REKLAMA

Kłodzko: dzisiaj strajk kobiet

Mieszkanki powiatu kłodzkiego będą dziś protestować

Fot. FB/Strajk Kobiet Kłodzko i powiat

Strajk Kłodzko

Tak kobiety strajkowały przed kościołami

Fot. FB/Strajk Kobiet Kłodzko i Powiat

Strajk kobiet w Kłodzko. Tym razem pod hasłem: "W imię matki, córki, siostry"

W Kłodzku zapowiada się gorąca sobota. Już dziś zostanie tu zorganizowany Strajk Kobiet. W całej Polsce zostało zaplanowane wielkie świętowanie 102. rocznicy uzyskania przez Polki praw wyborczych. Jak zapowiadają organizatorki protestu, ten dzień będzie nową datą świętowania polskiej niepodległości.

 

Kłodzko: spotkają się na placu Chrobrego

W Kłodzku pikieta rozpocznie się o godz. 18.00 na pl. Chrobrego. - Wzywamy Was jutro na 18.00 do świętowania 102. rocznicy praw wyborczych Polek. Mamy głos, by wybierać i wybieramy dobro. Mamy głos, by potępiać zło i przemoc. Mamy głos, by decydować za siebie – apelują organizatorki kłodzkiej manifestacji. - Mamy co najmniej 102 powody, aby przyjść i świętować uzyskanie praw wyborczych przez nasze prababki. Przynieście ze sobą flagi, trąbki, baloniki, bębenki - zróbmy radosny hałas. I pamiętajcie, prawa wyborcze nie spadły z nieba, ale może je pochłonąć – dodają. Protesty organizowane przez Ogólnopolski Strajk Kobiet trwają już ponad miesiąc. Czarę goryczy przelało orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego pod przewodnictwem Julii Przyłęckiej, które znacznie ograniczyło w Polsce prawa aborcyjnego. Zdaniem sędziów Trybunału Konstytucyjnego zapis tzw. kompromisu aborcyjnego, umożliwiający legalną aborcję w sytuacji, gdy u płodu stwierdzone zostaną poważne wady, jest niekonstytucyjny.

 

Przeczytaj, jak mieszkanki Kłodzka protestowały pod koniec października

 

Poparcie burmistrza Piszko

Mieszkanki Kłodzka protestowały już kilkakrotnie, między innymi pod koniec października. Wtedy protestujące kobiety poprał burmistrz Michał Piszko, który tego samego dnia wydał oświadczenie - Tak, Kobiety, jestem z Wami! Bo uważam, że jest to wybór każdej z Was. Każdej pary, bo przecież takie decyzje często są podejmowane wspólnie, choć oczywiście ich ciężar musi dźwigać głównie kobieta. Z pewnością wybór nie jest łatwy i jakikolwiek by on nie był, trzeba później się z nim mierzyć. Władza nie ma prawa decydować w takiej kwestii za kogoś. Każdy to rozstrzygnie w swoim sumieniu. Każdy ma prawo decydować za siebie - podkreśla Piszko. - Jednocześnie proszę o uszanowanie kościołów i instytucji. Budynki nie są niczemu winne, a często stanowią swoistą wartość jako zabytki, przykłady architektury, itp. Protestujący, uważajcie na siebie! Bądźcie bezpieczni! Nie dajcie się sprowokować, bo są ludzie, który będą tylko na to czekać - dodał burmistrz.

 

Co liderki strajku kobiet w Kłodzku sądzą o działaniach burmistrza?

Nasze działaczki do poparcia polityków podchodzą inaczej. - Nie traktujemy tego jako autopromocji, wiemy, że Pan Burmistrz zawsze zajmuje stanowisko wobec spraw ważnych dla naszego kraju - mówią nam organizatorki strajku w Kłodzku. - Protesty mają skalę ogólnopolską, a nawet już światową. Jesteśmy różne, różnimy się wiekiem, wykształceniem, poglądami wobec różnych spraw, pasją, wiarą, stylem życia, mamy spore doświadczenie życiowe,  łączy nas walka o sprawy kobiet - prawa człowieka, a działamy na terenie Kłodzka od pierwszej fali czarnych marszy w 2016 r. - dodają. 

