REKLAMA

Kierowcy bez pieniędzy

Fot. Gazeta Kłodzka

Autobusy kłodzkiego PKS-u stanęły 21 marca. Wstrzymano wtedy wszystkie kursy.

Kiedy na wiecu wyborczym Rafała Trzaskowskiego w Kłodzku pojawili się pracownicy PKS-u ze zbitą z paździerza trumną, starosta powiedział tylko: witamy pracowników PKS-u.

- To pokazuje jak nas traktuje władza – mówi wprost kierowca Janusz Jakubowski. Nas, kierowców, którzy nie dostali wypłaty już za trzy miesiące, ale także podróżnych, którzy nie mają czym jeździć – dodaje.

Autobusy kłodzkiego PKS-u stanęły 21 marca. Wstrzymano wtedy wszystkie kursy. Za kwiecień, maj i czerwiec pracownicy samorządowego przewoźnika nie dostali wynagrodzenia, ani nawet postojowego. Prezes PKS-u złożyła do sądu gospodarczego wniosek o restrukturyzację. Został on zaakceptowany przez sąd 29 czerwca. Wcześniej, bo w połowie czerwca PKS uruchomił 20 połączeń (obecnie jest ich 28), ale...

- Olbrzymi problem będzie we wrześniu, kiedy ruszą szkoły. Kto będzie woził dzieci? Mam wrażenie, że nikt się tym nie przejmuje – mówi Jakubowski.

Zdaniem zarządu kłodzkiego PKS-u antidotum na problemy samorządowego przewoźnika (spółka należy do powiatu kłodzkiego) ma być zaakceptowana przez sąd miesiąc temu restrukturyzacja.

- To dla nas prawny parasol ochronny, dzięki któremu możemy zabezpieczyć pracowników i wierzycieli. Działanie bez tej instytucji mogłoby narazić wszystkich pracowników na brak wynagrodzeń – argumentowała Elżbieta Żytyńska, prezes PKS-u.

Wynagrodzenia mają zostać wpłacone z funduszu świadczeń gwarantowanych. Wciąż nie wiadomo jednak kiedy. Kłodzki PKS chce także reaktywować kolejne przewozy we wrześniu, kiedy ruszą szkoły.

- Większość kierowców, którzy dostali wypowiedzenia już znalazła nową pracę. Ja też mam już nowe zajęcie. Reaktywacja PKS-u będzie bardzo trudna, żeby nie powiedzieć niemożliwa – dodaje kierowca.

Jakubowski zaznacza, że chętnie wróci do kłodzkiego PKS-u, ale jeśli zmieni się tam kierownictwo.

- Nie wyobrażam sobie pracy z prezes Żytyńską i szefową rady nadzorczej Radziejewską. Moje zaufanie stracił też starosta Awiżeń. Zastanawiamy się nawet, czy we wrześniu nie podjąć inicjatywy referendalnej w celu odwołania władz powiatu – dodaje Jakubowski.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (3): Kierowcy bez pieniędzy

Obrazek użytkownika Kik
  • Kik
  • 05-08-2020

chcieliście PO to macie!
Obrazek użytkownika Ibra
  • Ibra
  • 05-08-2020

A gdzie super vice Wojewoda? W Polsat naobiecywał jak zawsze ? Gdzie ta pomoc, No tak gdyby nie to dodatkowe stanowisko które nikomu niepotrzebne a jedynie ponad 200 tysięcy rocznie z kieszeni podatników zniknie a uratowałó by ileś miejsc pracy w PKS .
Obrazek użytkownika Gilu
  • Gilu
  • 06-08-2020

W tej naszej Polsce to tak jakoś dziwnie jest, np.jak towar ma duże zainteresowanie i Jak to się mówi schodzi to zaraz podnosi się jego cenę,jak firma ma kłopoty finansowe to zarząd przyznaje sobie tłuste premie i nagrody a dopisek S.A no to już kasa płynie do zarządu że ho ho a wystarczyłoby zostawić sobie 15 tyś. zamiast 100 tyś.miesiecznie.Funkcja Prezes Zarządu zobowiazuje do zarzadzania !! sprawnego i poprawnego ! i skoro sie to Panu czu innej Pani nieklei i niewychodzi to wypad z biura bo przyjdą inni co im się uda.Malo tego jak taki nieudacznik odchodzi to jeszcze z pół bańki odprawy dostaje za to że spieprzyl wszystko po całości.Debilizm totalny .

Fot. MM

Strażacy interweniowali w czwartek, 22 października, na ul. Korfantego w Kłodzku.

Fot. Gmina Kłodzko

Wczoraj w Kłodzku i w Krosnowicach odbyło się spotkanie z inicjatywy wójta Zbigniewa Tura z udziałem senatora Aleksandra Szweda, dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu Mariusza Przybylskiego i kierownika Nadzoru Wodnego w Kłodzku Marka Źródłowskiego. Dotyczyło tego, w jaki sposób można zabezpieczyć mieszkańców przed powodzią.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×