REKLAMA

Turyści parkują jak chcą

Fot. KPP Kłodzko

Policjanci apelują do turystów odwiedzających Park Narodowy Gór Stołowych oraz inne miejsca powiatu kłodzkiego, aby odpoczywając, pamiętali również o bezpieczeństwie swoim i innych użytkowników dróg

Niektórzy turyści odwiedzający teren Parku Narodowego Gór Stołowych parkują pojazdy w miejscach do tego niewyznaczonych, przy drodze powiatowej prowadzącej do miejscowości Pasterka oraz na terenie Karłowa przy drodze wojewódzkiej. Miejsca te znajdują się na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych i objęte są znakami zakazu parkowania B-36.

Dla mieszkańców Pasterki odcinek drogi powiatowej, jest drogą dojazdową. W przypadku wystąpienia zagrożenia i konieczności dojazdu służb ratunkowych, choćby jeden niewłaściwie zaparkowany pojazd, może utrudnić dojazd służb i narazić inne osoby na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia. Osoby niewłaściwie parkujące, oprócz mandatu powinny liczyć się również z konsekwencją odholowania pojazdu pozostawionego w miejscu do tego nie wyznaczonym, co związane jest z dolegliwością finansową ( koszt odholowania oraz pozostawienie pojazdu na parkingu strzeżonym). .

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (5): Turyści parkują jak chcą

Obrazek użytkownika Iga
  • Iga
  • 29-07-2020

I nauka rozumu dla kierowców...
Obrazek użytkownika All
  • All
  • 30-07-2020

Hmm... A może wynika to ze zbyt małej ilości miejsc parkingowych? Turystyka na Ziemi Kłodzkiej rośnie w siłę, a więc i turystów jest więcej, a co za tym idzie - więcej samochodów (bo przecież PKS Kłodzko jest w stanie agonalnym). naturalnie więc potrzeba więcej miejsc parkingowych. Jeśli brakować będzie miejsc parkingowych, to kierowcy stawać będą gdzie popadnie. Trzeba zapewnić tym ludziom odpowiednią ilość miejsc.
Obrazek użytkownika Sk
  • Sk
  • 30-07-2020

Posłać tam super radnego policjanta Bartcaka i po problemie .
Obrazek użytkownika Sk
  • Sk
  • 30-07-2020

Posłać tam super radnego policjanta Bartcaka i po problemie .
Obrazek użytkownika alfred
  • alfred
  • 30-07-2020

No to trzeba koniecznie posłać tam tego Radkowskiego super Strażnika Miejskiego ( Texasu ) co to kiedyś był T.W on się na tym zna, rozedrze mordę zwyzywa i pogrozi jak za dawnych czasów.Ten facet to jest chodząca antyrwklama Radkowa

Fot. polska-org.pl

Sytuacja w Piszkowicach jest opanowana. Tak poinformowała na swoim profilu w mediach społecznościowych Henryka Szczepanowska. - Mamy pierwsze kontakty z potencjalnymi chętnymi do pracy. Mamy czysty, wolny od COVID oddział i tylko sześcioro dzieci odizolowanych. Wszyscy pracownicy w zakładzie są zdrowi, nie ma kolejnych zakażeń. Od poniedziałku pojedyncze osoby wracają do pracy, pozostali pozostają w domowych kwarantannach - napisała. Ciągle jednak potrzebni są: pielęgniarki, ratownicy i pomoc medyczna do pracy, ale w zwykłym systemie zmianowym na określonych warunkach finansowych.

Fot. KPRM

Od 8 sierpnia w 19 powiatach mają obowiązywać nowe obostrzenia. Dotyczy to tych terenów, w których zanotowano wzrost liczby zachorowań na COVID-19 w ostatnich dwóch tygodniach. Zmiany dotyczą m.in. zasad zasłaniania ust i nosa, a także zmniejszenia limitu osób w restauracjach, sklepach czy na imprezach. Projekt rozporządzenia trafił do konsultacji.

Dodatkowo powiaty podzielono na dwie strefy: żółtą i czerwoną – z różnym zakresem obostrzeń. W pozostałych powiatach, które oznaczone są kolorem zielonym, obowiązują dotychczasowe zasady bezpieczeństwa.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×