REKLAMA

Święto miodu i plonów

Wydarzenie plenerowe Święto Plonów Festiwal Miodu w Twierdzy to kolejny sukces frekwencyjny w Galerii Twierdza Kłodzko

W godzinach popołudniowych plac pomiędzy galerią a zejściem do parku handlowego zapełnił się po brzegi wystawcami i publicznością.
Tegoroczna edycja Święta Plonów była rozszerzona o formułę prezentacji i degustacji przygotowanych przez Zrzeszenie Pszczelarzy Ziemi Kłodzkiej, czyli Miodowe Lato Kłodzka trafiło po raz pierwszy do kłodzkiego centrum handlowego.
Rodzinne Ogrody Działkowe: „Nowy Świat”, „Perła”, „Szafran”, „Pod Skałką” i „Zdrowie” zaprezentowały wspaniale i okazale udekorowane stoły oraz zapewniły degustację zaprezentowanych przetworów w różnej formie: dżemy, ciasta, nalewki itp., widać było ogrom włożonej pracy, ale także fakt, że działkowcy to ludzie otwarci, pozytywnie podchodzący do życia, mający swoje pasje, z którymi chętnie się dzielą. Program artystyczny to występy zespołu All Music Duo z Kudowy Zdroju oraz ludowego zespołu dziecięcego Wesołe Nutki z Mąkolna, które wprawiły uczestników imprezy w biesiadną, swojską, plenerową atmosferę. Na scenie zaprezentował się Edward Szymczak – bardzo doświadczony pszczelarz, z wykładem tematycznym „O zdrowotnych właściwościach produktów pszczelego ula”, był pokaz wyciskania i produkcji miodu, scenka rodzajowa „Rozmowa pszczół. Dla najmłodszych uczestników przeprowadzone zostały warsztaty plastyczne wraz z konkursem, dla dorosłych konkurs Wiedzy o pszczołach, oba z atrakcyjnymi nagrodami.
Konkurs główny dla ogródków działkowych – Egzotyka w ogrodzie, nie wyłonił zwycięzcy, wszystkie produkty zdaniem jury, stały na wysokim poziomie i każda ekipa dostała równorzędną nagrodę. Natomiast w konkursie Grand Prix Publiczności na najpiękniej przystrojony stół zwyciężył ROD Szafran z Kłodzka.
Organizatorzy wydarzenia: Galeria Twierdza Kłodzko, Zrzeszenie Pszczelarzy Ziemi Kłodzkiej, lokalne Rodzinne Ogrody Działkowe oraz Kłodzkie Centrum Kultury Sportu i Rekreacji.
Sponsorzy nagród: we wszystkich konkursach Galeria Twierdza, w konkursach dla widowni: ZPZK, kino Cinema 3D, pizzeria Bruschetta, perfumeria Douglas.
Szczególne podziękowania dla Anny Pachacz, Zbigniewa Hnatiuka, Marka Mazurkiewicza, pracowników KCKSiR.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (3): Święto miodu i plonów

Obrazek użytkownika Henryk Zaremba Prezes TKP w Kłodzku
  • Henryk Zaremba ...
  • 11-09-2017

Proszę nie używać nazwy Miodowe Lato Kłodzka, bo impreza o tej nazwie była organizowana w tym roku już po raz VIII w ramach Dni Twierdzy Kłodzkiej przez Terenowe Koło Pszczelarzy w Kłodzku. Zarząd tego koła wymyślił tę nazwę i upowszechnił, organizując z dużym rozmachem i powodzeniem razem z Urzędem Miasta Kłodzka to święto, najpierw na Rynku miasta, a w tym roku na twierdzy (12.08.2017r). Nazwa wprawdzie nie zastrzeżona, ale nie wypada się podszywać pod czyjeś osiągnięcia.
Obrazek użytkownika Ola
  • Ola
  • 12-09-2017

Takie imprezy powinny być częściej i w różnych częściach miasta , np w plenerze w parku Strażackim .
Obrazek użytkownika Bena
  • Bena
  • 12-09-2017

Byłam na Święcie Plonów i Miodu, fajna imprezka, ale mam wrażenie, że zaszła pomyłka w reportażu. Grand Prix Publiczności otrzymał ROD "Perła" z Kłodzka, a nie ROD "Szafran" , a to znaczna różnica. Pozdrawiam i życzę następnych udanych imprez.

19-letni chłopak zginął na miejscu w wyniku wypadku, do którego doszło dziś, tuż po 8.00 w Bystrzycy Kłodzkiej.

Nawet na trzy lata może trafić do więzienia mężczyzna odpowiedzielny za kradzież telefonu.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×