REKLAMA

Miniatury pod lupą śledczych

fot. minieuroland.pl

Bez przetargu, na 40 lat i za psie pieniądze - na takich zasadach były burmistrz kłodzka wydzierżawił ziemię zaprzyjaźnionemu biznesmenowi. Teraz prokuratura sprawdza, czy nie złamał prawa

Kłodzka prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie umów zawartych pomiędzy kłodzkim magistratem, a firmą która zarządza MiniEurolandem. Śledczy sprawdzają, czy Bogusław Szpytma, były burmistrz Kłodzka, nie przekroczył uprawnień służbowych i w ten sposób nie działał na szkodę gminy. Zawiadomienie w tej sprawie złożyła w prokuraturze Regionalna Izba Obrachunkowa. Śledczy pod lupę chcą wziąć między innymi umowę dzierżawy pomiędzy miastem a Jarosławem Ptaszkiewiczem oraz to, dlaczego ziemię wydzierżawiono mu bez przetargu. Poza tym interesują się pozwem sądowym wytoczonym przez obecne władze miasta o stwierdzenie nieważności hipoteki ustanowionej przez Szpytmę na wydzierżawionej Mini Eurolandowi ziemi. Sprawa umowy ze spółką JM Park, która wybudowała na obrzeżach miasta MiniEuroland, od samego początku wzbudzała olbrzymie kontrwersje. Burmistrz Szpytma wydzierżawił firmie JM Park 3-hektarową działkę w atrakcyjnym miejscu bez przetargu na 40 lat. Ustalił wtedy, że prywatna firma ma płacić miastu rocznie 900 zł tytułem dzierżawy.

 

Więcej przeczytasz w Gazecie Kłodzkiej nr 390 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (8): Miniatury pod lupą śledczych

Obrazek użytkownika Julka
 • Julka
 • 20-03-2017

Businessman Bogusław Sz :D:D:D teraz widzimy jak rozwijało się Kłodzko :D
Obrazek użytkownika Malwina
 • Malwina
 • 22-03-2017

A co wy chcecie , a co teraz mamy , nie trzeba było przepędzać , tych z Fortu , piękny projekt , i park miniatur , tez jest fajny , miasto by na tym zyskało , jedno i drugie przyciągnęło by następnych , i gdy by hulało to wtedy podwyższać ceny , a co mamy , wszyscy stad uciekają .
Obrazek użytkownika Malwina
 • Malwina
 • 22-03-2017

A co wy chcecie , a co teraz mamy , nie trzeba było przepędzać , tych z Fortu , piękny projekt , i park miniatur , tez jest fajny , miasto by na tym zyskało , jedno i drugie przyciągnęło by następnych , i gdy by hulało to wtedy podwyższać ceny , a co mamy , wszyscy stad uciekają .
Obrazek użytkownika grzegorz
 • grzegorz
 • 22-03-2017

-nie przekroczył uprawnień służbowych i w ten sposób nie działał na szkodę gminy.! nic tylko cały czas działali na szkodę gminy . A co ze szpitalem tam dopiero prowadzą działania na szkodę szpitala w tych dwóch pseudo spółkach . I wszystko jest w porządku? A szpital tonie w długach! A co na to organ nadzorczy- wszystko jak najlepiej ?
Obrazek użytkownika Luiza
 • Luiza
 • 22-03-2017

Motto Bogusia i Henia: by naszym żyło się lepiej :D
Obrazek użytkownika .............................
 • ..................
 • 22-03-2017

Luiza a co ty się tak boisz tamtej ekipy? Rozliczą ciebie też. W Kłodzku było widać, że coś się działo. mnóstwo inwestycji dzisiaj przynajmniej mamy. teraz Kłodzko umiera. Ty w tym maczasz swoje paluszki. Nic was już nie ochroni. Szukajcie AZYLU.
Obrazek użytkownika yxz
 • yxz
 • 23-03-2017

Jak tonie w długach to czyja to wina salowej ?
Obrazek użytkownika Emmmm
 • Emmmm
 • 24-03-2017

Dopiero co wczoraj widziałam ogłoszenie na jakimś portalu z nieruchomościami że urząd wydzierżawić chce na 40lat działkę po tej stronie gdzie jest parking minieurolandu,tylko bliżej skrzyżowania chyba. I nie było tam nic o przetargu.

Ulatniający się gaz może być zabójczy, dlatego należy być szczególnie ostrożnym przy jego używaniu. Lokatorzy jednego z budynków w miejscowości Ławica najedli się sporo strachu, kiedy okazało się, że z jednego z mieszkań ulatnia się gaz.

Czasopismo Wspólnota opublikowało ranking sfeminizowania samorządów. Pod lupę wzięto gminy, powiaty i województwa. Jeśli w jakimś samorządzie rządzą wyłącznie panie, przyznano mu 100 punktów (%), ale takich babskich rzeczpospolitych nie było. Za to 40 gmin i 7 powiatów otrzymało wskaźnik 0 procent, co oznacza zerowy udział pań w lokalnych rządach.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×