REKLAMA

Gondole w cieniu protestu

Kilkudziesięciu kłodzczan protestowało w piątek podczas oficjalnego otwarcia przystani gondolowej w Kłodzku.

Kilkudziesięciu kłodzczan protestowało w piątek podczas oficjalnego otwarcia przystani gondolowej w Kłodzku.

Pracownicy Młyna, bo przez prowadzoną inwestycję samorządową stracą pracę, właściciele elektrowni wodnej, bo  nie mogą prowadzić swojego biznesu. 

Zaprotestowali także szefowie Akademii Przedszkolaka, której samorządowcy wstrzymali subwencję oświatową.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (66): Gondole w cieniu protestu

Obrazek użytkownika Armagedon
 • Armagedon
 • 02-10-2011

To jest skandal na skalę kraju i Europy. Czy ktoś o zdrowych zmysłach w Niemczech, Belgii, czy Francji wyobraża sobie, aby zlikwidować Ekologiczną Elektrownię dla fontann czy gondoli?!!! Czy ktoś zamknął by potężny Zakład jakim jest Młyn, zatrudniający ponad 20 osób bez przyczyny?!!! Czy ktoś wyobraża sobie, aby gnębić i likwidować Przedszkole dla dzieci?!! Zacytuje tylko to co pisałem już na innym forum: Pospiszyl wyróżnia w psychopatii: deficyt lęku – defekt emocjonalny polegający na braku przyswajania odruchów moralnych i braku empatii( umiejętność wczuwania się w położenie innej osoby, zrozumienie cudzych przeżyć) deficyt uczenia się – dominujące w typie impulsywnym zachowania agresywne; cierń psychopatyczny – zubożone życie psychiczne, kompensowane przez narcyzm – wyczulenie na przejawy niedoceniania. Z całą pewnością ci ludzie są wyczuleni na przejawy niedocenienia, więc diagnoza jest znana. http://dkl.doba.pl/?s=subsite&id=1497&mod=1&gear=all#comments
Obrazek użytkownika jacekban
 • jacekban
 • 02-10-2011

A ja mam pytanie gdzie są odpowiedzialni za kontrolę takich przedsięwzięć. I nie mam na myśli Władzy Wdrażającej Programy Europejskie tylko Starostę Kłodzkiego i jego "Śpiący Dwór". Nikt wcześniej nie zwrócił uwagi na problemy własnościowe? Jest tam jakiś nadzór budowlany i nadzór nad tym nadzorem? Mało było Sobiesiaka? Znowu Wrocław musiał reagować na złe decyzje w Kłodzku? Ludzie muszą sami szukać sprawiedliwości w Sądzie albo RZGW bo nasze "jaśnie państwo" ma ich w d... i ważniejszy jest święty spokój i własne stołki? A co znowu Adam K. doszedł do wniosku, że "dla dobra Kłodzka nie będziemy przeszkadzać"? I tak "dla dobra Kłodzka" dwie firmy albo już padły albo zaraz padną, a Urząd Miasta będzie musiał zwrócić kasę z dotacji (lub też wogóle tej dotacji nie dostanie). I co my znowu za to zapłacimy po raz drugi, trzeci i kolejny? Panie Starosto Awiżeń, jest Pan tam jeszcze? Po to się angażowaliśmy w Pana kampanię i kampanię PO, żeby Pan teraz robił za śpiącą królewnę? Pani poseł Wielichowska i Pan Poseł Szulc też już poszli spać? Co tu się k.... dzieje. Jest tu jeszcze jakieś Państwo Polskie czy już mam zakładać partyzantkę w lasach dokoła Starkowa?
Obrazek użytkownika Armagedon
 • Armagedon
 • 02-10-2011

Jacku, należą Ci się słowa uznania i szacunku za to co napisałeś. Ja również dziwię się, że nikt nie reaguje na to co się tu wyprawia w tym mieście, to przechodzi wszelkie granice praworządności i moralności. Czy wreszcie ktoś z innych urzędów samorządowych sprawujących nadzór nad tym wszystkim stanie na straży prawa i ukróci tą partyzantkę wielmożnie nam panujących?!! Fakt Starosta śpi. Tematu "Kolegi" Inspektor nadzoru nawet nie ma co poruszać. Czytając te wszystkie historie jak postępuje się z ludźmi i to że nikt na to nie reaguje, faktycznie należy sobie zadać pytanie. Gdzie My żyjemy?!!! Czy na terenie miasta Kłodzka obowiązuje jakieś prawo?!! Gdzie jest policja?!! Gdzie jest Prokuratura?!! PODUDKA DLA TYCH ORGANÓW!!! Pobudka dla Starosty!!! Podudka dla Wojewody!!!
Obrazek użytkownika Burmiszcz
 • Burmiszcz
 • 02-10-2011

