REKLAMA

Koronawirus w powiecie kłodzkim - najnowsze informacje (aktualizacja 8 kwietnia, godz. 21.20)

Tylko u nas poznasz najważniejsze informacje o tym, co z koronawirusem dzieje się na naszym terenie. Stale aktualizowany artykuł na klodzko24.eu

***

Zapraszamy do naszej relacji na żywo. UWAGA! Pod tekstem masz specjalne ANIMOWANE GRAFIKI obrazujące liczbę osób zakażonych i objętych kwarantanną!

***

* środa, 8 kwietnia, godz. 21.20:

21 przypadek potwierdzonego zakażenia koronawirusem w powiecie kłodzkim. Znów chodzi o mieszkankę Kudowy-Zdroju, to to samo źródło zakażenia.

***

* wtorek, 7 kwietnia, godz. 21.45:

Kolejne trzy przypadki zakażenia w powiecie - mamy już potwierdzonych 20 zakażeń w powiecie kłodzkim. Przypadki te też dotyczą dotychczasowego źródła zakażenia w Kudowie-Zdroju. Trzy panie są objęte izolacją domową. - Na szczęście przychodzi większość testów ujemnych - mówi starosta Maciej Awiżeń. - Moglibyśmy, zgodnie z zarządzeniem Ministra Zdrowia sami pobrać więcej próbek, ale niestety laboratoria nie dysponują wystarczającą liczą odczynników i testów, by przyjmować od nas materiał dobadań. I znów kółko się zamyka. Rząd powinien walczyć z epidemią nie tylko zakazami ale i zakupami…

***

* wtorek, 7 kwietnia, godz. 13.15:

Szesnasty i siedemnasty przypadek potwierdzonego zakażenia w powiecie kłodzkim dotyczy dotychczasowego źródła zakażenia w Kudowie-Zdroju. Tym razem testy wykazały zarażenia u kobiety i dziecka. Oboje przebywali i przebywają na kwarantannie domowej bez większych objawów. - Jak widać robienie testów ma sens i pozwala ujawnić prawdziwą ilość zakażonych - mówi starosta Maciej Awiżeń. - Ponownie apeluję do rządu o zwiększenie ilości testów! A Państwo uważajcie na siebie...

***

* wtorek, 7 kwietnia, godz. 12.45:

Mamy już 17 potwierdzonych przypadków zakażenia w powiecie kłodzkim. Jak informuje sanepid, w kwarantannie przebywa 250 osób (w tym 10 w izolacji z powodu zakażenia), a hospitalizowanych jest 9 osób.

***

* poniedziałek, 6 kwietnia, godz. 14.50:

Kłodzki sanepid podaje: liczba osób objętych kwarantanną (w tym izolacją) - 239 (10), liczba osób hospitalizowanych - 14, potwierdzonych przypadków - 15, w tym 1 zgon.

***

* sobota, 4 kwietnia, godz. 21.00:

Dziś mamy już 15 zdiagnozowanych przypadków zakażenia koronawirusem w powiecie kłodzkim. Najnowszy przypadek to mężczyzna z Kudowy-Zdroju z rodziny przebywającej na kwarantannie z powodu kontaktu z pierwszą pacjentką. Pacjent przebywa w izolacji domowej bez większych objawów.

***

* sobota, 4 kwietnia, godz. 12.50:

Miałeś styczność ze zmarłym? Zgłoś się do sanepidu! Mieszkaniec Lewina Kłodzkiego, u którego stwierdzono koronawirusa w polanickim szpitalu, pomimo pojawiających się plotek wcale nie był na kwarantannie. Był przywieziony z meliny, brudny, śmierdzący, niedożywiony. Policji nawet ciężko było ustalić jego dane. Teraz osoby, które miały z nim styczność jak najszybciej powinny się zgłaszać do kłodzkiego sanepidu.

***

* piątek, 3 kwietnia, godz. 12.30:

Osoba, jak się okazało zarażona koronawirusem, została przywieziona w ciężkim stanie na SOR w SCM w Polanicy i tam zmarła. Nie wiemy co było bezpośrednią przyczyną śmierci, ale zakażenie COVID-19 zostało stwierdzone. Był to mieszkaniec Lewina Kłodzkiego. Osoby kontaktujące się z tą osobą są skierowane na kwarantannę, w tym 10 osób z personelu szpitala. Niech spoczywa w pokoju!

***

* piątek, 3 kwietnia, godz. 11.50:

Wczoraj do specjalistycznego centrum medycznego w Polanicy Zdroju przywieziono pacjenta. Okazało się, że miał koronawirusa. Pacjent chwilę później zmarł. Teraz szpitalny oddział ratunkowy polanickiego szpitala jest zamknięty, a 10 osób przebywa w kwarantannie. Nieoficjalnie wiadomo, że pacjent został przywieziony z tzw. meliny, dlatego nie było możliwość wcześniej ustalić, czy może mieć koronawirusa.

