REKLAMA

Hala przy więzieniu

Dyrektor Zakładu Karnego w Kłodzku planuje budowę hali produkcyjnej w bezpośrednim sąsiedztwie więzienia

Miałoby w niej pracować sześćdziesięciu więźniów. Wdrożenie planu w życie wymaga zmian w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, które według założeń powinny zostać wprowadzone jeszcze w tym roku. – Osadzeni wykonywaliby nieskomplikowane prace manualne, np. zajmowaliby się szlifowaniem elementów żeliwnych – mówi major Krzysztof Krasowski, dyrektor ZK w Kłodzku Budowa hali, jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, rozpocznie się końcem 2018 r. lub początkiem 2019 r. Tego typu obiekty mają stanąć przy czterech zakładach karnych na Dolnym Śląsku. Pomogą w resocjalizacji osadzonych i przyczynią się do zdobycia przez nich zawodu i praktyki, co z kolei pomoże im w znalezieniu pracy po zakończeniu kary.

Czytaj więcej w Gazecie Kłodzkiej nr 394

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Hala przy więzieniu

Obrazek użytkownika J-23
  • J-23
  • 15-04-2017

Okoliczni mieszkańcy zapewne bardzo się cieszą z budowy fabryki pod swoimi domami ....a na dodatek w obrębie tzw starego miasta. Chyba mało jest do zrobienia w Kłodzku i okolicy aby budować hale produkcyjne dla kilku osadzonych. Tak na marginesie ciekawe kto ma w tym interes i ile budowa hali będzie kosztować podatników ??????????

fot. P. Ziemacki

W nocy z 17/18 kwietnia wybuchł pożar składowiska odpadów plastikowych w Opuszczonych Zakładach Przemysłu Lniarskiego Lech w Ołdrzychowicach Kłodzkich. Więcej informacji na temat tego zdarzenia w piątkowym wydaniu Gazety Kłodzkiej.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×