REKLAMA

Rekultywacja emocji

Radni Kłodzka wyrazili zgodę na przeznaczenie 1 mln zł na wykupienie akcji o podwyższonej wartości w spółce Dolnośląski Projekt Rekultywacji, która ma zrekultywować nieczynne wysypisko śmieci przy ul. Sierpowej.

Kłodzko jest udziałowcem wrocławskiej spółki Dolnośląski Projekt Rekultywacji. Spółka została powołana w celu przeprowadzenia rekultywacji składowisk odpadów w województwie dolnośląskim, w tym tego przy ul. Sierpowej w Kłodzku. Teraz samorządowcy dokapitalizowali spółkę , bo ta rozpoczęła w końcu prace. W budżecie gminy były zaplanowano pieniądze na rekultywację zamkniętego składowiska odpadów. Przed głosowaniem doszło do słownej utarczki radnego z burmistrzem.
Rekultywacja emocji
Radny Karolczak Od początku byłem przeciw, dalej jestem i będę. Zagłosuję przeciw. Nie widzę powodu dla którego mielibyśmy zwiększać swój udział w spółce, która zaraz może się okazać wielkim dłużnikiem i będziemy beneficjentem tego długu. Do tej pory spółka nie wykazała się specjalnymi działaniami. Wysypisko nadal nie jest zrekultywowane, mimo że sporo czas temu podpisaliśmy z nimi umowę. Masa gmin zrezygnowała z ich usług. Firma w zasadzie nie ma się czym pochwalić. Równie dobrze moglibyśmy wziąć pierwszą lepszą firmę z ulicy i efekt byłby taki sam.
Burmistrz Piszko Drogi Panie radny, kompletnie się z Panem nie zgadzam, ponieważ ponad półtora miesiąca temu firma razem ze mną wprowadziła już wykonawcę na teren wysypiska. Rozpoczęliśmy rekultywację, którą zakończymy w 2019 roku. Mamy decyzję rekultywacyjną, którą musimy wykonać i żałuję, że Pańskie podejście jest takie. A co do samej uchwały jest to tylko zmiana sposobu finansowania tego zadania, czyli już nie dopłatami, a podniesieniem kapitału. Nic się nie zmienia w budżecie, kwoty pozostają takie same. Jeszcze raz zapraszam na ul. Sierpową, na wysypisko, prace trwają.
Radny Karolczak Panie Burmistrzu, nie jestem przeciwny rekultywacji wysypiska. Jak najbardziej jestem za, natomiast mierzi mnie sposób, w jaki firma do tego podchodzi. Jeżeli uważa Pan, że po trzech latach działalności wielkim sukcesem jest to, że od półtora miesiąca firma coś robi, no to ja się obawiam, że nie zdążymy.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Rekultywacja emocji

Obrazek użytkownika Raz dwa trzy
  • Raz dwa trzy
  • 10-06-2018

hymm

Program 500 plus kosztuje rocznie podatników ponad 24 mld zł, czyli dwa razy więcej niż uczelnie wyższe i aż 7 razy więcej niż kultura.

Dość dodatkowych opłat za wodę. Siedem wspólnot mieszkaniowych i 3 stowarzyszenia walczą o likwidację niesprawiedliwego podziały mieszkańców Bystrzycy Kłodzkiej.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×