***

* czwartek, 2 kwietnia, godz. 14.50:

Uważajcie na siebie! Informacje spływają na bieżąco z kłodzkiego Sanepidu i badań z Wrocławia. Niestety, w sumie mamy już 13 przypadków potwierdzonego zakażenia w powiecie. Kolejne 4 osoby przebadane z "ogniska" kudowskiego okazały się być zarażone. Na szczęście bez większych dolegliwości i przebywają na kwarantannie. Oczywiście też są osoby z ujemnymi wynikami. Rodzi się pytanie czy tak dużo jest zarażonych w Kudowie czy po prostu tam są robione testy. Potrzeba więcej testów!

***

* czwartek, 2 kwietnia, godz. 14.15:

Kolejne 2 potwierdzone przypadki w Kudowie-Zdroju. Źródło zarażenia jak w poprzednich przypadkach. Obie zarażone Panie przebywają na kwarantannie domowej bez większych dolegliwości. Zdrowia życzymy, a Pana Wojewodę prosimy o przeprowadzanie większej liczby i szybciej testów...

***

* środa, 1 kwietnia, godz. 16.00:

Siódmy, potwierdzony przypadek zarażenia koronawirusem. To już 4. osoba zarażona w Kudowie-Zdroju. Przypadek powiązany z wcześniej zarażoną osobą. Pani z objawami choroby leży już w szpitalu zakaźnym. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

***

* środa, 1 kwietnia, godz. 13.00:

Mamy 6 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w powiecie kłodzkim. Hospitalizowanych jest 8 osób, a objętych kwarantanną – 288 osób. 3 osoby z zakażonych przebywają w izolacji domowej.

***

* środa, 1 kwietnia, godz. 0.00:

Od północy obowiązują kolejne obostrzenia - KLIKNIJ TUTAJ.

***

* poniedziałek, 30 marca, godz. 20.20:

Koronawirus też u sąsiadów. Powiat ząbkowicki był jednym z ostatnich bastionów w województwie bez koronawirusa, dziś potwierdzono tam pierwszy przypadek zakażenia. W sumie na Dolnym Śląsku mamy w tej chwili 258 zdiagnozowanych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Jest tez dobra wiadomość: w szpitalu zakaźnym przy ul. Koszarowej uleczona z koronawirusa została starsza kobieta – jej której kolejne wyniki testu laboratoryjnego okazały się negatywne.

***

* poniedziałek, 30 marca, godz. 13.30:

Sytuacja zmienia się z godziny na godzinę... Piąty, potwierdzony przypadek zarażenia koronawirusem w powiecie kłodzkim. Tym razem zarażonym okazał się mąż, wcześniej zdiagnozowanej, pacjentki z Kudowy-Zdroju. Przebywa on razem z małżonką w szpitalu zakaźnym.

***

* poniedziałek, 30 marca, godz. 12.30:

Do 6 wzrosła liczba osób z powiatu kłodzkiego hospitalizowanych na oddziałach zakaźnych. Kwarantanną objętych jest 318 osób, a izolacją domową - 2 (izolacja to metoda odseparowania osób z zakażeniem). Potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2 od wczoraj mamy 4.

***

* niedziela, 29 marca, godz. 21.40:

Czwarty, potwierdzony przypadek zarażenia koronawirusem w powiecie kłodzkim. Tym razem zakażona to mieszkanka Lądka-Zdroju. Kwarantanna obejmie część pracowników uzdrowiska.

***

* sobota, 28 marca, godz. 17.00:

Mężczyzna, który w środę przyszedł do szpitala ma koronawirusa. Lekarz i pielęgniarka, którzy go przyjmowali, są w kwarantannie. Mężczyzna, który w środę przy-szedł do szpitala w Kłodzku ma koronawirusa. Od środy lekarz, który go badał oraz pielęgniarka, są w kwarantannie. Mężczyzna to mieszkaniec gminy Kłodzko. Jak mówi starosta kłodzki, Maciej Awiżeń, jego stan jest na tyle stabilny, że przebywa w kwarantannie w domu. Jadwiga Radziejewska, dyrektorka kłodzkiego szpitala mówi: Mężczyzna, którego przyjmowaliśmy w środę, został przyjęty w izolatce. Zastosowaliśmy wszystkie procedury. Tylko lekarz, który go badał i pielęgniarka są w kwarantannie. Szpital pracuje bez zmian.

***

* sobota, 28 marca, godz. 12.00:

Nie pochodzisz po parku – wydano zakaz! Dyrektor Parku Narodowego Gór Stołowych Bartosz Małek wprowadził zakaz wejścia na teren Parku Narodowego Gór Stołowych. Zakaz nie dotyczy wykonywania czynności zawodowych lub zadań służbowych lub pozarolniczej działalności gospodarczej prowadzonej na terenie PNGS, na podstawie ob-owiązujących umów. Zakaz tez nie dotyczy zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego mieszkańców gmin położonych na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych. Zakaz obowiązuje do odwołania.

***

* piątek, 27 marca, godz. 20.40:

Były parlamentarzysta Sojuszu Lewicy Demokratycznej Czesław Pogoda przelał 7,5 tys. zł jako darowiznę dla kłodzkiego szpitala.

***

* piątek, 27 marca, godz. 20.30:

Na Dolnym Śląsku liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa doszła do 193.