Ogólnie to o so Wam maluczcy choci ?
Obrazek użytkownika ja
 • ja
 • 02-10-2011

A gdzie zaginoł nasz BURMISTRZ SZPYTMA i dlaczego obecna władza i nasi radni nie przyszli porozmawiać z protestytującymi .Jak nasi kandytaci do sejmu i senatu zawineli ogon pod tylek i tak chcą załatwiać sprawy POLSKI???, a może swoje???można podejżewać wszytko, więc zastanówmy się na kogo oddać głos ... bo pójdziemy z torbami nie tylko z KŁODZKA ale i z POLSKI....
Obrazek użytkownika polonista
 • polonista
 • 02-10-2011

Jeżeli nie potrafisz czytać tekstów ze zrozumieniem a także napisać poprawnie kilku słów, to nie zaśmiecaj bez potrzeby tego forum !!!!! Nawet przedszkolak z "Akademii Przedszkolaka" wie o co chodzi, szkoda, że nie wie tego "Burmiszcz".
Obrazek użytkownika RS
 • RS
 • 02-10-2011

Oddajcie głos na Niebieskiego. Jeżeli wzmocni pozycję to .......co poniektórzy będą mu z ręki jedli i nie mam na myśli mnie tylko, poza tym wielu ochroni przed gniewem ratuszowych;D A serio to jedyny rozsądny wybór. Przypilnuje, zrobi i upomni się o nasze sprawy. Stabilny i zrównoważony lider. Merytorycznie przygotowany do rozwiązywania problemów regionu. ps. Co to za maniery? Uważam , że należało zaprosić wszystkich kandydatów do Parlamentu, niechby nieco ......zaimprowizowali w znaczeniu improwizacja na tym uroczystym otwarciu przystani gondolowej?;D Przynajmniej nie wiadomo byłoby kogo oprotestowują inni. A tak wszystko wiadome kto kogo nie lubi? a po Policję ktoś dzwonił na ratunek?;D
Obrazek użytkownika RS
 • RS
 • 02-10-2011

Kto przynosi wstyd kibicom i podjaśnia na psiarnię?;D
Obrazek użytkownika redahtor
 • redahtor
 • 02-10-2011

Już wiele miesiecy temu ktoś napisał, ze w Kłodzku nie ma do kogo pójść jak się krzywda ludziom dzieje. No bo czego oczekujesz od posła JSz, kiedy on "śpiącą królewnę" promuje jak tylko może i przecież krzywdy jej nie zrobi. Czego chcesz od posłanki Moni, kiedy to sam "burmiszcz" chwali ją w jej gazetce wyborczo-reklmowej. Czego chcesz od kandydatata Łąckiego, członka rady nadzorczej miejskiej spółki? Mnie najbardziej dziwi postawa Niebieszczańskiego, po cichu pozwalającego na upadek firm, młyna (odbiorcy zboża od kłodzkich rolników) i zwolnienie ludzi. Ale przestaje dziwić, kiedy na zdjęciach widzę zadowolonego z siebie przew. Brzostowicza z PSL. Tak, tylko ktoś z zewnatrz może potrzepać tą piaskownicą, bo zaczyna ona niszczyć bogu ducha winnych ludzi. PS. No i odezwał się ten wielki pistolet na kapiszony czyli RS. Ty też żeś cicho siedział, co?
Obrazek użytkownika RS
 • RS
 • 02-10-2011

W kwestii młyna? Podzielam stanowisko Szpytmy, oraz w kwestii przedszkola również. Mogę? Co do Niebieszczańskiego, to młyn jest na terenie nie jego gminy a ponadto nikt nie zwracał się do niego z prośbą o interwencję. Zwrócono się do Awiżenia, efekt jakiś budowlano - kontrolny był jedynie? Dzisiaj sprawy nawarstwiły się i skomplikowały i tak naprawdę wszyscy straciliśmy orientację o co tak naprawdę z tym młynem chodzi? Do Deca pisaliście? Jedynie SąD Wam pozostaje. Wolny rynek to różne ryzyka....należało ubezpieczyć się od suszy. ;D A poważnie. Tysiące firm upada i tysiące powstaje, jeżeli udowodnicie że wasz upadek to czyjaś wina , to winny zapłaci zapewne. Rozumiem rozgoryczenie i żal ale ciskanie na oślep złośliwości to już przesada.
Obrazek użytkownika obiektywny
 • obiektywny
 • 02-10-2011

