w starostwie. Cz Awiżeń już wyzdrowiał , czy nadal unika kontaktu z UKS. Boi sie czy co. Może szykuje dokumenty w domu do kontroli????
Obrazek użytkownika .
 • .
 • 26-10-2012

kontrola Ustawy Karnej Skarbowej facet ucz się takiej kontroli nie ma kontrolę robi urząd skarbowy:D:D nie rób plotek:D:D
Obrazek użytkownika .
 • .
 • 26-10-2012

CBA bada sprawę 880 % czemu tym się nie chwalicie:D:D
Obrazek użytkownika Pracownik US
 • Pracownik US
 • 26-10-2012

Facet nie wiesz co to jest UKS (Urząd Kontroli Skarbowej) a co US (Urząd Skarbowy) Jesteś nie do uczony. Dam ci korepetycje. UKS I US to całkiem inne instytucje. Jak sie na tym nie znasz to radzę nie dyskutować . Ośmieszasz się.
Obrazek użytkownika Kłodzczanin
 • Kłodzczanin
 • 26-10-2012

Z tym CBA to coś ci sie porypało. Chcesz stworzyć kontrolę , której nie ma w mieście. Chyba , że za CBA uważaz Skrobota J.
Obrazek użytkownika Eva
 • Eva
 • 26-10-2012

skrobot gorszy od CBA zwłaszcza jak ma kwity od w.g.
Obrazek użytkownika Eva
 • Eva
 • 26-10-2012

CBA delegatura opole cymbalisto:D:D:D
Obrazek użytkownika Zygmunt
 • Zygmunt
 • 27-10-2012

To tylko przegrana potyczka, wojna będzie wygrana. Nie można teraz odpuścić, trzeba nadal punktować działania kliki, patrzeć im na ręce. Niech nie myślą, że teraz będą mogli robić co się żywnie podoba. Należy bliżej się przyjrzeć działalności Zakładu Administracji Mieszkaniami Gminnymi Gminy Miejskiej Kłodzko pod rządami kolesia z Legnicy - niejakiego Paproty, żeby nie "paprał" dalej. To niezwykle "kompetentny" zarządca, "specjalista" od zarządzania wspólnotami, bardzo spolegliwy w stosunku do Burmistrza i szczególnie gładki w słówkach. Zastanawia mnie z jakiej racji zakład do zarządzania wspólnotami mieszkaniowymi stał się nagle właścicielem basenu, czy to zgodne z prawem?
Obrazek użytkownika vat
 • vat
 • 27-10-2012

a co z vatem za basen 4 200 000 zapłacone i sukcesu służb miejskich ani widu ani słychu, a i 8 mln zysku zniknęło z bilbordów jak bańka mydlana
Obrazek użytkownika szperacz
 • szperacz
 • 27-10-2012

Burmistrz Miasta Kłodzka ogłasza pierwszy przetarg pisemny nieograniczony na sprzedaŜ nieruchomości niezabudowanych, połoŜonych w Kłodzku, stanowiących własność Gminy Miejskiej Kłodzko Cena wywoławcza nieruchomości – 8 200 000,00 zł (słownie złotych: osiem milionów dwieście tysięcy 00/100) Wadium naleŜy wnieść w pieniądzu przelewem na rachunek bankowy Urzędu Miasta Kłodzka nr 28 9588 0004 7100 1010 2000 0050 prowadzony przez Powiatowy Bank Spółdzielczy w Strzelinie najpóźniej do dnia 31.10.2012 r. wadium – 820 000 zł (słownie złotych: osiemset dwadzieścia tysięcy 00/100) jest frajer na działki po 120 zł za m2
Obrazek użytkownika szperacz
 • szperacz
 • 27-10-2012

Burmistrz Miasta Kłodzka ogłasza I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaŜ nieruchomości niezabudowanej, połoŜonej w Kłodzku, stanowiącej własność Gminy Miejskiej Kłodzko nieruchomość niezabudowana, stanowiąca własność Gminy Miejskiej Kłodzko, oznaczona w ewidencji gruntów jako działka nr 7/6, AM -12, obręb Ustronie o pow. 18 794 m², dla której Sąd Rejonowy w Kłodzku prowadzi księgę wieczystą SW1K/00082844/5, sklasyfikowana w ewidencji gruntów jako grunty orne „RII” o powierzchni 6294 m² oraz grunty orne „RIII a” o powierzchni 12 500 m² oraz działka nr 7/9, AM- 12, obręb Ustronie o pow. 18 763 m², dla której Sąd Rejonowy w Kłodzku prowadzi księgę wieczystą SW1K/00082843/8, sklasyfikowana w ewidencji gruntów jako grunty orne „R II” o powierzchni 13 108 m² oraz grunty orne „R III a” o powierzchni 5655 m².cena wywoławcza nieruchomości wynosi – 6 295 000 zł:D:D:D:D

Ktokolwiek ma informacje o miejscu pobytu zaginionej, proszony jest o kontakt z policjantami.

Ten program w porywach ogląda prawie 4 mln widzów. Trzeci jego sezon powstanie w naszym uzdrowisku. Koronawirus nie pokrzyżuje tych planów.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×