***

* piątek, 27 marca, godz. 19.30:

Dokąd wróci bezdomny mężczyzna, o którym pisaliśmy? Został on zabrany do Wrocławia, aby tam mógł odbyć kwarantannę po powrocie z Hiszpanii. Potem wróci do kłodz-kiej noclegowni. - Osoby bezdomne przebywają w noclegowni przy ul. Łukasińskiego - mówi bur-mistrz Kłodzka Michał Piszko. - Wychodzą tylko po niezbędne rzeczy, spędzają w noclegowni nie tylko noce jak do tej pory, ale i dni.

***

* piątek, 27 marca, godz. 19.00:

Tylko jedna interwencja straży miejskiej w Kłodzku. Bezdomny spał na klatce schodowej, o czym powiadomili przestraszeni mieszkańcy. Strażnicy zaprowadzili go do noclegowni.

***

* piątek, 27 marca, godz. 15.00:

Pomodlisz się z Papieżem?

Ojciec Święty Franciszek zaapelował o wspólną modlitwę w celu zatrzymania pandemii koronawirusa. W ramach wspólnej modlitwy Papież zaprosił do duchowej łączności z Nim podczas nabożeństwa, które odprawi na dziedzińcu bazyliki św. Piotra w Rzymie, w piątek, 27 marca o godzinie 18.00. Na nabożeństwo złoży się słuchanie Słowa Bożego, modlitwy błagalne i adoracja Najświętszego Sakramentu. Na zakończenie Ojciec Święty udzieli błogosławieństwa Urbi et Or-bi.

Drodzy bracia i siostry,

W tych dniach próby, kiedy ludzkość drży z powodu zagrożenia pandemią, chciałbym zaproponować wszystkim chrześcijanom wspólne wzniesienie głosu do Boga. Zachęcam wszystkich zwierzchników Kościołów i przywódców wszystkich wspólnot chrześcijańskich, a także wszystkich chrześcijan różnych wyznań, aby błagali Boga Najwyższego i Wszechmogącego odmawiając jednocześnie modlitwę, której nauczył nas Jezus Chrystus. Dlatego zachęcam, aby czynić to wiele razy w ciągu dnia, ale wszyscy razem, do odmówienia „Ojcze nasz” w środę 25 marca w południe, wszyscy razem. W dniu, w którym wielu chrześcijan upamiętnia Zwiastowanie Dziewicy Maryi i Wcielenie Słowa, oby Pan wysłuchał jednomyślnej modlitwy wszystkich swoich uczniów, którzy przygotowują się na świętowanie zwycięstwa Zmartwychwstałego Chrystusa.

Z tą samą intencją w piątek 27 marca o godz. 18.00 poprowadzę modlitwę na dziedzińcu Bazy-liki św. Piotra, chociaż plac będzie pusty. Już teraz zapraszam wszystkich do duchowego w niej udziału za pośrednictwem środków przekazu. Będziemy słuchali Słowa Bożego, wzniesiemy nasze błagania, będziemy adorowali Najświętszy Sakrament, którym na koniec udzielę błogosławieństwa Urbi et Orbi, a do którego będzie dołączona możliwość otrzymania odpustu zupełnego.

Na pandemię wirusa chcemy odpowiedzieć powszechnością modlitwy, współczucia, czułości. Trwajmy zjednoczeni. Sprawmy, aby osoby najbardziej samotne i najbardziej doświadczone odczuły naszą bliskość. Okażmy naszą bliskość lekarzom, pracownikom służby zdrowia, pielęgniarzom i pielęgniarkom, wolontariuszom. Okażmy naszą bliskość władzom, które muszą podejmować surowe środki ostrożności, ale dla naszego dobra. Okażmy naszą bliskość policjantom, żołnierzom, którzy na tej na drodze nieustannie starają się utrzymać porządek, aby było realizowane to, czego rząd wymaga, by czyniono dla dobra nas wszystkich. Okażmy naszą bliskość wszystkim.

***

* piątek, 27 marca, godz. 13.30:

Przeprowadzają się do Czech!

Tracą pracę, albo... przeprowadzają się do Czech. Polacy, którzy pracują poza granicami kraju, nie będą mogli już swobodnie przekraczać granicy. Jeśli wrócą, czeka ich 14-dniowa kwarantanna. - Jesteśmy w szoku - mówią.

Pan Piotr, mieszkaniec Kudowy Zdroju opowiada: - Pracuję w Czechach od kilku lat. Do tej pory bez problemu przekraczałem granicę. Od dzisiaj, jeżeli pojadę do pracy i wrócę do Polski, muszę iść na kwarantannę. Wynająłem z kolegami mieszkanie w Czechach. Przeprowadzam się. Moja czeska firma działa, muszę i chcę pracować.

Obostrzenia wprowadzono rozporządzeniem ministra zdrowia 24 marca. Wyjeżdżasz do pracy w Czechach? Musisz iść na 14 dniową kwarantannę.

***

* piątek, 27 marca, godz. 11.10:

Będzie więcej testów! Ponad 70 osób, które miało kontakt z kobietą z Kudowy Zdroju i 71 osób, z którymi kontaktowała się kobieta z gminy Stronie Śląskie, przejdą testy. Wszyscy, którzy mieli kontakt z osobami zarażonymi koronawirusem, będą poddawani testom.

