Minister vs. burmistrz

Trzy pytania do Michała Dworczyka. Przeczytaj, co mówi o burmistrzu Kłodzka

 

Panie Ministrze, niedawno objął Pan funkcję szefa Kancelarii Premiera. To wielkie wyróżnienie, ale też nowe obowiązki. Czy uda się Panu pogodzić nowe zadania z pracą na rzecz okręgu wałbrzyskiego? 

- 18 grudnia Pan Premier Mateusz Morawiecki powierzył mi funkcję Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Rzeczywiście, nowe stanowisko to nowe zadania, które często wymagają pełnego zaangażowania. Już jednak w czasie kiedy byłem wiceministrem obrony narodowej ilość zadań mi zleconych była duża, a mimo to przynajmniej kilka razy w miesiącu udawało mi się dokonywać objazdu okręgu i organizować spotkania z samorządowcami i mieszkańcami m.in. ziemi kłodzkiej. To się nie zmieni i nadal będę robił wszystko aby czynnie angażować się w pomoc mieszkańcom okręgu. Ponadto rozbudowana sieć biur poselskich pozwala mieszkańcom na stały kontakt z moimi współpracownikami.

Jesienią 2018 odbędą się wybory samorządowe. Został Pan wyznaczony przez kierownictwo Pana partii na osobę odpowiedzialną za przygotowanie kandydatur oraz programów wyborczych. Na jakim etapie są te przygotowania? 

- Do moich zadań jako pełnomocnika zespołu samorządowego należy m.in. budowa relacji ze środowiskami spójnymi programowo z PiS oraz przygotowanie propozycji personalnych i programowych na stanowiska wójtów, burmistrzów i prezydentów. Mam nadzieję, że zimą 2018 roku przedstawimy już część kandydatur. Kiedy będą one gotowe wysuniemy propozycje programowe dla poszczególnych gmin. Podchodzimy do sprawy wyborów samorządowych bardzo poważnie, ponieważ to właśnie dobry samorząd jest gwarancją rozwoju regionu. 

Obecnie organizowana jest zbiórka podpisów pod referendum w sprawie odwołania burmistrza Michała Piszko. Co Pan sądzi o tej inicjatywie? 

Faktem jest, że dużą część działań obecnych władz Kłodzka trudno ocenić pozytywnie. Już samo to, że pojawiają się inicjatywy jak ta z referendum dowodzi, że część mieszkańców ma dosyć polityki prowadzonej przez władze miasta. Uważam, że każde działanie dające nadzieję na nowe otwarcie samorządowe w Kłodzku jest godne poparcia.

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (57): Minister vs. burmistrz

Obrazek użytkownika Jerzy
 • Jerzy
 • 16-01-2018

BĘDZIE REFERENDUM POKONAMY PISZKO BĘDZIE WOLNE KŁODZKO DEKALOG W POSZANOWANIU .WYGRAMY .
Obrazek użytkownika Jerzy
 • Jerzy
 • 16-01-2018

BĘDZIE REFERENDUM POKONAMY PISZKO BĘDZIE WOLNE KŁODZKO DEKALOG W POSZANOWANIU .WYGRAMY .
Obrazek użytkownika Jerzy
 • Jerzy
 • 16-01-2018

BĘDZIE REFERENDUM POKONAMY PISZKO BĘDZIE WOLNE KŁODZKO DEKALOG W POSZANOWANIU .WYGRAMY .
Obrazek użytkownika wujek dobra rada
 • wujek dobra rada
 • 16-01-2018

Jerzy w czoło jebnij się zdrowo SIŁY NIE ŻAŁUJ!!!
Obrazek użytkownika Jerzy
 • Jerzy
 • 16-01-2018

Jerzy Motyka komisarzem w Klodzku to pewne Urząd będzie wyczyszczenie ZAMG LIKWIDACJA .WODOCIĄGI KONCESJA .KRYTA PŁYWALNIA DLA UCZCIWYCH KLODZCZAN ZADARMO .CAŁA ZAŁOGA BEZ WYJĄTKU DO WYMIANY NA LUDZI O WYSOKIM MORALE KCKSIR DO LIKWIDACJI NA CENTRUM KULTURY CHRZESCIJANSKIEJ REKREACJI I SPORTU DYREKTOR NACZELNY PAN LESZEK ROGALEWSKI .IDZIE NOWE UCZCIWE I SPRAWIEDLIWE PATRIOTYCZNE .
Obrazek użytkownika Jerzy
 • Jerzy
 • 16-01-2018

Do wojka dobrej rady z PO idziemy was rozliczyć koniec wasz bliski panowie Michałowie Januszem Krzysztofem i cala gwardia ateuszy idziemy.
Obrazek użytkownika Burmistrz Michał
 • Burmistrz Michał
 • 20-01-2018

panie Motyka, pan jesteś biedny człowiek - współczuję panu czasami. Proszę jednak pamiętać , że w polityce nie ma litości, próba referendum z kłamliwymi hasłami będzie się za panem ciągła jeszcze przez kilka lat - sąd! Proszę się przygotować na wydatki na prawników. Za te kłamstwa, które pan pisał w zarzutach - tego panu nie odpuszczę - nie pozwolę pisać nieprawdy i oczerniać mnie i wodociągi kłodzkie tak bez konsekwencji i bezkarnie. Jestem cierpliwy - piękny materiał udało się zgromadzić z pana podpisami. Mimo wszystko proszę nie traktować tego jako próby mszczenia się, ja tylko walczę o swoje dobre imię i swoich współpracowników.

Sprawca pod osłoną nocy włamał się do garażu i z pomieszczenia ukradł elektronarzędzia

Specjalnie dla Was przedstawiamy najciekawsze wydarznia kulturalne w okolicy 

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×