REKLAMA

Złodzieje odeszli z lasów

Dziś nie są to już spektakularne kradzieże - zapewnia Jan Lenart, nadleśniczy Nadleśnictwa Jugów. Złodziei drzewa w naszych lasach praktycznie już się nie spotyka.

Jeszcze kilka lat temu o kradzieżach drzewa z lasów mówiło się częściej. Podobnie jak o biedaszybach i nielegalnym wydobyciu węgla. Kradzione z lasów drzewo najczęściej trafiało do pieców lub szło na sprzedaż. Dziś leśnych złodziei praktycznie już nie ma. - Straż leśna pilnuje, aby do takich sytuacji nie dochodziło. Poza tym strażnicy leśni mają możliwość kierowania spraw związanych z kradzieżą drzewa do sądu. Kradzieże się zdarzają, ale nie są one już tak spektakularne - przyznaje Jan Lenart, nadleśniczy Nadleśnictwa Jugów. - Rzeczywiście ten problem zaczął zanikać, a skala kradzieży dziś jest niewielka. W ciągu roku znika raptem kilka sztuk drzew - mówi nam Przemysław Zwaduch, nadleśniczy z Nadleśnictwa Zdroje w Szczytnej, które zarządza lasami w pobliżu Radkowa.
Dlaczego już nie kradną? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, dlaczego jest mniej kradzieży. Być może społeczeństwo po prostu się bogaci. - A może ludzie przestali palić drzewem. Nie mam pojęcia. Niektórzy żyli z tych kradzieży. Starsi może już nie mają sił, a młodzi tego nie kontynuują. Społeczeństwo jest chyba bardziej wyedukowane i stać nas, aby zakupić to drzewo - mówi nadleśniczy Zwaduch. Ceny drzewa, które można kupić w nadleśnictwach są podobne i wahają się od 113 zł brutto za metr sześcienny drewna świerkowego po 145 zł brutto za metr sześcienny drewna pochodzącego z drzew liściastych.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (13): Złodzieje odeszli z lasów

Obrazek użytkownika .....
 • .....
 • 03-02-2019

Oddajcie nasze miasto nasze !!!! My zrobimy Raj .Raj .Raj .
Obrazek użytkownika .....
 • .....
 • 03-02-2019

Oddajcie nasze miasto nasze !!!! My zrobimy Raj .Raj .Raj .
Obrazek użytkownika .....
 • .....
 • 03-02-2019

Oddajcie nasze miasto nasze !!!! My zrobimy Raj .Raj .Raj .
Obrazek użytkownika .....
 • .....
 • 03-02-2019

Oddajcie nasze miasto nasze !!!! My zrobimy Raj .Raj .Raj .
Obrazek użytkownika .....
 • .....
 • 03-02-2019

Oddajcie nasze miasto nasze !!!! My zrobimy Raj .Raj .Raj .
Obrazek użytkownika .....
 • .....
 • 03-02-2019

Oddajcie nasze miasto nasze !!!! My zrobimy Raj .Raj .Raj .
Obrazek użytkownika Quiz
 • Quiz
 • 05-02-2019

I coraz mniej złodziei z karuzeli wat , bo nareszcie ich łapą , oby tak jak w lesie już w Polsce nie grasowali , widać 25 lat ich jeszcze nie odstrasza , mogli by dostać 100 lat ,za wyłudzone miliony i miliardy.
Obrazek użytkownika Jacek
 • Jacek
 • 05-02-2019

NFI to największa afera na biliony .Gdzie przedsiębiorstwa z wykazu NFI? Kto zyskał i dzisiaj ma spółki ? A kto stracił .Tak VAT to problem i ok ze go ścigają .Ale uczciwy wyjaśnia skąd taki majątek jak Srebrna społeczeństwo oczekuje wyjaśnień .
Obrazek użytkownika Ale jaja , ale jaja
 • Ale jaja , ale jaja
 • 11-02-2019

