REKLAMA

Współpraca z Owsiakiem albo bierzmowanie

Kościół i politycy PiS-u piętnują Owsiaka i Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

W ubiegłym roku w Radkowie, ksiądz nie dopuścił do bierzmowania młodzieży, która kwestowała na rzecz orkiestry. Jak będzie podczas kolejnego bierzmowania?
Można powiedzieć psy szczekają, a karawana jedzie dalej. Zarówno szef WOŚP -u, jak wolontariusze, mieszkańcy poszczególnych miast i Polonia na całym świecie udowadniają, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ma sens. Świadczą o tym pobijane z roku na rok rekordy i kwoty jakie zbiera WOŚP. W ubiegłym roku w Radkowie, ksiądz nie dopuścił do bierzmowania 9 osób. Powód - jak twierdzą mieszkańcy - zbierały kasę do puszek WOŚP. - Dzieci były przeganiane spod kościoła w czasie trwania orkiestry. Choć przez trzy lata gimnazjum regularnie uczestniczyły w niedzielnych mszach św., różańcach i roratach, to przyjęcia sakramentu się nie doczekały. Wszystko było też skrupulatnie notowane w zeszytach. Był podpis księdza. Jednak przed bierzmowaniem proboszcz zabrał zeszyty, które sam założył, a dzieci kwestujących na rzecz WOŚP -u do bierzmowania nie dopuścił - relacjonuje jeden z mieszkańców (dane do wiadomości redakcji). Co na to ksiądz? - Macie złe wiadomości. Nigdy tak nie było i nie będzie - komentuje krótko ks. Jan Kustasz, proboszcz parafii św. Doroty w Radkowie
Co komu przeszkadza?
- Nie znam sprawy, ale takie coś byłoby niedopuszczalne. Dzieci nigdy nie kwestują na terenach należących do kościoła. Kwestują na chodnikach, a te należą do gminy - komentuje sprawę Marek Kusiakiewicz, dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Turystyki i Sportu w Radkowie, a zaraz szef miejscowego sztabu WOŚP. - Nie rozumiem, w czym akcja WOŚP -u miałaby komuś przeszkadzać - zaznacza urzędnik. Po raz 27 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra 13 stycznia. Dlatego też, warto o tej sprawie przypomnieć. Być może to uchroni dzieciaki, które chcą i będą kwestować na rzecz orkiestry przed późniejszą przykrą niespodzianką.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (6): Współpraca z Owsiakiem albo bierzmowanie

Obrazek użytkownika Mariusz Kotarba
 • Mariusz Kotarba
 • 01-01-2019

Opisana sytuacja z ubiegłego roku nie powinna mieć nigdy miejsca. Bardzo dobrze, że redakcja przypomniała ten fakt. Korzystając z okazji pragnę Państwa poinformować, że obecnie Robert Biedroń tworzy nowy projekt polityczny, którego jednym z celów będzie rozdział Państwa i kościoła. Jeżeli ktoś z Czytelników jest zainteresowany współpracą zapraszam do kontaktu mariusz.kotarba@pl-imd.org lub przez profil Facebookowy. Utworzona została również na Facebooku grupa Robert Biedroń Kłodzko
Obrazek użytkownika Olka
 • Olka
 • 01-01-2019

Ten ksiądz niema powołania .Kapłan ma jednoczyć a nie dzielić ,czy Pan nasz dzielił nie szedł do tych maluczkich łącząc w imię Ojca .Można mieć różne zdanie o Jurku ale dobro które płynie z jego akcji jest widoczne .Kapłanie spójrz sobie w oczy i zadaj pytanie kim jestem dokąd idę co czynię ? Jest przykre jak psudo kapłani politykę przekładają na misję służby Bogu .PiS nie lubi Owsiaka to kapłan myli powołanie Wstyd i przykre .Wszyscy jesteśmy dziećmi jednego Boga .
Obrazek użytkownika Ale jaja , ale jaja
 • Ale jaja , ale jaja
 • 08-01-2019

Gdyby oddano 260 miliardów , z karuzeli wat za te puste faktury od międzynarodowej grup przestępczych co im nie PIS ofiarował wraz z US onegdaj , to i ta nagonka agresywna na kościół katolicki była by zbędna , sru tu tu tu lewacy , różne organizacje , a za nimi suma sumarum wyrywanie kasy , wielkie masowe złodziejstwa ,handel ludzmi , poliso-lokaty itp mafijne spekulanckie cwaniactwo.
Obrazek użytkownika Ojciec Kornel
 • Ojciec Kornel
 • 08-01-2019

Synu od ale j.. Przykro ty żadnej wiary niemasz .Dobro jest dobrem a Pan Owsiak daje dobro które jest widoczne w każdym szpitalu .Kapłan niema moralnego prawa odmawiać bierzmowania bo jego opcja polityczna ma inne zdanie to absurd i niestety brak powołania bo kapłan jest od służby Bogu i łączenia w imię Boga a nie dzielenia dla polityki .Trzeba się modlić za tego kapłana bo przez takie posunięcia ławy kościołów pustoszeja .Dobro i jeszcze raz dobro jest dobrem a orkiestra daje dobro i nadzieje mało naród się jednoczy i to jest wspaniałe .Panie jaj nierob sobie jaj i nie mieszaj polityki do kościoła .Zło jest po każdej stronie polityki kiedy zapomina się o dekalogu i PO i PiS zapominają o dekalogu .
Obrazek użytkownika Ale jaja , ale jaja
 • Ale jaja , ale jaja
 • 09-01-2019

Lewactwo wszędzie , nie jestem synem , ojjjjcze , cała Polska czeka na zwrot kasy 260 miliardow z karuzeli wat , niech odda po , wsi i reszta sitwy , usłużnej międzynarodowym mafiom , kłaniali się nisko , skakali , klęczeli i lizali taka prawda .
Obrazek użytkownika Jacek
 • Jacek
 • 09-01-2019

Idź do lekarza bo masz już obłęd i wypowiadasz się już nawet zemnie a ja czekam kiedy oddadzą kasę z SKOK.Getc Bank i juz mnie ciekawi ile wydoili z Spółek to będą potężne miliardy mało ile uciekło z NFI i kto popierał właśnie kto .Oddaj ty co wydoiles z samorządu tego nie widzisz.

fot. KPP Kłodzko

3 promile alkoholu w organizmie miał 33- latek, który kierując rowerem stwarzał zagrożenie na drodze dla innych uczestników ruchu drogowego. Wczoraj popołudniu (poniedziałek, 25 maja) na terenie gminy Kłodzko funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który kierował rowerem. Jego zachowanie wskazywało, że jest w stanie nietrzeźwości. Po przebadaniu policjanci stwierdzili, że mężczyzna ma 3 promile alkoholu w organizmie. Za ten czyn grozi kara aresztu albo grzywny. Policjanci apelują o rozwagę i zdrowy rozsądek.

Tylko u nas poznasz najważniejsze informacje o tym, co z koronawirusem dzieje się na naszym terenie. Stale aktualizowany artykuł na klodzko24.eu
Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×