REKLAMA

Bajzel nie perła

Zdezelowane kosiarki, opony, rury PCV, stare kanapy, worki ze śmierdząca zawartością, wiadra z resztkami po środkach chemicznych, obudowy telewizorów, buty, muszle klozetowe... To wszystko leży w rowie, którym spływa woda z ogrodów Perła wprost do Nysy Kłodzkiej.

Uczestniczyliśmy w wizji lokalnej w rowie zbierającym wodę do kolektora burzowego przy ul. Korczaka w Kłodzku. O pomoc Gazetę Kłodzką poprosił radny Stanisław Bartczak. - Taki stan trwa od lat i nikt nie chce się tym zająć na poważnie. Są wizje lokalne, notatki służbowe, wystąpienia do zarządu ROD Perła, ale tak naprawdę nic z tego nie wynika. Śmieci w rowie przybywa – mówi radny Bartczak. - Może nagłośnienie tej wstydliwej sprawy, doprowadzi do jakiegoś przełomu – dodaje. Władze miasta i kłodzki sanepid o rowie – śmietnisku wiedzą od 20 lat – tak wynika z pism kierowanych do tych urzędów. Ostatnią wizję lokalną z udziałem straży miejskiej przeprowadzono 16 listopada tego roku. Jerzy Stich, zastępca komendanta SM w Kłodzku, potwierdza w piśmie do radnego Bartczak, że w rowie są tony śmieci. I na tym dokument się kończy. Strażnik miejski po wizji potwierdził to, o czym wszyscy wiedzą i tyle. Ani słowa co dalej. - Mi nie chodzi o to, żeby karać działkowców, bo problem ze śmieciami w rowie już dawno przerósł ROD Perła. To urząd miasta musi aktywnie, a nie na papierze, zająć się sprawą. I o to będę walczył – zapowiada radny Bartczak.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Bajzel nie perła

Obrazek użytkownika Mysza
  • Mysza
  • 29-06-2020

Przecież to stary artykuł dlaczego go ktoś odgrzewa

O leczniczym działaniu konopii siewnych, a także pomaganiu ludziom w ciężkich chorobach rozmawiamy z właścicielkami sklepu Konopna Farmacja w Dzierżoniowie.

Fot. Starostwo Powiatowe w Kłodzku

W Kudowie-Zdroju odbył się w weekend Festiwal Pstrąga. Festiwal jest współorganizowany przez powiat corocznie w innej miejscowości Ziemi Kłodzkiej. Impreza ma na celu wypromowanie jedengo z naszych produktów regionalnych czyli pstrąga, który podbił serca turystów oraz mieszkańców na naszym terenie. W tym roku motywem przewodnim festiwalu był folklor ludowy, stąd również słomiany kapelusz u starosty kłodzkiego i wianki na głowach Pań, które zbierały datki na pomoc dla Juli Kuczały z Radkowa. Impreza zgromadziła spore tłumy.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×