REKLAMA

Biskup kontra Owsiak i walka o datki

Owsiak będzie kwestował na rzecz szpitali dziecięcych. Biskup Dec ogłosił zbiórkę na rzecz domu samotnej matki. Do której puszki wrzucisz datek?

Takiej sytuacji jeszcze nie było. 13 stycznia w całej Polsce wolontariusze WOŚP kwestować będą na rzecz chorych dzieci. To jednak nie jedyna zbiórka w tym dniu. Na niedzielę, 13 stycznia, biskup świdnicki Ignacy Dec, ogłosił zbiórkę na rzecz budowy domu samotnej matki, który ma powstać w Pieszycach. Kościelna zbiórka prowadzona będzie po mszach, we wszystkich kościoła diecezji. Biskup Dec wydał specjalny komunikat, który był odczytany podczas Święta Trzech Króli. - Życie uczy nas, że pomoc, której udzielamy musi być nie tylko szybka, ale nade wszystko bardzo roztropna, merytoryczna i kompleksowa. Dlatego podjąłem decyzje, by w naszej diecezji powstał Dom Samotnej Matki w Pieszycach, który będzie służył matkom znajdującym się w sytuacji kryzysowej, i który będzie prowadzony przez Caritas Diecezji Świdnickiej – napisał biskup. - Matki ze swoimi dziećmi będą mogły znaleźć tam schronienie, a także pomoc psychologiczną, prawną, doradczą, by jak najszybciej wrócić do normalnego życia – argumentuje hierarcha. Tylko dlaczego kościelną kwestę organizuje się w tym samym dniu, co orkiestrowy finał?

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (8): Biskup kontra Owsiak i walka o datki

Obrazek użytkownika Ela
 • Ela
 • 10-01-2019

Straszne to wszystko. Wbić się w klimat ataku na WOŚP. To wszystko powoduje, że coraz mniej będzie ludzi w kościołach. Niestety.
Obrazek użytkownika Ela
 • Ela
 • 10-01-2019

Straszne to wszystko. Wbić się w klimat ataku na WOŚP. To wszystko powoduje, że coraz mniej będzie ludzi w kościołach. Niestety.
Obrazek użytkownika Iga
 • Iga
 • 10-01-2019

Zrobić 100zł a Dec 1zł tak dla Polskiego przykładu ... Owsiak gra 13 styczeń 2019r. i każdy wiedział doskonale a Dec w Trzech Króli się obudził....
Obrazek użytkownika znudzony obserwator
 • znudzony obserwator
 • 10-01-2019

Co tu się dzieje Biskup miesza się do polityki chce zniszczyć WOSP ? Kołt znowu popiera Szprybnego .Przeciw Piszko poplątane bigos z kapusta ogrzewane stare kotlety świat się wali . Czemu ma służyć wojna o pomoc orkiestra pomaga Caritas pomaga czy trudno ustalić termin i nie wchodzić sobie w paradę to jest nasz Polski grajdol . Czy Szprytnemu potrzbny Kołt ? Nie niepotrzebny juz pisałem gdy ten przekrętny człowiek organizował referendum .Dlaczego porażka bo jak się takimi ludźmi niepewnymi ideowo działającymi impulsowo to efekt porażki .Nudy nudy stare kotlety odgrzewane świat wariuje .Ludzie wybierają byle jak trzeba wracac do Krakowa Kołt z Lesiem stoją mało wypadku nie zrobiłem a tacy wrogowie .Jak miałem sympatię do Byłego Burmistrza i go tu bronilem dzisiaj gdy ich widzę z tym niepewniakiem świat się przewraca .
Obrazek użytkownika Amzel
 • Amzel
 • 10-01-2019

Kuzwą boli was ze Michalka odzyskaniem boli i niech boli bo on doprowadzi do pogonienie Lublu Kłodzko urra urra Michal z nami nami to antidotum na Skroboka Do lata i OktawIana i wszelkie czary zaklniecie to potężna broń atomowa Michal to droga do spełnienia marzeń energia energia nasza nasza wreszcie będzie tak jak powinno być
Obrazek użytkownika Kazik
 • Kazik
 • 10-01-2019

Gdzie jest miłosierdzie, gdzie troska o chorych ludzi? Niestety napewno nie u tych, którzy nie znają zwyczajnego życia, są oderwanie od rzeczywistości. Jak zwykle pidział ludzi na tych od Owsiaka I na tych od Domu Samotnej Matki.
Obrazek użytkownika Bodzio
 • Bodzio
 • 11-01-2019

Nawet wspaniałemu księdzu M nie potrafił skutecznie pomóc. Siedzą na tych stołach w kurii i nic z tego nie wynika.
Obrazek użytkownika Michael Colt
 • Michael Colt
 • 11-01-2019

Złamanego grosza nie dam sukienkowym. Owsiakowi dam 200 zł. Kolęda? Nie, dziękuję...

W Mielniku na dzień dobry obszczekał mnie pies Marian. Potem było całkiem sympatycznie. Mieszkańcy mili i życzliwi, choć mają też problemy.

Policja prosi o pomoc. Ustala, kto skrzywdził szczeniaka.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×