REKLAMA

Forum z PKS -em

Prezes rozmawiała z dyrektorami szkół. Podwójny rocznik to wyzwanie dla przewoźnika.

Merytoryczna dyskusja pomiędzy dyrektorami szkół średnich z powiatu kłodzkiego, a Elżbietą Żytyńską, prezesem kłodzkiego PKS, dotyczyła kształtu komunikacji autobusowej w roku szkolnym 2019/2020, który będzie bardzo nietypowy, bo do szkół średnich trafią dwa roczniki (ostatnia po III klasach wygaszanych gimnazjów i po VIII klasach nowych podstawówek). Uczestnicy debaty zgłosili swoje potrzeby w zakresie dostosowania rozkładów jazdy kłodzkiego przewoźnika do planowanej rekrutacji. Wspólne uzgodnienia przy tworzeniu sieci połączeń, pozwoli na optymalizację przewozów oraz zwiększenie dostępności uczniów do pożądanych kierunków nauczania, które przedstawią w ofercie poszczególne szkoły. Efektem opracowanej strategii działania będzie maksymalne dostosowanie kursów do potrzeb osób korzystających z transportu publicznego. Szacuje się, że w najbliższym roku szkolnym liczba uczniów I klas szkół średnich w powiecie kłodzkim wyniesie ok. 2,4 tys. osób. To o 50 proc. więcej niż przed rokiem.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (2): Forum z PKS -em

Obrazek użytkownika bob
  • bob
  • 14-04-2019

PKS Kłodzko tylko szuka zysków, nie liczy się człowiek, pasażer tylko zysk to nie jest instytucja która musi tylko zarabiać do tej instytucji trzeba dołożyć jak potrzeba, ale w Polsce tylko by każdy patrzył na zyski i to nie potrafi nikt oszczędzać powoli tylko od razu miliony. W tym kraju coś jest nie tak .
Obrazek użytkownika ...
  • ...
  • 15-04-2019

tu jest

Bystrzyca jest mi o tyle bliska, że mieszkam w niej wiele lat; z nią związałem te dobre dni i część kiepskich lat. Nie sposób więc przejść obojętnie obok jubileuszu miasta – uzasadnia Edward Kul.

foto: ilustracyjne: pixabay.com

Egzaminy na motocyklowe prawo jazdy w Kłodzku? O tym rozmawiano w starostwie.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×