REKLAMA

Chcą reprezentować zwierzaki

Mają gotowy program. Chcą startować w 5 okręgach.

Polska Partia Ochrony Zwierząt ma zamiar wystartować w pięciu okręgach wyborczych (wałbrzyskim, wrocławskim, opolskim, poznańskim i katowickim). - Chcemy mieć realny wpływ na politykę związaną z ochroną zwierząt – mówi Andrzej Olszewski, prezes nowej partii. - Od lat mówi się o łańcuchach zakładanych psom. Tyle z tych dyskusji wynikło, że są one dłuższe. Jak to możliwe, skoro w akcjach „zrywamy łańcuchy” bierze udział co roku tylu posłów? - pyta ironicznie prezes PPOZ. Jego zdaniem duże partie, i to z obu stron sceny politycznej, problemy związane z ochroną zwierząt traktują marginalnie. Dlaczego? Bo zwierzęta nie głosują. PPOZ ma już gotowy manifest programowy, skierowany wyłącznie na problemy związane z ochraną zwierząt. - Chcemy zajmować się tylko tym zagadnieniem. Jeśli uda się nam wprowadzić do Sejmu choćby jednego przedstawiciela, to na pewno przełoży się to na poprawę bytu zwierząt, nie tylko domowych i zagrodowych, ale także hodowlanych – zapowiada Olszewski. - A za cztery lata powalczymy o samorządy, bo na szczeblu gmin też wiele spraw można załatwić – dodaje szef PPOZ.
Program w pigułce
PPOZ zmierza zająć się następującymi problemami: psy na łańcuchach; hodowle masowe bydła i drobiu; hodowle zwierząt futerkowych; ubój rytualny; zwierzęta w cyrkach; transport zwierząt; polowania; zwierzęta towarzyszące; wymieranie gatunków; polityka klimatyczna; zwierzęta w laboratoriach.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Chcą reprezentować zwierzaki

Obrazek użytkownika do Prezesa PPOZ
  • do Prezesa PPOZ
  • 13-08-2019

Daj Pan sobie spokój z wyborami. Szkoda czasu i pieniędzy na nie. Żeby w ogóle dostać się do Sejmu to trzeba przejść próg 5% głosów w skali kraju. Bez rejestracji kandydatów we wszystkich okręgach w Polsce - nie ma szans na przejście progu!

Czy ta bezprecedensowa sprawa zamieni się w bezprecedensowy falstart? Kolejny termin rozprawy były proboszcz kontra biskup za trzy miesiące.

foto: pixabay.com

Od 490 tys. zł w podlaskich Przytułach do ponad 6 mld w Warszawie – tak według prognoz Ministerstwa Finansów ukształtują się przyszłoroczne dochody gmin i miast z udziału w podatku PIT. Z naszych podatków dochodowych wpłynie w 2020 roku do samorządowych kas blisko 55 mld zł. Ile wezmą nasze gminy?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×