No to napisz do prezesa Jacku , to ci wyjaśni z skąd , a kto się podzielił kasą z afery FOZZ , do tej pory nie wiemy , bo znikła a wszystko było zatuszowane , tej matki wielkich afer . Za wielkie afery powinno być dożywocie , problem ma cały czas Polska z nietykalnością wielkich złodziei z układami , gdzie giną miliardy , Polsce potrzebna jest skuteczna , bezwzględna walka z korupcją i takie nowe prawo , które będzie nas chronić , wysokie okrutne kary za piramidy , dziką lichwę , karuzelę wat , im więcej ukradną i masy złupią , muszą wreszcie liczyć się że konsekwencję ponoszą wszyscy biorący w tym udział , muszą wreszcie bać się tj celi ciasnej czekającej na nich na 100 lat i dłużej , nie chcemy mafijnego państwa .
Obrazek użytkownika Jacek
 • Jacek
 • 11-02-2019

Dobre pytanie kto się podzielił i kto nagle ma spółki i potężny majątek grunty w atrakcyjnym miejscu miasta odpowiedz jak to się stało ze majątek RSW Prasa RUCH trafia w ręce tej spółki i atrakcyjne grunty ? Jest wiele niejasności ? Świadek w komisji reprywatyzacji powiedział jak prominetni się bawili ? Dlaczego tylko dwie partie mają wielki majątek SLD i PiS czy to przypadek ?
Obrazek użytkownika Quiz
 • Quiz
 • 11-02-2019

A z dzikiej kto ma , a prasa i media milczały , milczały onegdaj a ilu ludzi przepędzono z własnych domów dzięki metodzie złodziejskiej na ducha , ilu sponiewierano , dręczono , ilu prze tych gagatków straciło życie , nie mówiąc o tej ohydnej zbrodni , spalenie działaczki , wyczyn rozpasanego złodziejstwa na maksa , no cóż muszą być ukarani i to dosadnie , to było złodziejstwo na tysiącach ludzi , masowe , jak wojna domowa , bezbronni , szkalowani , wypędzani z domów terroryzowani .
Obrazek użytkownika Jacek
 • Jacek
 • 11-02-2019

Nerwy zły doradca .Tak to prawda była dzika Reprywatyzacja i trzeba to rozliczyć tylko od początku przemian ustrojowych i lat gdy uwlaszczalo się PC pod spółki numenklaturowe na te działki są spadkobiercy (info media) niemożna rozliczać tylko wygodnego dla siebie wycinka rozliczmy wszystkie opcje rządzące .Pytam dlaczego do dzisiaj niema konkretnej ustawy reprywatyzacyjnej ? Bo ciężka historia i prawomocni właściciele mniejszości narodowej to byli Polacy i niemożna ich wygumkowac. PiS miał władze w 2007 i nie było ustawy reprywatyzacyjnej i niema dzisiaj ? Prawda jest jedna wszystkie opcje polityczne ponoszą odpowiedzialność za mękę i krzywdę wielu .Trzeba wyjaśnić uwlaszenia się na majątku narodowym bez wyjątku kto .
Obrazek użytkownika M.k
 • M.k
 • 11-02-2019

Jak władza w Klodzku powróci w odpowiednie ręce wybuduje dwie wiarze w naszym miescie dla chwały najlepszego prawego Polaka Prezesa Na wieczna chwałe .I Pomnik najlepszego w dziejach gospodarza naszego miasta .Ktoś powie Kłodzko to nie Stolica tak ale dobry biznes zawsze przyjdzie za dobra inwestycja Uważam choć trochę sam przyczynilem się ze jest obecna władza w naszym mieście to był potężny błąd by dac takim ludziom jak KARAMBA szpieg z krainy DESZCZOWCÓW słynny Jacek który niszczył z zazdrości wielu i mnie .Juz nie długo spakujemy KARAMBe i wielu mu podobnych .

Polanica-Zdrój, 09-11 października

Piątek, 9 października

Organizacja mediów muzycznych w XXI wieku oraz zasady wykorzystywania praw autorskich
w tych mediach – Hirek Wrona
Teatr Zdrojowy, g.12.00, wstęp wolny

OFICJALNE OTWARCIE FESTIWALU
Hirek Wrona, Goście Festiwalowi
Muszla Koncertowa, g.18.00, wstęp wolny

KONCERT ARTURA ANDRUSA
PREMIERA PIOSENKI „PRZEBÓJ-ZDRÓJ”
Muszla Koncertowa, godz. 18.10, wstęp wolny

VIDEO-DANCING Z KAZIEM – HIREK WRONA
Muszla Koncertowa, godz. 20.00, wstęp wolny

Głównym punktem programu będą triki z ptakami, którymi Bartosz Lewandowski podbił 11 edycję programu "Mam Talent"

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×