Co chcecie od tej inwestycji ? Potok kontroli nie wykazał żadnych nieprawidłowości, wszystko jest OK !
Obrazek użytkownika Armagedon
 • Armagedon
 • 02-10-2011

RS, Ty jako niedawny zaciekły pierwszy w mieście przeciwnik Burmistrza, teraz obstajesz po jego stronie. To świadczy o Tobie wszystko, kim jesteś, a wiadomo jakie relacje łączą Twojego Rysia z nimi. Wiele firm upada powiadasz? Tak, faktycznie się tak dzieje. Tylko jeśli upadają przez to, że sobie nie mogą poradzić na rynku to ok, ale jeśli upadają przez czyjeś widzi misie, rzucanie kłód pod nogi, zmienianie prawa, aby komuś dokopać, to jest to zupełnie inna sprawa. Co do kontroli kanału Młynówka, to radzę się dowiedzieć o szczegóły u redaktorów gazet, mi bez problemu to udostępnili. Dysponują oni stosowną decyzją RZGW we Wrocławiu, który ujawnił wiele uchybień, a przede wszystkim samowolę budowlaną, kolego obiektywny. Nie rozsiewaj zatem nieprawdziwych informacji, wystarczy że "władzunia" to czyni.
Obrazek użytkownika RW....S
 • RW....S
 • 02-10-2011

Armagedon, co wiadome? Jesteś zmanipulowany i złośliwy? Przedszkolanka próbuje wykorzystać niechęć do obecnych władz kilku osób i nagłaśnia temat. Tymczasem siedzibę ma w nowym obiekcie, ma również obłożenie. Ma również pieniacze zapędy i fobię na punkcie Szpytmy i ratusza. To ewidentnie widać i słychać.Niech powie głośno czego domaga się w sądzie od ratusza a nie wykorzystuje kilku naiwnych do nadstawiania łba. Trzeba być ........aby dalej w tym uczestniczyć. Młyn to delikatniejsza sprawa ale był moment , że można było ją rozwiązać. Obecnie należy zwrócić się o interwencje do posła ale to po 9 października. Zwracali się do Szulca, do Wielichowskiej? Do Zalewskiej? I nic? Ja proponuję po 9 października Niebiszczańskiego, o ile będzie posłem....Daję słowo honoru , że Pan Niebieski pochyli się mocno nad tą sprawą! Miejsca pracy w regionie to zbyt poważna sprawa aby przechodzić dookoła niej spokojnie. Moja rada dla Młynarza. Jeżeli protestujesz chłopie w swojej sprawie to nie rozmydlaj się z innymi niezadowolonymi bo jednoznacznie wpisujesz się w jakieś niedomówienia, a takie są uważam po stronie przedstawicieli przedszkola.
Obrazek użytkownika RW....S
 • RW....S
 • 02-10-2011

Muszę zapytać Jacka kim jest Armagedon bo takie bzdety wypisuje, jak jeden , taki kolega po piórze ...niekiedy męczybuła a niekiedy błyskotliwy?;D
Obrazek użytkownika DanaB
 • DanaB
 • 02-10-2011

Pani Majowiczowa nie jest "przedszkolanką próbująca wykorzystać niechęć do obecnych władz", ona walczy o to, co władza powinna jej zapewnić. Przykro mi, że od marca zapomniałeś już, jaką krzywdę burmistrz zrobił Akademii Przedszkolaka. Oprócz wymówienia lokalu, w który Majowiczowie włożyli sporo pieniędzy, są jeszcze kwestie subwencji oświatowej, które wstrzymano, a należą im się. "Dbamy o życie poczęte, ale urodzone już nas nie obchodzi" - to może być hasło rządzących w Kłodzku.
Obrazek użytkownika DanaB
 • DanaB
 • 02-10-2011

A co się robi z takimi co przynoszą wstyd kibicom i podjaśniają na psiarnię? ;D
Obrazek użytkownika redahtor
 • redahtor
 • 02-10-2011

Jakie piękne usprawiedliwienie dla twojego faworyta pana Niebieszczańskiego- bo to nie gmina! A czy to nie on chciał byc za wszelką cenę starostą??? Aha, to jak nie jest to ma to wszystko gdzieś. Rozmydlanie i niejasność to twoja specjalność RS. Nie będę z tobą konkurował, bo jesteś w tym mistrzem nad mistrze. Strzelaj dalej z kapiszonów.
Obrazek użytkownika dominiczka
 • dominiczka
 • 02-10-2011

nie zajmie się niebieski, bo to wspólny układ
Obrazek użytkownika RW....S
 • RW....S
 • 02-10-2011

