REKLAMA

Powiat Kłodzki. Więcej ciał niż lodówek

Szpital w Kłodzku oprócz pomieszczeń prosektoryjnych przygotował rezerwowe miejsce do przechowywania zwłok

Zgonów jest coraz więcej i to nie tylko tych spowodowanych zakażeniem koronawirusem. Czy w naszym powiecie jest wystarczająco dużo miejsc w chłodniach, aby ciała zmarłych mogły w nich spokojnie poczekać do pogrzebu?

Powiat Kłodzki. W tej chwili w Nowej Rudzie są dwa prywatne prosektoria. Należą one do dwóch właścicieli zakładów pogrzebowych: Joanny Kiełbaski i Czesława Kantorskiego. Na terenie powiatu kłodzkiego w ogóle bardzo mało jest zakładów pogrzebowych (dwa w Nowej Rudzie, jeden w Bystrzycy Kł.), które dysponują własnymi chłodniami. Oznacza to, że cała reszta zakładów musi ciało zawieźć do prosektorium szpitalnego w Kłodzku. - My dysponujemy chłodnią na 8 ciał. Nigdy nie miałam i nie mam problemu związanego z brakiem miejsc w chłodni, ponieważ obsługujemy tylko i wyłącznie nasze pogrzeby i przewozy, dlatego nasze miejsca w chłodniach całkowicie nam wystarczają - mówi Joanna Kiełbaska, właścicielka zakładu pogrzebowego w Nowej Rudzie. Inaczej jest w prosektorium w kłodzkim szpitalu, do którego przewożone są ciała z naszego szpitala w Nowej Rudzie, ale też z całego powiatu kłodzkiego. Wszystkie zakłady pogrzebowe, które realizują przewozy z domu, a nie dysponują własną chłodnią muszą ciało zawieźć właśnie tam. - Na czas trwania pandemii Covid-19 szpital w Kłodzku oprócz pomieszczeń prosektoryjnych przygotował rezerwowe miejsce do przechowywania zwłok, które spełnia wszelkie normy w tej sprawie. Do tej pory nie było potrzeby korzystania z tego dodatkowego pomieszczenia – ujawnia Jadwiga Radziejewska, dyrektor kłodzkiego szpitala.

 

SPRAWDŹ ILE OSÓB ZACHOROWAŁO NA KORONAWIRUSA 21 LUTEGO

PRZEDSIĘBIORCY POSTULUJĄ O ZWOLNIENIE Z TRZECH OPŁAT

DOWIEDZ SIĘ, JAK SIĘ CZUJE JULIA KUCZAŁA

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Powiat Kłodzki. Więcej ciał niż lodówek

Obrazek użytkownika wolnyczlowiek
  • wolnyczlowiek
  • 22-02-2021

Skończcie pierd....ć z tym wirusem, jak skończymy płacić składki zdrowotne to szybko by się wirus skończył jakby kasy nie mieli i zaczęli w końcu leczyć ludzi.

Fot. Redakcja

Szalejów Górny: Na drodze między Szalejowem Górnym, a Polanicą-Zdrój doszło do wypadku. Jedna osoba jest ranna

Fot. Nadesłane

Wambierzyce: W przeciągu miesiąca, aż trzy daniele zostały zagryzione przez psy na terenie skansenu. Uwaga, zdjęcia dla osób o mocnych nerwach

Fot. KPP Kłodzko

Uderzył butelką nastolatka, bo ten nie dał mu papierosów. Co grozi napastnikowi, który zaatakował 15-latka?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×