REKLAMA

Współpraca z Owsiakiem albo bierzmowanie

Kościół i politycy PiS-u piętnują Owsiaka i Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

W ubiegłym roku w Radkowie, ksiądz nie dopuścił do bierzmowania młodzieży, która kwestowała na rzecz orkiestry. Jak będzie podczas kolejnego bierzmowania?
Można powiedzieć psy szczekają, a karawana jedzie dalej. Zarówno szef WOŚP -u, jak wolontariusze, mieszkańcy poszczególnych miast i Polonia na całym świecie udowadniają, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ma sens. Świadczą o tym pobijane z roku na rok rekordy i kwoty jakie zbiera WOŚP. W ubiegłym roku w Radkowie, ksiądz nie dopuścił do bierzmowania 9 osób. Powód - jak twierdzą mieszkańcy - zbierały kasę do puszek WOŚP. - Dzieci były przeganiane spod kościoła w czasie trwania orkiestry. Choć przez trzy lata gimnazjum regularnie uczestniczyły w niedzielnych mszach św., różańcach i roratach, to przyjęcia sakramentu się nie doczekały. Wszystko było też skrupulatnie notowane w zeszytach. Był podpis księdza. Jednak przed bierzmowaniem proboszcz zabrał zeszyty, które sam założył, a dzieci kwestujących na rzecz WOŚP -u do bierzmowania nie dopuścił - relacjonuje jeden z mieszkańców (dane do wiadomości redakcji). Co na to ksiądz? - Macie złe wiadomości. Nigdy tak nie było i nie będzie - komentuje krótko ks. Jan Kustasz, proboszcz parafii św. Doroty w Radkowie
Co komu przeszkadza?
- Nie znam sprawy, ale takie coś byłoby niedopuszczalne. Dzieci nigdy nie kwestują na terenach należących do kościoła. Kwestują na chodnikach, a te należą do gminy - komentuje sprawę Marek Kusiakiewicz, dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Turystyki i Sportu w Radkowie, a zaraz szef miejscowego sztabu WOŚP. - Nie rozumiem, w czym akcja WOŚP -u miałaby komuś przeszkadzać - zaznacza urzędnik. Po raz 27 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra 13 stycznia. Dlatego też, warto o tej sprawie przypomnieć. Być może to uchroni dzieciaki, które chcą i będą kwestować na rzecz orkiestry przed późniejszą przykrą niespodzianką.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (6): Współpraca z Owsiakiem albo bierzmowanie

Obrazek użytkownika Mariusz Kotarba
 • Mariusz Kotarba
 • 01-01-2019

Opisana sytuacja z ubiegłego roku nie powinna mieć nigdy miejsca. Bardzo dobrze, że redakcja przypomniała ten fakt. Korzystając z okazji pragnę Państwa poinformować, że obecnie Robert Biedroń tworzy nowy projekt polityczny, którego jednym z celów będzie rozdział Państwa i kościoła. Jeżeli ktoś z Czytelników jest zainteresowany współpracą zapraszam do kontaktu mariusz.kotarba@pl-imd.org lub przez profil Facebookowy. Utworzona została również na Facebooku grupa Robert Biedroń Kłodzko
Obrazek użytkownika Olka
 • Olka
 • 01-01-2019

Ten ksiądz niema powołania .Kapłan ma jednoczyć a nie dzielić ,czy Pan nasz dzielił nie szedł do tych maluczkich łącząc w imię Ojca .Można mieć różne zdanie o Jurku ale dobro które płynie z jego akcji jest widoczne .Kapłanie spójrz sobie w oczy i zadaj pytanie kim jestem dokąd idę co czynię ? Jest przykre jak psudo kapłani politykę przekładają na misję służby Bogu .PiS nie lubi Owsiaka to kapłan myli powołanie Wstyd i przykre .Wszyscy jesteśmy dziećmi jednego Boga .
Obrazek użytkownika Ale jaja , ale jaja
 • Ale jaja , ale jaja
 • 08-01-2019

Gdyby oddano 260 miliardów , z karuzeli wat za te puste faktury od międzynarodowej grup przestępczych co im nie PIS ofiarował wraz z US onegdaj , to i ta nagonka agresywna na kościół katolicki była by zbędna , sru tu tu tu lewacy , różne organizacje , a za nimi suma sumarum wyrywanie kasy , wielkie masowe złodziejstwa ,handel ludzmi , poliso-lokaty itp mafijne spekulanckie cwaniactwo.
Obrazek użytkownika Ojciec Kornel
 • Ojciec Kornel
 • 08-01-2019

Synu od ale j.. Przykro ty żadnej wiary niemasz .Dobro jest dobrem a Pan Owsiak daje dobro które jest widoczne w każdym szpitalu .Kapłan niema moralnego prawa odmawiać bierzmowania bo jego opcja polityczna ma inne zdanie to absurd i niestety brak powołania bo kapłan jest od służby Bogu i łączenia w imię Boga a nie dzielenia dla polityki .Trzeba się modlić za tego kapłana bo przez takie posunięcia ławy kościołów pustoszeja .Dobro i jeszcze raz dobro jest dobrem a orkiestra daje dobro i nadzieje mało naród się jednoczy i to jest wspaniałe .Panie jaj nierob sobie jaj i nie mieszaj polityki do kościoła .Zło jest po każdej stronie polityki kiedy zapomina się o dekalogu i PO i PiS zapominają o dekalogu .
Obrazek użytkownika Ale jaja , ale jaja
 • Ale jaja , ale jaja
 • 09-01-2019

Lewactwo wszędzie , nie jestem synem , ojjjjcze , cała Polska czeka na zwrot kasy 260 miliardow z karuzeli wat , niech odda po , wsi i reszta sitwy , usłużnej międzynarodowym mafiom , kłaniali się nisko , skakali , klęczeli i lizali taka prawda .
Obrazek użytkownika Jacek
 • Jacek
 • 09-01-2019

Idź do lekarza bo masz już obłęd i wypowiadasz się już nawet zemnie a ja czekam kiedy oddadzą kasę z SKOK.Getc Bank i juz mnie ciekawi ile wydoili z Spółek to będą potężne miliardy mało ile uciekło z NFI i kto popierał właśnie kto .Oddaj ty co wydoiles z samorządu tego nie widzisz.

fot. UMiG Bystzryca Kł.

Do końca sierpnia potrwa rewitalizacja trasy spacerowej wzdłuż murów obronnych w Bystrzycy Kł.

Fot. PWSZ w Nysie

Studenci architektury przystąpili do obrony prac inżynierskich. Nowi inżynierowie opracowali ciekawe projekty architektoniczne.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×