REKLAMA

Strajk Kobiet Kłodzko: Policja wzywa na przesłuchania

Strajk Kobiet w Kłodzku - Kobiety przesłuchiwane na komendzie policji

Fot. Strajk Kobiet Kłodzko i powiat

Strajk Kobiet Kłodzko i okolice: Uczestnicy Strajku Kobiet zostali wezwani na komendę policji. Służby przesłuchują osoby, które uczestniczyły w przemarszach przez ulice Kłodzka.

Strajk Kobiet Kłodzko. Uczestnicy przemarszów w ostatnich dniach byli spisywani przez kłodzką policję. Dostali także wezwania na komendę w celu złożenia wyjaśnień. Przesłuchania miały odbywać się przez kilka dni. 

Już dzisiaj odbędzie się kolejny strajk kobiet. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Wezwania na komendę

23, 24 i 26 listopada na komendzie policji w Kłodzku przesłuchiwane były kobiety, które brały udział w Strajku Kobiet. Jako powód wezwania policja wyznaczyła między innymi naruszenie przepisów porządkowych - Kto wykracza przeciwko wydanym z upoważnienia ustawy przepisom porządkowym o zachowaniu się w miejscach publicznych, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany - tak brzmi treść artykułu 54. z kodeksu wykroczeń. 

 Strajk Kobiet Kłodzko policja wzywa na przesłuchania

Fot. Strajk Kobiet Kłodzko i powiat

 

Strajk Kobiet Kłodzko 

Kobiety i mężczyźni z powiatu kłodzkiego od kilku tygodni protestują przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Z początku protesty przebiegały w pokojowej atmosferze nie tylko ze strony uczestników, ale także ze strony policji. Uczestniczący nie wspominali o żadnych interwencjach kłodzkich policjantów. Jednak kilka dni temu, jedna z przedstawicielek kłodzkiego Strajku Kobiet, Małgorzata Musiałek, poinformowała, że sytuacja zmieniła się. W ciągu ostatniego tygodnia policja kilka razy spisywała i legitymowała zebranych na strajkach mieszkańców kłodzka i okolic. 

 

Organizatorki strajku

- Wolność obywatelska kobiet i ich sojuszników w Polsce jest coraz bardziej ograniczana. Represje ze strony policji i służb partii rządzącej to dodatkowe kopnięcia, których chciałybyśmy i chcielibyśmy uniknąć. Skoro jednak oni kopią (a gdzieniegdzie używają pałek), to zdecydowanie łatwiej stawić opór tym ciosom na stojąco, a nie na kolanach z pochyloną pokornie głową. Dlatego musimy stać. I będziemy stać - zapowiadają przedstawicielki Strajku Kobiet w Kłodzku. 

 

O najnowszych informacjach w sprawie będziemy informować na bieżąco. 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Strajk Kobiet Kłodzko: Policja wzywa na przesłuchania

Obrazek użytkownika gzk
  • gzk
  • 28-11-2020

Aborcja to morderstwo i nikt i nic tego nie zmieni!

Fot. Wikipedia

Gwałtownie przybywa zakażonych koronawirusem. Chorują już także dzieci. Gdzie są przewożone?

Fot. KWP Wrocław

10 lat grozi 36-latkowi za uprawę marihuany. Co jeszcze znaleźli u niego policjanci?

Fot. Phantasma1958 Polska-org.pl

Kłodzko: Konkubent Lucyny K. który wraz z nią miał dopuścić się zabójstwa dziecka przebywa w zakładzie karnym w Kłodzku.

Fot. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Fot. Kuźnia Talentów Kłodzkiej Koszykówki

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×