REKLAMA

Powiat Kłodzki: Już jutro powrót do szkół klas I-III

Powiat Kłodzki: Od poniedziałku 18 stycznia dzieci wracają do szkół

Powiat Kłodzki: Najmłodsi uczniowie klas I - III już jutro wypełnią opustoszałe szkolne sale. Dowiedz się, jak będą funkcjonować.

Powiat Kłodzki: Od 4 do 17 stycznia trwały ferie zimowe w całej Polsce. Jednak już od jutra część uczniów ze szkół podstawowych powróci do nauczania stacjonarnego. 

 

Jak ma być

Powrót do szkół jest dużym ułatwieniem dla rodziców, którzy do tej pory musieli organizować opiekę dla swoich dzieci. Jednak póki co, rząd zaplanował otwarcie szkół jedynie do 31 stycznia. Nie wiadomo, co będzie dalej. Uczniowe mają przebywać w klasach, które w przenośni będą pełnić funkcję baniek. Chodzi o to, że dzieci z danej klasy będą jak najmniej kontaktować się z rówieśnikami z innych klas. Również nauczyciele, w miarę możliwości powinni przebywać w ciągu dnia z uczniami w obrębie jednej sali. Jest to niemożliwe, ponieważ nawet w szkole podstawowej przedmioty są zróżnicowane na tyle, że nie prowadzi ich jeden nauczyciel. Mowa chociażby o językach obcych czy lekcjach religii. 

 

Testy

Testowanie nauczycieli klas I-III szkół podstawowych na obecność koronawirusa zaplanowane było na okres pomiędzy 11 a 15 stycznia. Nauczyciel z pozytywnym wynikiem nie może wrócić do szkoły. Testy były wykonywane w sanepidach oraz mobilnych punktach. Jeśli nauczyciel nie ma niepokojących objawów choroby i nie zdecyduje się na test, będzie mógł wrócić do nauczania. Jednak to też nie daje pewności, że wszyscy nauczyciele będą zdrowi. Jednego dnia test może wykazać brak koronawirusa, a następnego dnia pracownik szkoły może już gdzieś się zarazić i przenieść wirusa na dzieci. 

 

Poza klasą

Dodatkowym aspektem jest korzystanie z punktów wspólnych w szkołach. Dzieci powinny mieć zapewniony dostęp do stołówki oraz świetlicy. To sprawia, że będą się między sobą mieszały i jest to nieuniknione. Pozostaje mieć nadzieję, że wirus nie rozprzestrzeni się wśród najmłodszych uczniów i będą mogli kontynuować normalne nauczanie. 

Natalia Kołodziej

 

Powiat Kłodzki - Sprawdź punkty szczepień na koronawirusa

Artykuły powiązane

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Powiat Kłodzki: Już jutro powrót do szkół klas I-III

Obrazek użytkownika Spaider
  • Spaider
  • 19-01-2021

A szkoła specjalna czym się różni od normalnej że dzieci starsze niż 3 klasa chodzą do szkoły. Może są odporne na koronowirus?

Fot. Redakcja

Szalejów Górny: Na drodze między Szalejowem Górnym, a Polanicą-Zdrój doszło do wypadku. Jedna osoba jest ranna

Fot. Nadesłane

Wambierzyce: W przeciągu miesiąca, aż trzy daniele zostały zagryzione przez psy na terenie skansenu. Uwaga, zdjęcia dla osób o mocnych nerwach

Fot. KPP Kłodzko

Uderzył butelką nastolatka, bo ten nie dał mu papierosów. Co grozi napastnikowi, który zaatakował 15-latka?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×