***

* czwartek, 26 marca, godz. 17.00:

Starosta kłodzki Maciej Awiżeń informuje, że zgodnie z decyzją Inspektora Sanitarnego, każda z 75 osób, która miały styczność z chorą, będzie przebadana testem.

***

* czwartek, 26 marca, godz. 13.40:

Drugi potwierdzony przypadek zarażenia koronawirusem w powiecie kłodzkim. Tym razem to mieszkanka Stronia Śląskiego. Nie ma objawów choroby, ona i jej cała rodzina zostali objęci kwarantanną domową. Młoda kobieta podróżowała autobusem relacji Jelenia Góra-Szklarska Poręba, którym kierował zakażony koronawirusem kierowca. Po apelu sanepidu, aby wszyscy pasażerowie, którzy w dniach 9 do 13 marca podróżowali autobusami tej relacji zgłosiło się aż 130 pasażerów, w tym mieszkanka gminy Stronie Śląskie. Od tego czasu kobieta przebywała na kwarantannie i czekała na testy. Dzisiaj okazało się, że wynik testu jest pozytywny, kobieta jest zakażona. Czuje się dobrze i przebywa w domu. Kwarantanną objęta została cała jej rodzina. - Apeluję, jeżeli nie ma takiej konieczności, pozostańmy w domu - przypomina Dariusz Chromiec, burmistrz Stronia Śląskiego. - Bądźmy odpowiedzialni.

***

* środa, 25 marca, godz. 21.55:

Lekarz i pielęgniarka na kwarantannie. Pacjent w szpitalu zakaźnym. Do szpitala przyszedł mężczyzna z objawami wskazującymi na koronawirusa. Został zabrany do szpitala zakaźnego. Jeżeli wynik testu będzie pozytywny, co dalej ze szpitalem? Z iloma osobami się spotykał? Czekamy na wynik testu tego mężczyzny. Jeżeli okaże się pozytywny, co stanie się z kłodzkim szpitalem? Czy czekać go będzie los szpitala we Wrocławiu? Odział pulmonologii w Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc przy ul. Grabiszyńskiej. został ewakuowany, kiedy okazało się, że pacjent, który był u nich leczony, po kilku dniach od wyjścia ma koronawirusa. Zaraziło się od niego 16 pielęgniarek, salowa i 6 pacjentów.

***

*środa, 25 marca, godz. 20.00:

Na terenie województwa dolnośląskiego jest 150 potwierdzonych przypadków zachorowania na wirusa SARS-CoV-2, w tym pięć osób zmarłych. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce: 1030/13 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego:

* liczba osób objętych kwarantanną lub izolacją - 4114,

* liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym - 2949,

* liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania na 2019-nCoV - 248.

***

* środa, 25 marca, godz. 9.30:

Pracujesz za granicą, nawet przy samej granicy? Będziesz musiał odbyć kwarantannę! Kolejne ograniczenia w przekraczaniu granicy państwowej wprowadzone zostaną w związku z wejściem w życie rozporządzenia Ministra Zdrowia z wtorku, 24 marca. Dotyczyć one będą osób, które mieszkają w Polsce, bądź w kraju sąsiednim, ale pracują na co dzień w drugim kraju i do tej pory przekraczały granicę regularnie. Dotychczas, w drodze do pracy i z pracy, osoby te mogły przekraczać granice i nie były objęte 14-dniową kwarantanną. Podstawą do tego były dokumenty potwierdzające zatrudnienie po drugiej stronie granicy. Począwszy od 27 marca (piątek godz. 00.00) 14-dniową obowiązkową kwarantanną objęte będą również osoby przekraczające granice, na co dzień pracujące w państwie sąsiednim. Ograniczenia będą obowiązywać na całej granicy RP.

***

* środa, 25 marca, godz. 9.20:

Zmarły 2 kolejne osoby zakażone koronawirusem na Dolnym Śląsku. W szpitalu we Wrocławiu odeszli 41-letni oraz 71-letni mężczyźni, którzy mieli choroby towarzyszące. W sumie liczba osób zakażonych w naszym województwie to 134, w tym 4 osoby zmarłe.

***

* środa, 25 marca, godz. 9.00:

Biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego zaprasza do obejrzenia transmisji na żywo z udziałem marszałka Cezarego Przybylskiego. Tematem będzie bieżąca sytuacja epidemiczna na Dolnym Śląsku. Transmisja dostępna będzie tutaj: KLIKNIJ - w środę, 25 marca, o godzinie 12.00.

***

* wtorek, 24 marca, godz. 18.10:

Pierwszy przypadek koronawirusa w powiecie kłodzkim!

To mieszkanka Kudowy-Zdroju, która teraz przebywa na leczeniu w Wałbrzychu. Jest to 117 przypadek na Dolnym Śląsku. Teraz sanepid informuje i wysyła na kwarantannę wszystkie osoby, z którymi miała styczność. Aktualna sytuacja na Dolnym Śląsku: objętych kwarantanna lub izolacją - 3788 osób, objętych nadzorem epidemiologicznym - 2705 osób, hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zakażenia - 226 osób, potwierdzonych przypadków - 117 (w tym 2 zgodny).

