REKLAMA

Strajk Kobiet. Rozpad koalicji z PiS-em w sejmiku dolnośląskim?

Radni sejmiku dolnośląskiego z PiS-u są przeciwko strajkom kobiet

Fot. Sejmik Województwa Dolnośląskiego

Większość radnych sejmiku dolnośląskiego zagłosowało za ustawą wspierającą strajki kobiet. Samorządowcy z PiS-u głosowali przeciwko. Czy nastąpi rozpad koalicji w sejmiku?

Strajk Kobiet - stanowisko sejmiku województwa dolnośląskiego29 października radni Sejmiku Województwa Dolnośląskiego podjęli uchwałę, która popiera strajk kobiet. Radni krytykują politykę partii rządzącej w tym temacie. - Wyrok Trybunału Konstytucyjnego narusza tzw. kompromis aborcyjny z 1993 roku, pozbawiając Kobiety dotychczasowych praw i podmiotowości, które to wartości są fundamentem umowy społecznej gwarantowanej Konstytucją [...] W demokratycznym państwie każdy z nas jest uprawniony do protestowania w obronie utrwalonych praw i wyznawanych wartości, gdy ma poczucie, że są one zagrożone - deklarują radni. 

 

Nie wszystkim podoba się taki obrót spraw

Uchwała została przyjęta większością głosów. Większością, bo nie wszyscy zgadzają się z treścią deklaracji.  - Jedynym celem kolejnej debaty wokół wyroku Trybunału Konstytucyjnego na forum sejmiku jest budowanie pozycji politycznej radnych Koalicji Obywatelskiej i Nowoczesnej+, którzy kolejny raz podgrzewając emocję będą próbowali uwiarygodnić się w oczach protestujących.  Jest to zachowanie skrajnie nieodpowiedzialne, antypaństwowe i nie ma na nie naszej zgody - grzmi Marcin Krzyżanowski, radny PiS. 

 

Ci radni głosowali przeciwko uchwale: 

Jacek Baczyński

Małgorzata Calińska-Mayer

Tytus Czartoryski

Jerzy Dec

Andrzej Jaroch

Piotr Karwan

Andrzej Kredkowski

Marcin Krzyżanowski

Paweł Kura

Grzegorz Macko

Damian Mrozek

Anna Michalska

Ewelina Szydłowska-Kędziera

Teresa Zembik

 

Strajk kobiet wzbudza w ostatnich dniach wiele emocji, również politycznych. 

Dowiedz się więcej o protestach w powiecie kłodzkim:

http://klodzko24.eu/1419492952/burmistrz-klodzka-popiera-strajk-kobiet-co-na-liderki

Artykuły powiązane

Fot. Strajk Kobiet Kłodzko i powiat

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Strajk Kobiet. Rozpad koalicji z PiS-em w sejmiku dolnośląskim?

Obrazek użytkownika Danio
  • Danio
  • 12-11-2020

Szanowna Redakcjo, w apelu Sejmiku nie ma słowa o "Strajku Kobiet" jak to napisaliście. Co innego jest zaniepokojenie wyrokiem TK a co innego jest wsparcie ultralewicowej organizacji jaką jest Strajk Kobiet, a takie określenie pojawia się w artykule nawet z dużych liter co świadczy, że piszecie o organizacji. Nic takiego nie miało miejsca i jest to wprowadzanie w błąd.

Fot. archiwum redakcji

Kłodzko. PKS w Kłodzku wystawił na sprzedaż ponad 20 pojazdów, w większości autobusów. Najtańszy z nich można nabyć już za niecałe 4 tysięcy złotych.

Lewin, Bardo i Żarów - te trzy gminy utrzymały prowadzenie i wygrały w rządowym konkursie Rosnąca odporność w powiatach kłodzkim, ząbkowickim i świdnickim. Dostaną po milionie złotych

Fot. Fb - Jaszkowa Dolna

Jaszkowa Dolna: Trwają przygotowania do sobotniego otwarcia Wioski Świątecznej. Na zwiedzających czeka mnóstwo atrakcji.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×