REKLAMA

Kłodzko nie zapłaci milionów odszkodowania właścicielowi młyna

Kłodzko: Nie będzie ponad 11 mln odszkodowania na rzecz właściciela kłodzkiego młyna

Fot. Marek Świtalski Polska.org

Kłodzko: Zapadł wyrok po 7 latach sporu w sprawie odszkodowania dla właściciela kłodzkiego młyna.

Kłodzko. Sprawa kłodzkiego młyna została dzisiaj oficjalnie zakończona przez sąd okręgowy we Wrocławiu. 

 

Zaskoczenie obu stron

W piątek, 19 lutego, Sąd Apelacyjny we Wrocławiu ogłosił wyrok w sprawie kłodzkiego młyna. Ku zaskoczeniu obu stron, pozew firmy Hert o wypłatę odszkodowanie został oddalony w całości. Przypomnijmy, że Sąd Okręgowy w Świdnicy zasądził w kwietniu 2019 roku odszkodowanie w wysokości 11,6 mln zł. Miasto Kłodzko może odetchnąć z ulgą. 

 

Kłodzko nie zapłaci milionów odszkodowania właścicielowi młyna

Fot. Michał Piszko, burmistrz miasta Kłodzko

 

W oczekiwaniu na wyrok

Sprawa ciągnie się od kwietnia 2014 roku. Dotyczy okresu, w którym burmistrzem Kłodzka był Bogusław Szpytma. Młyn w Kłodzku, czyli inwestycja z 2010 roku okazała się nieopłacalna. Młyn nie przynosił zysków. To właśnie dlatego został zamknięty. Właściciel proponował ugodę jeszcze zanim sprawa trafiła do sądu. Właściciel chciał wtedy uzyskać 13 milionów odszkodowania. Jednak ówczesny burmistrz Bogusław Szpytma odrzucił propozycję, bo uważał, że jest to wyłudzenie. Kiedy w kwietniu 2019 roku sąd pierwszej instancji przyznał właścicielowi młyna odszkodowanie w wysokości 11,6 mln zł, obie strony złożyły apelację. Miasto domagało się o oddalenia pozwu w całości, a młynarz aż 26 mln zł odszkodowania.

Kliknij tutaj, aby poznać historię walki o odszkodowanie w sprawie kłodzkiego młyna

 

Miasto bez milionowego obciążenia 

- Kiedy odwołaliśmy się do sądu II instancji, prowadzenie sprawy przejęli nowi prawnicy Marcin Trzeciaka i Iwona Chmielewska-Frąk. Pojawiły się nowe dowody, ekspertyzy, nowi świadkowie. Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby wybronić miasto i udało nam się! - cieszy się Michał Piszko, burmistrz Kłodzka. - Pozwala nam to odetchnąć z ulgą. Cały czas żyliśmy w niepewności, nie wiedzieliśmy, czy będziemy zmuszeni ograniczyć planowane inwestycje, czy nie cofniemy się do momentu, gdy objąłem funkcję burmistrza i naszym głównym zadaniem było wyprowadzenie finansów miasta na prostą - ujawnia burmistrz. Dzisiaj wiemy, że Kłodzko może nadal się rozwijać bez wielomilionowego obciążenia finansowego. 

Romuald Piela, Natalia Kołodziej

 

Kłodzko - Komisja robocza przedsiębiorców zakończona. Jaki jest efekt? Kliknij, aby czytać dalej

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (8): Kłodzko nie zapłaci milionów odszkodowania właścicielowi młyna

Obrazek użytkownika Lecho
 • Lecho
 • 19-02-2021

Piszko obronił Miasto .Brawo .To naprawdę sukces i czapka z głowy dla Burmistrza Piszko . Przykra wiadomość dla firm i osób prywatnych .Rząd szykuje wprowadzenie podatku t/z kastratu, co przyniesie wzrost podatku od nieruchomości średnio o 60 % UF jak to będzie drogo.
Obrazek użytkownika Mkk
 • Mkk
 • 19-02-2021

To znów dzieło radnego wszechczasów Stanisława Wielkiego. Czy Piszko przeprosi Bogusława Wielkiego ??? Jak po cichu się mówi radny Ślak przejdzie do PiS ..
Obrazek użytkownika Mieszkaniec Kłodzka star.
 • Mieszkaniec Kło...
 • 19-02-2021

Ciekawe czy teraz po tylu latach pomówień i oszczerstw, że ekipa Szpytmy doprowadziła do likwidacji młyna obecni potrafią powiedzieć tym ludziom "PRZEPRASZAM". Przecież tym tematem obecna ekipa całą kampanię wyborczą w 2014 roku i tyle lat później cały czas żyła. Karma tej nienawiści wróciła. Na czym się teraz skupią skoro wszystko w sądach przegrali. Na co teraz zgonią winę. A już byli blisko dobrowolnie wypłacić odszkodowanie kilka milionów złotych.
Obrazek użytkownika Inz. budowlany. Kłodzko
 • Inz. budowlany....
 • 19-02-2021

Skoro ta inwestycja miała Pozwolenie na budowę prawomocne i została wykonana zgodnie z pozwoleniem i Prawem Budowlanym to nie mogła być inna decyzja. Gdyby nie ekipa Burmistrza Szpytmy to w Kłodzku dalej mięlibyśmy nielegalne wysypisko śmieci pod mostem na ul. Wit. Stwosza i na placu Zofii Stryjeńskiej. Szacun tym ludziom. Obecnych włodzrzy nie ma za co chwalić i chyba już nie będzie.
Obrazek użytkownika Michael Colt
 • Michael Colt
 • 19-02-2021

A tak ludzie Bogusława Sz. przebierali nóżkami w nadziei na KOMISARZA... A tu kuku! Piszko ocalił Kłodzko przed długami i jest Bohaterem i Zbawcą... Najlepszy włodarz w historii...
Obrazek użytkownika Mecenas Pani
 • Mecenas Pani
 • 20-02-2021

Tak to prawda Pan Burmistrz Michał Piszko ocalił miasto przed Bankructwem i dziwię sie wręcz idiotycznym wpisom że wszystko przegrali ?co przegrali ,to dobra decyzja tej wladzy wymiany obsługi prawnej nażuconej olbrzymią przedpłatą przez poprzednika o efekt porażka w pierwszej instancji .Jestem dumna ze mamy takiego Burmistrza .Poprzednik powinien przeprosić mieszkańców . Wygrało Kłodzko .
Obrazek użytkownika Michel Colt
 • Michel Colt
 • 20-02-2021

Kto najbardziej pluł i aktywnie pluł na poprzednika .Michał Kolt .Gdzie dzisiaj jest on i kogo popiera .To plucie i psudo atak na bylego domniemam było ukartowane , bo Michal zawsze był z poprzednikiem .W 2014r były przegrał za butę i arogancje i to jest prawda .
Obrazek użytkownika Mecenas Pani
 • Mecenas Pani
 • 20-02-2021

Narzuconej !!sorry

Fot. KPP Kłodzko

Bystrzyca Kłodzka: Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali dwóch nastolatków podejrzanych o rozbój

Fot. UM Kudowa-Zdrój

Sprawdź kiedy możesz wykonać szybki test, po którym wynik uzyskasz po pół godzinie

Fot. MM

Samochód uderzył w drzewo. Co stało się dokładnie?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×