***

* wtorek, 24 marca, godz. 14.00:

Bezdomny mieszkaniec Kłodzka niedawno powrócił z zagranicy. Został objęty kwarantanną, ale jej nie przestrzegał. Wczoraj, 23 marca został rozpoznany przez mężczyznę, mieszkańca Kłodzka. Od niedzieli czekał na przyjazd pojazdu, który zabierze go do miejsca odbywania kwarantanny. Czytaj więcej: KLIKNIJ TUTAJ.

***

* wtorek, 24 marca, godz. 13.55:

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie na wtorek, 24 marca: liczba osób hospitalizowanych - 2, liczba osób objętych kwarantanną - 306, potwierdzonych przypadków - 0.

***

* wtorek, 24 marca, godz. 13.40:

Rząd zaostrza środki w walce z epidemią: od środy, 25 marca, do soboty, 11 kwietnia będą obowiązywały obostrzenia w przemieszczaniu się na terenie Polski. Są tylko trzy wyjątki: droga z pracy i do domu, wolontariat w walce z koronawirusem oraz niezbędne sprawy życia codziennego. Dodatkowo w zgromadzeniach będą mogły uczestniczyć maksymalnie 2 osoby (wyjątkiem są wydarzenia, w których uczestniczą wyłącznie członkowie jednej rodziny lub osoby pozostające w stałym pożyciu). Dozwolona liczba osób, jakie będą mogły przebywać w środkach komunikacji miejskiej to połowa miejsc siedzących w danym środku transportu. We mszach św. może uczestniczyć maksymalnie 5 osób.

***

* wtorek, 24 marca, godz. 4.40:

Możesz na bieżąco śledzić rozprzestrzenianie się koronawirusa na świecie - KLIKNIJ TUTAJ.

 

***

* wtorek, 24 marca, godz. 4.00:

Wczoraj wieczorem służby wojewody poinformowały, że wzrosła znów liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku i wynosi ona obecnie 101 osób. Wszystkie nowozdiagnozowane osoby zostały poddane kwarantannie domowej.

***

* poniedziałek, 23 marca, godz. 19.00:

Wynik żołnierza piechoty, który od kilku dni leży w szpitalu zakaźnym we Wrocławiu, jest negatywny - informuje Maciej Awiżeń, starosta kłodzki. - Został przebadany na obecność koronawirusa i test jest negatywny.

Główny Inspektorat Sanitarny zmienił zasady i testom będą poddawani także chorzy na niewydolność krążeniowo-oddechową, którzy nie mają wszystkich objawów świadczących o obecności koronawirusa. W ten sposób będzie robionych więcej niż do tej pory testów.

***

* poniedziałek, 23 marca, godz. 15.00:

Zmniejszyła się liczba osób objętych kwarantanną w powiecie kłodzkim - do 314 (wczoraj było 325). Wciąż hospitalizowana jest 1 osoba. Nie ma potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem.

***

* poniedziałek, 23 marca, godz. 14.00:

Aplikacja „Kwarantanna domowa” dostępna jest do pobrania na telefony w sklepach Google Play oraz App Store. Dzięki niej zyskujesz szybki dostęp do niezbędnych, pomocnych w czasie kwarantanny informacji. Możesz też korzystać ze specjalnej infolinii. Aplikacja daje też m.in. możliwość zgłoszenia się do lokalnych ośrodków pomocy społecznej, które w uzasadnionych sytuacjach, mogą dostarczać artykuły spożywcze. Dzięki aplikacji szybko można skontaktować się z pracownikiem socjalnym. Kwarantanna domowa – to oficjalna, bezpieczna i bezpłatna aplikacja, która ułatwia przejście obowiązkowej kwarantanny w warunkach domowych. Umożliwia ona potwierdzenie miejsca, w którym przebywasz oraz m.in. podstawową ocenę stanu zdrowia. Ważna informacja: jeśli jesteście objęci kwarantanną, poczekajcie na SMS. Dopiero po jego otrzymaniu, uaktywnicie aplikację. Proces wygląda następująco: Ministerstwo Cyfryzacji dostaje informację o osobach objętych kwarantanną, wysyła im SMS-a zachęcającego do ściągnięcia i zainstalowania aplikacji. Jeśli jesteście w kwarantannie nawet od kilku dni, a nie dostaliście SMS-a – po ściągnięciu i próbie instalacji aplikacji wyświetli Wam się komunikat, że Waszych danych nie ma w bazie. Ministerstwo uspakaja: „Nasza wiadomość na pewno do Was dotrze. Po jej otrzymaniu komunikat zniknie. Będziecie mogli instalować i aktywować aplikację”.

***

* poniedziałek, 23 marca, godz. 10.45:

Petycja do premiera! Sytuacja ze zbyt małą ilością testów na koronawirusa niepokoi mieszkańców powiatu kłodzkiego. Oni w niedzielę, 22 marca, napisali petycję do premiera Morawieckiego. Proszą w niej szefa rządu o zwiększenie dostępności do testów w powiecie kłodzkim, który jest obszarem przygranicznym i sporo jego mieszkańców codziennie dojeżdża do pracy do Czech. - Na terenie powiatu kłodzkiego, zamieszkanego przez blisko 160 tys. mieszkańców do 22 marca wykonano zaledwie 23 testy -piszą w petycji. Oznacza to, że testami nie zostało objętych nawet 10 procent osób przebywających na kwarantannie (do 22 marca było ich 325). Tylko w pierwszy dzień pod apelem podpisało się prawie 400 osób. Możesz podpisać petycję - KLIKNIJ TUTAJ.