Nie zaprosili Go na otwarcie gondoli, jest konkurencją , ze swoją rozpoznawalnością dla faworyta Szpytmy Andrzeja D. Czy Wy sobie wyobrażacie jak przebiegała kampania Awiżenia? On nie był zainteresowany burmistrzostwem. Już przed kampanią mówił , że robi to z musu.Miał inne plany z rodziną. Układ był prosty. Układ skomplikował Szulc. Teraz po wyborach powinni to naprawić. Koalicja z PSL w powiecie i wicek od ludowców. Wynik wyborczy wskaże koalicjanta moim zdaniem. PSL jest mocno niedoszacowane. Awiżeń nie dał pracy, a obiecał. ;D Obecnie staram się obiektywnie oceniać zaistniałą sytuację. Pozostały 3 lata do wyborów samorządowych.Dobry czas na budowanie pozycji i na budowanie koalicji sprzymierzonych osób zainteresowanych inną jakością w jst. Nie wykluczam nawet współpracy z Awiżeniem po wyjaśnieniu pewnych kwestii.Nie wykluczam i ze Szpytmą, chociaż ten nie daje podskoczyć nikomu wyżej swojego nosa i to bez względu na koszta. Zatem jest przewidywalny ale czy bezpieczny w przymierzach?Lojalny? Raczej usypia i pogłaskuje od czasu do czasu ale bez konkretów.Skąd, Ja to znam? A Niebieski chyba przekonał się o tym osobiście, usypiają chłopa i pogałskują a za plecami, wiadome.... ;D Dajcie PSL mandat. Wyprostujemy kręte ścieżki do ratusza.Obiecuję! Albo "omijka" obu Panów i z 3 siłą stworzymy swoje listy kandydatów. Mam nadzieję, że zmieni się system wyborczy do samorządów.
Obrazek użytkownika RW....S
 • RW....S
 • 02-10-2011

Dana, Majowiczowa manipuluje opinią publiczną , szantażem wymusza należne jej pieniądze .Ja na to nie daję przyzwolenia. Sąd, decyzja, uprawomocnienie i wykonanie decyzji sądu- jeżeli dowiedzie swoich racji? Jeżeli Szpytma nie będzie miał z czego to komornik chętnie zlicytuje jego zabawkę 93 tys. plus VAT i zablokuje im konta w mieście, ale tymczasem to manipulacja i szantaż emocjonalny. Tak uważam.
Obrazek użytkownika ....,
 • ....,
 • 02-10-2011

manipulanta od ciebie nie ma
Obrazek użytkownika Armagedon
 • Armagedon
 • 02-10-2011

RS Jeśli ja wypisuję bzdety, to jak można nazwać Twoje -czasami wywody. Ogólnie to piszesz z sensem, ale jeśli masz w tym jakiś cel, tak jak teraz promocja Rysia, to wpadasz w sidła politycznej paplaniny. Co do Przedszkola, to jeśli mnie pamięć nie myli, to chyba uczestniczyłeś w pikiecie pod ratuszem i broniłeś ich. To co priorytety Ci się nagle pozmieniały?!! Kiedyś Burmistrz był Twoim największym wrogiem a z dnia na dzień stał się ok i to jest w Tobie najgorsze, pływasz jak gondola ;D DanaB: "Dbamy o życie poczęte, ale urodzone już nas nie obchodzi" Brawo, nic dodać nic ująć.
Obrazek użytkownika RW....S
 • RW....S
 • 02-10-2011

Dzięki za pochlebstwo. Żyję z PR z przebłyskami wrażliwości społecznej. Plasuję każde marki na rynku, mógł to być nawet Andrzej Dąbrowski kandydat na posła lub Henio Urbanowski kandydat do senatu jako niesłychane wyzwanie intelektualne, a co zatem sowicie wynagrodzone. Niestety?;D Niebieski nie musi się bronić, swoimi czynami udowodnił , że zasługuje na Naszą uwagę! Dajcie człowiekowi poparcie. Dajcie mi instrument w dyskusji z ratuszowymi o Wasze sprawy. Powiedzcie mi jak chcecie inaczej walczyć o wasze sprawy z ratuszowymi , chociażby? Ok.Manifestacje to dobry kierunek i niewygodny władzy , ale co dalej jak się przyzwyczają?;D Szpytma pokazał , że jest odważny, co dalej?
Obrazek użytkownika RW....S
 • RW....S
 • 02-10-2011