Również znana wśród protestujących, aktywistka Małgorzata Musiałek jest zadowolona z poparcia Piszki. - Nie znam intencji Pana Piszko, nie znam intencji Pana Hołowni, ufam i chcę wierzyć, że poparcie Strajku Kobiet wynika z ich głębokiego przekonania, że tak należy. Oceny tych postaw będziemy mogli stawiać z perspektywy czasu lub w sytuacji awaryjnej, gdy któraś/któryś z uczestników protestów zostanie poddany jakimkolwiek represjom - mówi działaczka. - Każde wsparcie jest w porządku, jest mile widziane i potrzebne. Tym bardziej wsparcie polityków lokalnych czy posłów z regionu, którzy mają immunitet - zaznacza. 

 

Czytaj więcej o protestach kobiet pod kościołami 

 

Jak protestowały mieszkanki Nowej Rudy?

Przeczytaj, jak protestowano w Kudowie-Zdroju

 

Artykuły powiązane

Fot. Strajk Kobiet Kłodzko i powiat

Fot. Maciej Chorzępa

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (6): Kłodzko: dzisiaj strajk kobiet

Obrazek użytkownika Akuszerka
 • Akuszerka
 • 28-11-2020

To kolejka do Żabki ? czy znów się klempy rozlazly po rynku.Czy one niewidza że wszyscy mają je w dupie.
Obrazek użytkownika gzk
 • gzk
 • 28-11-2020

Reforma szkolnictwa od zaraz! Później takie ameby chodzą i nie mają pojęcia co się z czym je.
Obrazek użytkownika Kasia
 • Kasia
 • 29-11-2020

Bardziej tutaj pasuje W imię lesbijki,geja i transwescyty.....Jak widzę większość protestujących to lesbijki,geje i całe LGBT.Z lesbijką Lempartową na czele.I takie wypaczone towarzystwo zabiera głos w sprawie aborcji.KPINA Poza tym to nie jest żaden strajk kobiet prawdziwe kobiety odcinają się od tej hołoty
Obrazek użytkownika Blur
 • Blur
 • 30-11-2020

takie tłumy się wypowiedziały, a IP ten sam... :) Jesteście żałośni...
Obrazek użytkownika Staszek
 • Staszek
 • 01-12-2020

Co liderki strajku kobiet w Kłodzku sądzą o działaniach burmistrza? Czyżby ! Gdy pan Michał Piszko znał problemy kobiet, to przedstawił by swoje wnioski z uzasadnieniem i skierował je do premiera ale on się boi – bowiem nie ma kto mu napisać takiego oświadczenia z odpowiednimi wnioskami. Teraz jest dla pana Piszki właściwy czas pozyskiwać dla siebie sympatyków, aby się utrzymał przy władzy. Gdyby pan Piszko potrafił ocenić wszystkie warianty jak pomóc kobiety w tym strajku to by to zrobił. Efektem jego pomocy jest tylko cyniczny uśmiech.
Obrazek użytkownika ciko
 • ciko
 • 07-01-2021

Znowu nawiedzone faszystki roznoszą kovid 19 na ulicach Kłodzka.

Powiat Kłodzki: Mieszkańcy mogą liczyć na zorganizowanie wesel w tym sezonie letnim, ale kiedy dokładnie?

KPP Kłodzko

Polanica-Zdrój: Tym razem praworządność nie opłaciła się mieszkańcowi powiatu kłodzkiego. Zgłosił włamanie i sam przy okazji wpadł.

Fot. WOŚP Kłodzko

Kłodzko: Sztab w Kłodzku podliczył już uzbierane w tegorocznym finale pieniądze. Kwota jest zdumiewająca.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×