***

* poniedziałek, 23 marca, godz. 6.00:

23 testy na obecność koronawirusa zostały do wczoraj wykonane w powiecie kłodzkim. Wszystkie dały ujemny wynik. Procedura jest następująca. To powiatowa stacja sanitarno-epidemiologiczna ustala na podstawie wywiadu, kto ma zostać poddany badaniu. Do osoby na kwarantannie przyjeżdża ubrany w specjalny kombinezon, zabezpieczony pracownik szpitala i pobiera wymaz, najczęściej z jamy nosowo-gardłowej. Potem próbka z wymazem zostaje przewieziona do laboratorium transportem medycznym w szczelnie zamkniętym, kilkuwarstowym opakowaniu. Próbki pobrane w powiecie kłodzkim zostają przewiezione do laboratorium we Wrocławiu.

***

* niedziela, 22 marca, godz. 18.40:

1 osoba hospitalizowana w powiecie kłodzkim. Od kilku dni taką informację podaje stacja sanitarno-epidemiologiczna, a mieszkańcy zastanawiają się, co to sformułowanie oznacza. Dowiedzieliśmy się, że jeden żołnierz czeka na wynik testu w szpitalu zakaźnym. Jeszcze wyniku testu nie było. To właśnie ta jedna hospitalizowana osoba w powiecie kłodzkim. Dzisiaj, w powiecie kłodzkim 325 osób jest objętych kwarantanną. Nie ma żadnego potwierdzonego przypadku zarażenia koronawirusem. Najnowsze dane z Dolnego Śląska – zakażonych: 79 osób; objętych kwarantanną lub izolacją: 3017 osób; objętych nadzorem epidemiologicznym: 3039 osób; hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania na Covid-19: 100 osób.

***

* niedziela, 22 marca, godz. 18.30:

Jak wygląda proces wykonywania badania w kierunku koronawirusa? - KLIKNIJ TUTAJ

***

* niedziela, 22 marca, godz. 13.00:

Koronawirus jest groźny nie tylko dla seniorów!!! Dziś w szpitalu w Poznaniu zmarła 37-letnia kobieta, a w szpitalu w Radomiu 43-letni mężczyzna. Dane z kraju - zakażonych: 563 osób, zmarło: 7 osób.

***

* sobota, 21 marca, godz. 21.00:

#zostańwdomu i oglądaj/słuchaj Msze Święte niedzielne!
Msze Święte w TV – niedziela, 22 marca:
TVP1: godz. 7.00 - Msza święta z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach; godz. 10.55 - transmisja Mszy świętej z Jasnej Góry
TV Trwam (na stronie internetowej stacji są też dostępne relacje online): godz. 9.30 - Msza Święta z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej; godz. 12.00 - Anioł Pański z papieżem Franciszkiem
Polsat Rodzina: godz. 10.30 - Transmisja Mszy Świętej ze Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie
TVP Polonia: godz. 13.00 - transmisja Mszy świętej z sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Pratulinie
Msze Święte w Radiu – niedziela, 22 marca:
Program Pierwszy Polskiego Radia: godz. 9.00 - Transmisja Mszy Św. z Bazyliki Św. Krzyża w Warszawie; godz. 19.00 - transmisja Mszy Świętej z Bazyliki Świętego Krzyża w Warszawie
Radio Maryja: godz. 9.00 - Msza Święta z Bazyliki Świętego Krzyża w Warszawie

***

* sobota, 21 marca, godz. 15.30:

Rząd zapowiada aplikację, dzięki której policja nie będzie już musiała odwiedzać osób objętych kwarantanną w ich domach. Póki co w powiecie kłodzkim aplikacja nie działa.

***

* sobota, 21 marca, godz. 9.30:

Gmina Stronie Śląskie 13 osób objętych kwarantanną.

***

* piątek, 20 marca, godz. 18.30:

Beskid zmienił rozkład jazdy! Nowy rozkład: KLIKNIJ TUTAJ

***

* piątek, 20 marca, godz. 18.30:

290 miejsc zostało przygotowanych na kwarantannę. Do tej pory nikt z takiej formy nie korzystał. Mieszkańcy powiatu kłodzkiego, którzy poddani zostali kwarantannie, odbywają ją w swoich mieszkaniach. - W razie potrzeby kwarantanna odbywać się będzie w kilku miejscach powiatu - mówi Bartosz Wojciechowski, rzecznik powiatu kłodzkiego. Miejsca są przygotowane w internatach Zespołu Szkół Technicznych przy ul. Bohaterów Getta w Kłodzku, Kłodzkiej Szkoły Przedsiębiorczości przy ul. Szkolnej 8, w Domu Wczasów Dziecięcych w Dusznikach Zdroju w budynkach „Wisła” i „Bałtyk”, w internacie Regionalnej Szkoły Turystycznej przy ul. Łąkowej w Polanicy Zdroju.