Czy ty potrafisz czytać ze zrozumieniem? Jeżeli wdepnąłeś raz w gówno to drugi raz również go szukasz na swojej drodze? Dana może jest masochistką i uwielbia przy tym jak śmierdzi , ty też, ja nie! Nie widzę sensu pomagania osobie, która nie potrafi rozmawiać, która nie dopowiada. Miasto ze Szpytmą uważają, że nie są nic winni tej Pani, ona że tak, była manifa w marcu, była dyskusja na radzie miejskiej, nie dogadali się ...Sąd odpowie na pytanie kto ma rację? Nie odpowie na to pytanie grupka osób z transparentem w formie straszaka.
Obrazek użytkownika RW....S
 • RW....S
 • 02-10-2011

To gadamy czy nie gadamy , bo nie wiem czy mam otwierać drugiego browara, czy mam iść spać? A co sądzicie o czacie młodego Palikota?;D
Obrazek użytkownika Fankot.
 • Fankot.
 • 03-10-2011

Co nikt nie ma zdania o ,,palikotach"? Januszek buduje swoją pozycje na dokładaniu kościołowi. Najpierw budował pokolenie JPII a teraz niszczy i dzieli, sieje niepewność w przetrzebionych szeregach kościelnych. Przy tym uprawia populizm, rozdając recepty na prawo i lewo, a widome , że wyżej henia nie podskoczy;D czyli nie zrobi nic.
Obrazek użytkownika Armagedon
 • Armagedon
 • 03-10-2011

te RS, a dlaczego Ty odsyłasz Tych ludzi do sądów?! Może tak nasza władzunia przestrzegała by prawa, to nie trzeba by łazić po sądach co?! Widzę, że teraz strasznie stajesz przeciw Przedszkolu. Z tego co wiadomo, miasto nie chciało im przedłużyć umowy, dlaczego? Bo strasznie potrzebowało tego lokalu. Co się tam teraz dzieje, czy już zajęli lokal? Co do Młyna, to mówisz, że to śliski temat, ale popierasz jego zniszczenie przez władze miasta. Rysio stoi z boku, bo go nikt nie prosił ;D A to trzeba go prosić, bo on nie wie co się dzieje?! Nie wie, że również rolnikom dzieje się krzywda?! A co z elektrowniami? Ekologiczne zakłady wytwarzające prąd przestaną istnieć? Widać każdemu w tym mieście można dobrać się do d... Oglądałem wczoraj taki program:" Państwo w Państwie" tytuł jak najbardziej pasuje do naszego grajdołu :(
Obrazek użytkownika POlak mały
 • POlak mały
 • 03-10-2011

Nie masz racji . NIKT MU NIE ZAPŁACIŁ.
Obrazek użytkownika RS
 • RS
 • 03-10-2011

Płacił czym? ;D;D Co można dać człowiekowi, który wszystko już ma, włącznie z zasadami? Rolnikom dzieje się krzywda? Ty armagedon nie kompromituj się już bardziej. Czy wiesz jaką średnią powierzchnię ma gospodarstwo rolne w gminie wiejskiej? Jak myślisz w którą stronę to powinno zmierzać? 100% nie wiesz. Zjedzony zostałbyś w 3 sekundy live przez byle urzędniczkę z gminy. Nie gadam z Tobą, bo to jakąś prostacką prowokacją mi te Twoje wypociny zachodzą..... Zastanawiam się czy to nie jakieś służby wkręcają tym armagedonem?;D
Obrazek użytkownika Armagedon
 • Armagedon
 • 03-10-2011

RS, kto kogo zje to się jeszcze okaże ;) Czy Ty RS możesz pisać coś konstruktywnego?, czy tylko na tyle Cię stać :o Coś mi się wydaje, że Rysio z Tobą nie wyjdzie za dobrze, ale to i bardzo dobrze :P Służby specjalne 8) abc ;D
Obrazek użytkownika RS
 • RS
 • 03-10-2011

Niebieszczański to marka sama w sobie. Nie zależy od ciebie, ode mnie, czy od Szpytmy. Zaproponował debatę live jako pierwszy, wszyscy Panowie kandydaci spękali. Wynik będzie miał bardzo dobry i zapewne wielu gratulujących "ojców tego sukcesu". ;D Ale czy lista wystarczający? Z kim będzie rządziła PO? Z Palikotem?;D Chcecie społecznego niezadowolenia na ulicach? Głosujcie na Januszka i jego "rewolucyjny "populizm. Facet przeżyje, najwyżej powie, że eksperyment nie powiódł się. Głosi lewicowe poglądy.?..hahahahahahahahaha Kuźwa niech szmal zarobiony w kapitalizmie rozda! ;D
Obrazek użytkownika RS
 • RS
 • 03-10-2011

