REKLAMA

Zadeklarowali 80 mieszkań

Burmistrz Michał Piszko i Bogdan Haławin, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Kłodzku, podpisali list intencyjny w sprawie wybudowania 80 mieszkań.

Budynki z czynszówkami mają stanąć przy ul. Warszawa Centrum.
- List intencyjny zapoczątkuje drogę do budowania w Kłodzku mieszkań komunalnych, na które mamy już przygotowaną nieruchomość przy ul. Warszawy Centrum. Chciałbym zaznaczyć, że mieszkania będą powstawać w ramach Towarzystwa Budownictwa Społecznego, czyli czynszowego i w oparciu o ustawę o formach popierania budownictwa mieszkaniowego - mówił burmistrz Piszko. - Spółdzielnia, jako instytucja doświadczona w zarządzaniu obiektami, będzie nam pomagała. Zgodnie z treścią podpisanego listu intencyjnego będzie także poszukiwała formy sfinansowania inwestycji – zaznaczył. W jej ramach planowane jest wybudowanie 80 mieszkań pod klucz. Termin realizacji oraz koszty nie są jednak jeszcze znane. - Cykl inwestycyjny trwa ok. 1,5 roku od momentu przygotowania dokumentacji. W 70 proc. inwestycja zostanie sfinansowana z preferencyjnej pożyczki na dogodnych warunkach, które udziela Bank Gospodarstwa Krajowego – wyjaśnił Bogdan Haławin, prezes SM w Kłodzku. Zarząd spółdzielni uzyskał zgodę na podpisanie listu intencyjnego od rady nadzorczej. Docelowo przyzwolenie będzie musiało zostać wyrażone podczas walnego zgromadzenia. Ostatnie mieszkania kłodzka spółdzielnia wybudowała w 2002 roku w Polanicy-Zdroju.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (3): Zadeklarowali 80 mieszkań

Obrazek użytkownika Mieszkanka św. Wojciecha
  • Mieszkanka św. ...
  • 26-10-2018

Brawa dla Burmistrza Piszko. Konkretne działania a nie czcze obietnice bez pokrycia...
Obrazek użytkownika Kocham Kłodzko
  • Kocham Kłodzko
  • 26-10-2018

Mieszkańcu os .św. Wojciecha, a kto ci zrobił pod domem parking i wybudował nową drogę. Jeździłeś po dziurach a teraz co?. Zawiść przez ciebie przemawia.
Obrazek użytkownika Kocham Kłodzko
  • Kocham Kłodzko
  • 26-10-2018

Mieszkańcu os .św. Wojciecha, a kto ci zrobił pod domem parking i wybudował nową drogę. Jeździłeś po dziurach a teraz co?. Zawiść przez ciebie przemawia.

Fot. UM Bystrzyca Kł.

Pieniądze z Funduszu będzie można wykorzystać na inwestycje, takie jak remonty szkół i przedszkoli, inwestycje w wodociągi i kanalizację, drogi, chodniki i in.

fot. Gazeta Kłodzka

Wójt Gminy Kłodzko Zbigniew Tur zwrócił się do dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu Mariusza Przybylskiego, apelując o przeprowadzenie regulacji rzek. Na taki stan rzeczy złożyły się podtopienia, do jakich doszło w kilku wsiach na terenie gminy Kłodzko. Pismo w tej sprawie otrzymali do wiadomości: minister Michał Dworczyk - szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, senator Aleksander Szwed i wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×