***

* piątek, 20 marca, godz. 15.00:

W związku z zagrożeniem epidemicznym koronawirusem, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pasażerów, PKS w Kłodzku S. A. zawiadamia, że od dnia 21 marca 2020 r. do odwołania, zawiesza wszystkie połączenia autobusowe. Kontakt do PKS w Kłodzku S. A.: tel. 74 867 41 24, sekretariat@pks-klodzko.pl, tel. 661 955 777, autobusy@pks-klodzko.pl.

***

* piątek, 20 marca, godz. 14.25:

Gmina Kłodzko - Nie ma zgłoszeń, aby ktoś potrzebował żywności. Pomoc sąsiedzka działa.

***

* piątek, 20 marca, godz. 14.00:

Gmina Duszniki - Nie ma nikogo w kwarantannie.

***

* piątek, 20 marca, godz. 13.30:

Gmina Szczytna - 3 rodziny są objęte kwarantanną. Zewnętrzna firma cateringowa dostarcza im codziennie dwudaniowy obiad.

***

* piątek, 20 marca, godz. 13.25:

Gmina Lądek Zdrój - 9 osób jest w kwarantannie. Nikt nie zgłosił się do OPS po pomoc. Sąsiedzi, rodzina pomagają.

***

* piątek, 20 marca, godz. 13.05:

Gmina Bystrzyca Kłodzka - 48 osób przebywa w kwarantannie. Nikt nie zgłosił się do OPS po pomoc.

***

* piątek, 20 marca, godz. 12.25:

Miasto Kłodzko - 39 osób przebywa w kwarantannie. Nikt nie zgłosił potrzeby pomocy.

***

* piątek, 20 marca, godz. 9.30:

Zespół Opieki Zdrowotnej w Kłodzku nie przyjmuje interesantów. W Punkcie Podawczym znajdującym się na portierni będzie możliwe odebranie w godzinach 8.00-12.00: karty zgonu, wyników pilnych wyłącznie po powiadomieniu telefonicznym przez szpital, ksero dokumentacji medycznej, zaświadczeń dot. zatrudnienia i innych (po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie), wyników badań laboratoryjnych, wyników badań diagnostycznych, faktur czy zaświadczeń (możliwe po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie). Odbioru dokumentów może dokonać jedna zdrowa osoba. W sprawach nagłych można kontaktować się pod numerem 74 865 12 01.

***

* czwartek, 19 marca, godz. 22.00:

Kłodzki sanepid ujawnia telefony do swoich pracowników: tel. 695 729 822, 601 769 757, 601 797 415, 882 022 091, 695 729 821, 822 112 247, 882 112 248, 695 729 823, 695 729 824.

***

* czwartek, 19 marca, godz. 13.21:

341 osób już w kwarantannie na terenie powiatu kłodzkiego.

***

* czwartek, 19 marca, godz. 13.11:

Pracownicy ośrodków pomocy społecznej mają się zająć dostarczaniem jedzenia i leków dla tych osób, które przebywają w kwarantannie. Pracownicy OPS-ów zaczynają weryfikować informacje na temat tych osób.

***

Start: czwartek, 19 marca, godz. 12.00.

***

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (28): Koronawirus w powiecie kłodzkim - najnowsze informacje (aktualizacja 8 kwietnia, godz. 21.20)

Obrazek użytkownika Romek
 • Romek
 • 21-03-2020

Zadziwia mnie bezmyślność ludzi z Kłodzka i okolic przyjeżdżają do Polski z Niemiec z pracy na granicy polsko-czeskiej tłumaczą że mieszkają na terenie przygranicznym i nie muszą mieć przeprowadzonej kwarantanny
Obrazek użytkownika Romek
 • Romek
 • 21-03-2020

Zadziwia mnie bezmyślność ludzi z Kłodzka i okolic przyjeżdżają do Polski z Niemiec z pracy na granicy polsko-czeskiej tłumaczą że mieszkają na terenie przygranicznym i nie muszą mieć przeprowadzonej kwarantanny
Obrazek użytkownika Anka
 • Anka
 • 24-03-2020

Bystrzyca bez korony .Nasza Burmistrz jest najlepsza i skuteczna .
Obrazek użytkownika Anka
 • Anka
 • 24-03-2020

Bystrzyca bez korony .Nasza Burmistrz jest najlepsza i skuteczna .
Obrazek użytkownika Anka
 • Anka
 • 24-03-2020

Bystrzyca bez korony .Nasza Burmistrz jest najlepsza i skuteczna .
Obrazek użytkownika Anka
 • Anka
 • 24-03-2020

Bystrzyca bez korony .Nasza Burmistrz jest najlepsza i skuteczna .
Obrazek użytkownika Anka
 • Anka
 • 24-03-2020

Bystrzyca bez korony .Nasza Burmistrz jest najlepsza i skuteczna .
Obrazek użytkownika Anka
 • Anka
 • 24-03-2020

Bystrzyca bez korony .Nasza Burmistrz jest najlepsza i skuteczna .
Obrazek użytkownika Anka
 • Anka
 • 26-03-2020