Ten wynalazek -eksperyment jajogłowych filozofów demokracji nowożytnej i tak się wywróci na plecy, a ludzi szkoda. Stawiam na PSL. PiS ma duże szanse rządzić ponownie. Polacy są zagonieni, wyczerpani walką o przetrwanie. Zmęczeni. Model neoliberalny umarł a z nim doktryny współczesnych relacji państwo -obywatel.Czyli Drodzy Państwo nie wcinamy się ale Wy płaćcie i płaczcie. Podatki i śmierć to normalka. zdechnijcie najlepiej przed 60 rokiem życia, a my rząd utrzymamy się...POzdro.;D
Obrazek użytkownika jajogłowi
 • jajogłowi
 • 03-10-2011

PSL nie!
Obrazek użytkownika AZ
 • AZ
 • 03-10-2011

Gdzie jest najmniej oszołomów i siejacych złe emocje i niezgodę ? PSL ma dobre tradycje i przetrwało różne ,,nowalijki"" w SEJMIE. Przetrwa również teraz. Gamoń, i typ Nikodema Dyzmy jest w kazdej formacji. Zaufanie i głos dla tych co mają ich jak najmniej i jeśli są to pod kontrolą. Popierajmy i głosujmy na dobre i sprawdzone marki. Podróbki niech idą do lamusa historii. Pawlak, PSL, Niebiszczański to nie podróbki. Wstydu nie przyniosą, przyniosa kreatywne działanie. AZ
Obrazek użytkownika RS
 • RS
 • 03-10-2011

Wyważona relacja pomiędzy wrażliwością społeczną a gospodarką rynkową.Umiejętnie dbają o nasze sprawy stopując zapędy marketingowe koalicjanta. Doświadczeni i merytoryczni. Doświadczenie w parze z pracowitością. Wszędzie są przypadki ale gdzie ich nie ma? Z nimi każdy chce zatańczyć, to o czymś świadczy przecież. To najbardziej zrównoważony wybór. Polska Solidnych Ludzi
Obrazek użytkownika RS
 • RS
 • 03-10-2011

http://uwazamrze.pl/2011/10/pamiec-w-ludowej-sile-zakleta/
Obrazek użytkownika głos zmęczonego
 • głos zmęczonego
 • 03-10-2011

PO? PSL? PiS? PJN? Palikot? To wszystko jest jedno i to samo pod różnymi nazwami. Nie ważne są poglądy polityczne czy obietnice. Co 4 lata dzieje sie to samo od bardzo wielu lat. Obietnice, uśmiechanie sie z bilboardów i co potem? NIC! Wiec za 4 lata kolejna partia i to samo, 4 lata i znowu. Co 4 lata scenariusz sie powtarza a ludzie wciaz z nową nadzieją mamieni nowymi coraz bardziej absurdalnymi albo odgrzewanymi obietnicami głosują. Raz lewica, raz prawica...nazwy różne ludzie ci sami i dalej NIC się nie dzieje. Dlaczego tak z nami robia? Żeby tylko się sprzedać. Bo są pewni, że będą mieli zarobek i to całkiem nie mały bo ile posłowie zarabiaja mniej wiecej orientuje się każdy. Nie obchodzicie ich wy! Obchodza ich tylko te kilka dni co 4 lata zeby sie sprzedac, nawymyślac i dalej zarabiac wasze pieniadze za wasze podatki. Dlaczego daja coraz wyzsze i dziwniejsze podatki a nie obniza sobie pensji i diet? Zeby dalej ciągnac ile sie tylko da od głupiego "Kowalskiego" i "Nowaka". Nic wam nie da żaden kandydat i zadna partia, bo oni nie dawali i dawac zamiaru nie maja. Za to maja zamiar brac i robic ładne oczka potem mowiac "cóż znow nam nie wyszlo ale za 4 lata nas wybierzcie to juz na pewno sie uda". Dlatego własnie namawiam wszystkich do bojkotu wyborów. Zabierzmy im to co oni nam zabrali juz dawno! Zabierzmy im tą pewność że co by nie bylo to maja za co zyc i beda zarabiac. Oni nam tego nie daja! wrecz przeciwnie! a my co 4 lata fundujemy im ten komfort za kompletne NIC albo pomiatanie i poniżanie za głodowe pensyjki! Bojkotujcie wybory i nie dawajcie się wiecej nabierac NIKOMU bo wszyscy to ten sam wilk ale w różnych skórach!
Obrazek użytkownika RS
 • RS
 • 03-10-2011

