REKLAMA

Kiedy wybory?

Wciąż trwają konsultacje w sprawie daty wyborów. Na ogłoszenie tego terminu pozostało coraz mniej czasu.

Pierwsza tura wyborów samorządowych, w których wybierzemy wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, a także rady do gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich, może się odbyć w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada. W ubiegłym tygodniu, podczas porannej rozmowy w TVP, Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera, został zapytany o to, kiedy premier Mateusz Morawiecki ogłosi termin wyborów. - Zgodnie z obwiązującym prawem trzy miesiące przed zakończeniem kadencji musi ten termin być ogłoszony. W związku z tym, że kadencja upływa w połowie listopada, to połowa sierpnia, to jest ten ostateczny termin – odpowiedział Dworczyk. - W tej chwili trwają konsultacje, w związku z tym musimy jeszcze chwilę zaczekać. Jeśli miałbym coś obstawiać, to myślę, że to raczej będzie sierpień – dodał nasz parlamentarzysta

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (7): Kiedy wybory?

Obrazek użytkownika piotr
 • piotr
 • 10-08-2018

Ktoś ma odwagę stanąć przeciwko burmistrzowi Kilińskiemu? Podobno Joanna Walaszczyk z PiS aspiruje na fotel starosty kłodzkiego a po cichu noworudzki PiS popiera burmistrza Kilińskiego. Wygra bez walki?
Obrazek użytkownika piotr
 • piotr
 • 10-08-2018

Ktoś ma odwagę stanąć przeciwko burmistrzowi Kilińskiemu? Podobno Joanna Walaszczyk z PiS aspiruje na fotel starosty kłodzkiego a po cichu noworudzki PiS popiera burmistrza Kilińskiego. Wygra bez walki?
Obrazek użytkownika WB
 • WB
 • 10-08-2018

Startujcie! Nie ma się czego wstydzić , można znaleźć się w zaszczytnym gronie tych którzy przegrali z Kilińskim . Tam są burmistrzowie Cyman i Bawecki, radni: Radgowski i Frącek, dr Mrówka, senator Szyszka i wielu innych . To nie wstyd przegrać z Kilińskim, a będzie o czym wnukom opowiadać.
Obrazek użytkownika Maria
 • Maria
 • 10-08-2018

może jakiś naiwniak wystartuje i wtopi sporo kasy. 3 miesiące ktoś pożyje nadzieją że będzie burmistrzem a jego partner/ka będzie się puszyć że jest burmistrzową. Już sporo było takich przykładów, a wygrywa Kiliński.
Obrazek użytkownika Qla
 • Qla
 • 10-08-2018

Qla burmistrzem nowej rudy !!! On wie jak naprawić miasto, pamiętamy jego program radnego - pomoc dla mlodych małżenstw!! Patroci noworudzcy Go popierają!!
Obrazek użytkownika TomTom
 • TomTom
 • 10-08-2018

Można opluwać Kilińskiego, ale potrafi coś zrobić dla miasta i nawet jego nieliczni oponenci nie potrafią wskazać osoby która mogłaby go godnie zastąpić i nie piszmy tu o wyciągniętych z kapelusza jak dr Mrówka.
Obrazek użytkownika Qla
 • Qla
 • 15-08-2018

Kula burmistrzem ???? Nie róbcie jaj!!! W 2010 zdobył 3 głosy na radnego. To większa wtopa będzie lokalnych patriotów niż dr Mrówka

Zakończyła się sprawa, jakiej jeszcze nie było. Na ławie oskarżonych zasiadało 36 osób.

Nie mają sklepu, ani przystanku autobusowego. Przez wioskę przejeżdżają pociągi, ale się w niej nie zatrzymują. Zabłocie, wioska leżąca zaledwie kilometr od Bystrzycy Kłodzkiej, to zupełnie inny świat...

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×