W Bystrzycy nadal bez korono.Brawo Pani Burmistrz Surma brawo.
Obrazek użytkownika Anka
 • Anka
 • 26-03-2020

W Bystrzycy nadal bez korono.Brawo Pani Burmistrz Surma brawo.
Obrazek użytkownika Anka
 • Anka
 • 26-03-2020

W Bystrzycy nadal bez korono.Brawo Pani Burmistrz Surma brawo.
Obrazek użytkownika Anka
 • Anka
 • 26-03-2020

W Bystrzycy nadal bez korono.Brawo Pani Burmistrz Surma brawo.
Obrazek użytkownika Anka
 • Anka
 • 26-03-2020

W Bystrzycy nadal bez korono.Brawo Pani Burmistrz Surma brawo.
Obrazek użytkownika Kosma
 • Kosma
 • 27-03-2020

Do Anka... nie wiesz czy nie ma koroniwirusa w Bystrzycy...po prostu nie zdiagnozowano, to wielka różnica. Niezależnie... co ma do burmistrz!? Chodzi i osłania swoim ciałem mieszkańców? W Polsce jest ponad 1000 potwierdzonych pozytywnych, jest jeszcze wiele "niezarażonych" miast ale żadna w tym zasługa ich włodarzy. Tak samo jak nie są winni zarządcy tych miejsc gdzie stwierdzono zarażonych. Ps. Wystarczy jeden post... potem to już spam.
Obrazek użytkownika Anka
 • Anka
 • 27-03-2020

Bystrzyca bez korono brawo
Obrazek użytkownika Anka
 • Anka
 • 27-03-2020

Bystrzyca bez korono brawo
Obrazek użytkownika Anka
 • Anka
 • 27-03-2020

Bystrzyca bez korono brawo
Obrazek użytkownika Anka
 • Anka
 • 27-03-2020

Bystrzyca bez korono brawo
Obrazek użytkownika Anka
 • Anka
 • 27-03-2020

Bystrzyca bez korono brawo
Obrazek użytkownika Anka
 • Anka
 • 27-03-2020

Bystrzyca bez korono brawo
Obrazek użytkownika Anka
 • Anka
 • 27-03-2020

Bystrzyca bez korono brawo
Obrazek użytkownika Ajlor
 • Ajlor
 • 27-03-2020

Jak moze byc Bystrzyca z korona skoro w regionie nie mozna przeprowadzic testow. Ludzie umieraja na problemy z ukladem oddechowym i nigdy nie zostali zdiagnozowani a chorzy na korona bezobjawowi nie wiedza, ze go maja.
Obrazek użytkownika Aaa
 • Aaa
 • 29-03-2020

Brawo bo co? Bo zamknęła się w ratuszu i nie widzi tłumów przetaczających się w okolicach biedronki? Czy brawo bo głównym argumentem od lat jest " ni mom pieniędzy"? Czy brawo bo w okolicy Bystrzycy biegają stada dzikich psów które gmina nie wyłapie, bo Uwaga " Ni mam pieniędzy" Zarządzanie tym samorządem to totalne dno.
Obrazek użytkownika Mk
 • Mk
 • 04-04-2020

Boss nasz umiłowany ojciec sukcesów Kłodzka i Powiatu a nawet Województwa . Już nie długo bedziemy właścicielami miasta i powiaru .My ludzie Bossa umiemy skutecznie rządzić . Koniec władzy PO w miescie i powiecie .Ludzie Bossa to ludzie pierwszego sortu ludzie posiadajacy bardzo dobre urodzenie i wyską inteligencję i wysokie w dobrych szkołach wykształcenie . Władza nam się należy i basta basta .Kłodzczanie czy wam się to podoba czy też nie to i tak bedziecie musieli .musięli dać nam władzę kropka .
Obrazek użytkownika Anka
 • Anka
 • 04-04-2020

Burmistrz Surma najlepsza ochroni nas przed korono .Bystrzyca wolna od korono bo rzadzi fachowiec
Obrazek użytkownika Anka
 • Anka
 • 04-04-2020

Burmistrz Surma najlepsza ochroni nas przed korono .Bystrzyca wolna od korono bo rzadzi fachowiec
Obrazek użytkownika Anka
 • Anka
 • 04-04-2020

Burmistrz Surma najlepsza ochroni nas przed korono .Bystrzyca wolna od korono bo rzadzi fachowiec
Obrazek użytkownika Anka
 • Anka
 • 04-04-2020

Burmistrz Surma najlepsza ochroni nas przed korono .Bystrzyca wolna od korono bo rzadzi fachowiec

Starosta Kłodzki Maciej Awiżeń przesłał petycje mieszkańców powiatu o zwiększenie ilości przeprowadzanych testów na koronowirusa

W piątek, 3 kwietnia Starosta Kłodzki Maciej Awiżeń przesłał petycję mieszkańców powiatu o zwiększenie ilości przeprowadzanych testów na koronowirusa do Premiera Mateusza Morawieckiego.

Tylko u nas poznasz najważniejsze informacje o tym, co z koronawirusem dzieje się na naszym terenie. Stale aktualizowany artykuł na klodzko24.eu
Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×