Walcz chłopie o swoje lepsze życie a nie namawiaj ludzi do nieuczestniczenia w wyborach!:( Nie możesz wszystkich ludzi mierzyć jedną miarą. Takie podejście spowoduje, że populizm totalnie opanuje politykę i przekaz publiczny. Nie będę nikogo tutaj straszył ...ale utrata kontroli społecznej (wybory) to najgorsze wyjście z możliwych. Oddać swój głos a potem głośno egzekwować od jednego czy drugiego Pana lub Pani. Ja nie odpuszczam samorządowcom i posłom , wyrażam swój sprzeciw albo aprobatę pisanymi kanałami informacyjnymi...Jeżeli mi tego zabronią wyjdę na ulicę i wyprowadzę na nią ludzi podobnych do mnie. To co robimy na forach to swoisty zawór bezpieczeństwa i dlatego namawiam wszystkich do takiej aktywności. Jestem przeciwnikiem kneblowania i kneblujących.
Obrazek użytkownika RS
 • RS
 • 03-10-2011

troche nie na temat ale w marginesie ;D
Obrazek użytkownika RS
 • RS
 • 03-10-2011

czas na relaks;D
Obrazek użytkownika gBos zmczonego
 • gBos zmczonego
 • 04-10-2011

@RS piszesz piszesz i co? ktoś ma przez to lepiej? ja nie. ludzie z młyna? nie. setki tysiecy bezrobotnych? hm...nie. wiec co tym zmieniasz? ulżysz sobie. pokazesz się troszkę ale i tak nie ma rezultatow i nikt tego nie zauwaza tak na prawde poza tymi forumowiczami tutaj czy na innym forum. dlaczego politycy tak krzycza "glosowac glosowac wszyscy do wyborów"? wlasnie dlatego zeby miec wieksze szanse na 4 lata brania kasy za nic. bo nie robia i nie zmieniaja nic. a to ze ci powiedza "bierz sprawy w swoje rece i glosuj" to nic innego jak pranie mozgu i falszywe dawanie ludziom poczucia ze sami moga cos zmienic wybierajac a tak na prawde nie zmienia sie nic od bardzo dawna juz. chca twojego glosu bo chca kase a ta dostana jak wygraja wybory. przepraszam cie bardzo bo z calym szacunkiem w co kto wierzy ale mowisz ze nie moge mierzyc wszystkich jedna miara? po 20 latach powtorek chyba juz moge. (liczac od zakonczenia komuny zeby nie mieszac juz ustrojami). twój głos ich kasa. co dla ciebie statystyczny Polaku? 4 lata przepraszania ze nic zrobic sie nie udalo i obiecywania ze moze w kolejnej kadencji.
Obrazek użytkownika Armagedon
 • Armagedon
 • 04-10-2011

No, no RS. Z tą ostatnią Twoją wypowiedzią, to się w pełni zgadzam, właściwie z tego co pamiętam, to dosyć często się kiedyś zgadzaliśmy tu na forum, dopóki nie zmieniłeś frontu ;) Nie odpuszczasz samorządowcom? Coś mi się wydaje, że ostatnio jednak odpuściłeś ;) No może nie odpuszczasz tylko M.A. ale to ze znanych powodów. Wyjdziesz na ulicę i będziesz protestował? Ostatnio ludzie wyszli na ulicę i protestowali, lecz co do Młyna zgadzasz się z burmistrzem, co do przedszkola również, nie wiadomo tylko co z elektrowniami, ale tu pewnie też się zgadzasz. Ci ludzie są podobni do Ciebie, bo wyrażają swój protest przeciwko niesprawiedliwości i niekompetencji urzędniczej, Ty kiedyś też taki byłeś, a teraz, no cóż, nie wiadomo >:(
Obrazek użytkownika RS
 • RS
 • 04-10-2011

