REKLAMA

Kłodzko: mieszkanki po raz kolejny protestowały

Mieszkanki protestowały na kłodzkim rynku

W Kłodzku na strajkujące kobiety czekało pięć radiowozów

Niecałe trzydzieści osób przyszło na plac Chrobrego w 102. rocznice nabycia przez kobiety praw wyborczych

Strajk Kobiet Kłodzko. W sobotę, 28 listopada na ulicach Kłodzka pojawiły się przedstawicielki Strajku Kobiet. Dzisiejszy przemarsz był zorganizowany z okazji 102 rocznicy uzyskania praw wyborczych przez Polki. 

Policja czuwa

W Kłodzku na rynku tym razem nieco ponad 30 osób pojawiło się o godzinie 18.00. Na strajkujące kobiety czekało pięć radiowozów. Jeden z policjantów, zanim panie rozłożyły plakaty, poinformował je, że mogą być wylegitymowane. Do zebranych przemówiła Joanna Stoklasek-Michalak. - Jak to jest, że wczoraj policja protestujących przeciwko planowanemu przebiegowi drogi ekspresowej nie legitymowała, a dzisiaj, jak tylko pojawiłyśmy się na rynku od razu nam to zapowiedziano? - pytała policjantów siedzących w samochodach mieszkanka. Mówiła też o historii walki o parwa kobiet i o tym, że mężczyźni nie powinni decydować za kobiety. Potem grupka protestujących z kilkoma transparentami przeszła przez rynek i ulicę wojska Polskiego. W ślad z nimi jechały trzy radiowozy. - To jakieś kpiny – skomentował jeden z mieszkańców Kłodzka. - Ci nasi pożal się Boże stróże prawa to naprawdę nie mają co robić, tylko jeżdżą za kobietami? - pytał drwiąco.

Strajk Kobiet Kłodzko policja legitymuje uczestników

Fot. Małgorzata Aleksandra Musiałek

Dlaczego legitymują?

- Świętowaliśmy dziś w Kłodzku 102. rocznicę praw wyborczych Polek. Policja nas spisała. Tym razem, idąc za ciosem kreatywności, zarzucono nam organizację nielegalnego zgromadzenia i zakłócanie porządku publicznego. To jest żałosny koszmar, na miarę Polski PiS - podsumowuje Małgorzata Musiałek, jedna z liderek Strajku Kobiet w Kłodzku. 

Strajk Kobiet Kłodzko - przedstawicielki przesłuchiwane przez policję. Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej

 

Kobiety nie odpuszczają

Protesty organizowane przez Ogólnopolski Strajk Kobiet trwają już ponad miesiąc. Czarę goryczy przelało orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego pod przewodnictwem Julii Przyłębskiej, które znacznie ograniczyło w Polsce prawa aborcyjnego. Zdaniem sędziów Trybunału Konstytucyjnego zapis tzw. kompromisu aborcyjnego, umożliwiający legalną aborcję w sytuacji, gdy u płodu stwierdzone zostaną poważne wady, jest niekonstytucyjny. 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (2): Kłodzko: mieszkanki po raz kolejny protestowały

Obrazek użytkownika Kasia
  • Kasia
  • 28-11-2020

Julii Przyłębskiej...
Obrazek użytkownika gzk
  • gzk
  • 28-11-2020

Jakimi kobietami? Na kobietę to trzeba potrafić się zachować. Nie szanujcie Konstytucji. Najpierw trzecie japy Konstytucja! Konstytucja! A później wasza przedstawicielka w Sejmie ją drze. Macie rozdwojenie jaźni! A żeby było śmieszniej to lewica protestuje przeciwko Konstytucji uchwalone przez lewaków w 1997r. ( SLD), podpisanej przez Kwaśniewskiego.

Fot. GDDKiA we Wrocławiu

Kłodzko: Który wariant drogi będzie w końcu realizowany? Odcinek Kłodzko - Ząbkowice zostanie jednak podzielony na dwie części.

Fot. Google Street Viev

Kłodzko: Znane są oficjalne wyniki sekcji zwłok 3-letniej Hani z Kłodzka. Dziewczynka doznała obrażeń wewnętrznych.

Fot. KPRM

Obowiązkowa maseczka zamiast przyłbicy. Jakie jeszcze zmiany nas czekają?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×