REKLAMA

Pochowali w cudzym grobie

W Kłodzku pochowano kobietę w grobie obcego mężczyzny.

Kiedy pomyłka wyszła na jaw, zwłoki ekshumowano i dopiero wtedy pochowano we właściwym miejscu.
Firma pogrzebowa, której współwłaścicielką jest radna miejska, uważa że sprawy nie powinno się nagłaśniać, bo zdołała udobruchać oburzone rodziny zmarłych osób.
Do fatalnej pomyłki doszło 25 lipca. To wtedy pracownicy kłodzkiego zakładu pogrzebowego Concordia pochowali zmarłą kobietę w grobie, w którym spoczywał zupełnie obcy mężczyzna. Kiedy ta fatalna pomyłka wyszła na jaw, zwłoki ekshumowano i dopiero wtedy pochowano we właściwym grobie.
Jest po sprawie
Jak mogło w ogóle dojść do tak karygodnej pomyłki? O to zapytaliśmy Renatę Urbaniak, współwłaścicielkę Concordii i radną miejską Kłodzka. - Szukacie sensacji, a wszystko jest już załatwione, sprawy nie ma. Jeśli o tym napiszecie to spotkamy się w sądzie – usłyszeliśmy, zamiast rzeczowego wyjaśnienia, dlaczego doszło do pomyłki. - Rodziny tych zmarłych nie życzą sobie, żeby o tym pisać – dodaje Renata Urbaniak. Po chwili współwłaścicielka Concordii zadzwoniła jeszcze raz. Zaznaczyła, żeby rozmawiać w przyszłym tygodniu z drugą współwłaścicielką, a jej do sprawy w ogóle nie mieszać.
Ludzie powinni wiedzieć.
Nie piszemy o rodzinach osób zmarłych. One się już wycierpiały. Społeczeństwo powinno jednak wiedzieć, że w Kłodzku dochodzi do takich pomyłek, że zdarzają się nawet w firmach z prawie 30-letnim doświadczeniem. Dziwne też jest to, że firma z 30-letnim doświadczeniem nie wie, jak rozmawiać z dziennikarzami i zamiast sprawę wyjaśnić, od razu straszy sądem.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (6): Pochowali w cudzym grobie

Obrazek użytkownika Grześ
 • Grześ
 • 05-09-2018

Pomyłki się zdarzają , a kto się nie myli , ważne żeby przeprosić i naprawić błąd , a nie od razu aferę robić , Concordia to dobra firma , jak nieliczne w Kłodzku .
Obrazek użytkownika Krych
 • Krych
 • 05-09-2018

Jak chcecie sensacji to opiszcie przystanek w Mielniku. Połączenie relacja mielnik klodzko zebp wsiasc prawnie do Autobusu jadacego do Klodzka trzeba isc 2.5km do Zelazna bo nie ma jak przejsc przez ulice. A okolo 4 osob s Mielnika bylo juz potracone przez kierujacych pojazdami bo kierowcy srednio przez wieś jada 120 km na h.
Obrazek użytkownika Grześ
 • Grześ
 • 06-09-2018

Tak Krzysiu , masz racje , mi ten zakład naprawdę pomógł w ciężkiej chwili , po utracie bliskiej osoby w załatwianiu różnych spraw , a byłem młody i wszystko było na mojej głowie , nie miałem kasy , a może właśnie jest za dobry dla mieszkańców i to boli , boli , sami sobie nie radzą zadłużają wszystko co im pod panowanie wpadnie , same psoty tylko w głowie .
Obrazek użytkownika Krystian
 • Krystian
 • 06-09-2018

Korzystałem z usług firmy Concordia i jestem zadowolony z ich usług, nawet po kilkulatach nie robili problemu z wjazdem na cmentarz natomiast konkuren porozjeżdżała wiele grobów, nie wypuszczają na cmentarz.
Obrazek użytkownika frog
 • frog
 • 06-09-2018

Zastraszanie dziennikarza za ujawnienie prawdy jest NIEDOPUSZCZALNE I KARALNE! PRAWO PRASOWE - Art. 43. Kto używa przemocy lub groźby bezprawnej w celu zmuszenia dziennikarza do opublikowania lub zaniechania opublikowania materiału prasowego albo do podjęcia lub zaniechania interwencji prasowej - podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Dziennikarze wiecie co robić.
Obrazek użytkownika Ostatnia w tygodniu
 • Ostatnia w tygodniu
 • 06-09-2018

Należy frog by było zadbać może o lepsze zdrowie ludzi tu , by tak licznie nie umierali w ....., a nie podpuszczać , jak zresztą zawsze jednych na drugich , a tym czasem myszy spokojnie grasują ? My tym czasem czekamy na wielki powrót z Ameryki jutro ma się zjawić , tvp info i tv republika ma świetnych dziennikarzy , ciekawe czy św. pamięci Kiszczak mówił prawdę że aureole pospadają z głów co po niektórym .wraca , wraca juto już , być może sypią , sypią ci i owi , o to będzie ciekawe . .

fot. UMiG Bystzryca Kł.

Do końca sierpnia potrwa rewitalizacja trasy spacerowej wzdłuż murów obronnych w Bystrzycy Kł.

Fot. PWSZ w Nysie

Studenci architektury przystąpili do obrony prac inżynierskich. Nowi inżynierowie opracowali ciekawe projekty architektoniczne.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×