Generalnie to zgadzam się z przedmówcą, Faktycznie zdążyłem się przez ostatni czas nieco zmienić (trauma po zdradzonej miłości do PO?), nabrać nieco "ogłady" i dystansu. Ale czytaj Głos na dniach...;D Polecam. Zgadzam się również z przedmówcą armagedona. Po 20 latach obiecanek mam również dosyć tej hołoty niemerytorycznej i bez siły przebicia, karierowiczów i partyjnych działaczy, Ale ponieważ dobrze żyje mi się z przeświadczeniem , że ludzie są dobrzy w przeważającej mierze, to zawsze mówiąc ostatni raz, idę do wyborów i stawiam na kogoś....tym razem jest to Ryszard Niebieszczański, moim zdaniem najbliższy ideałowi wyborcy z naszego regionu...To idę w zaparte!;D I lubię ten rodzaj naiwności u siebie.
Obrazek użytkownika eryk
 • eryk
 • 04-10-2011

lepiej zagłosuj na kogoś z PIS zeby odsunąc od władzy tych co 4 lata rządzili a teraz znowu obiecują zapominajac że poprzednich nie dotrzymali Ja będe głosował na Waldemara Wiązowskiego, zna się na energetyce, przyda się w sprawie gazu łupkowego bo juz coś w trawie piszczy ze wydobycie jest szkodliwe Taki człowiek jak Wiązowski bedzie nam potrzebny
Obrazek użytkownika POlak mały
 • POlak mały
 • 04-10-2011

bardzo potrzebny będzie masz rację TYLKO DO CZEGO wydobycie gazu dopiero w następnej kadencji gdzieś w 2015-2016 . Więc szkoda głosu na PiS.
Obrazek użytkownika ....,
 • ....,
 • 04-10-2011

poczytaj sobie skad się wziął ów kandydat w PIS otóż w PZPR był w latach wiatru odnowy czyli w1979-1980 ;D potem w PC i dopiero w PIS
Obrazek użytkownika ....,
 • ....,
 • 04-10-2011

W jakiś sposób były PZPR-owiec Henryk Cioch znalazł się w PiS. pyta Ryszard Bender słynny senator i działacz PIS. Może przeszedł lub przechodzi przemianę, jak Szaweł zmienił się w Pawła. Niech powie, udowodni i przekona nas, że rozstał się z PZPR - owską przeszłością. Bo nagle z towarzysza stał się kandydatem bardzo wspaniałego środowiska. Za wcześnie głosować na niego - stwierdził Bender. Henryk Cioch jest prawnikiem, profesorem i wykładowcą na KUL i UMCS, współpracował z prezydentem Lechem Kaczyńskim.
Obrazek użytkownika DanaB
 • DanaB
 • 04-10-2011

Właśnie wyjęłam ze skrzynki pocztowej reklamówkę wyborczą Andrzeja Dąbrowskiego. Wynika z niej, że nie tylko basen wybudował, ale również plac zabaw dla dzieci, wyremontował ul. Nadrzeczną i ul. Grottgera. Ciekawa jestem, czy znajomi mieszkający w kamienicy "wyremontowanej" przez kandydata wiedzieli o jego udziale, gdy wraz ze wspólnotą składali się na "farby i ekipę"? I dlaczego kandydat nie sfotografował się przy oddawaniu Nadrzecznej po przebudowie? Chwaliłam Zuzię Wojciechowską i H.Urbanowskiego, a to skromniutki Dyrektor Kłodzkiego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji wszystko zrobił i teraz ma się czym pochwalić ...
Obrazek użytkownika ....,
 • ....,
 • 04-10-2011

taki skromny, a koncerty organowe z kościołów wycioł i też się nie chwali.
Obrazek użytkownika DanaB
 • DanaB
 • 04-10-2011

Powinien pochwalić się jeszcze zerwaniem koncertu Diary of Dreams! Wygonił satanistów z Kłodzka (Bolków ich przyjął z zadowoleniem). Ciekawe, co o wyrzuceniu Rajdu Dolnośląskiego z Kłodzka sądzi jego idol, piosenkarz tego samego imienia i nazwiska, znany nie tylko jako piosenkarz, jazzmen ale i kierowca rajdowy...

Zdjęcie zostało wykonane o godz. 18.03 przed Schroniskiem na Szczelińcu - kilka osób relaksuje się, podziwia widoki, spokój, cisza…

Park Narodowy Gór Stołowych informuje, że w związku z ekstremalnie wzmożonym ruchem turystycznym w godzinach szczytu (godz. 10-15) może nastąpić krótkotrwała przerwa w sprzedaży biletów na trasę turystyczną na Szczelińcu Wielkim.

Policjanci z powiatu kłodzkiego w piątek, 7 sierpnia w godz. 6.00 – 22.00 na drogach powiatu kłodzkiego przeprowadzą wzmożone działania kontrolne pod kryptonimem „Prędkość". Działania mają na celu ograniczenie liczby wypadków drogowych oraz zminimalizowanie skutków tych zdarzeń. Działania będą odbywały się równolegle na drogach przebiegających przez teren województwa dolnośląskiego.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×