REKLAMA

Miliony z Brukseli

www.fluidi.pl

Miastu przyznano już prawie 15 mln zł dotacji Po raz pierwszy po unijną kasę sięgnęli też spółdzielcy

Prawe 3 mln zł dotacji otrzyma Spółdzielnia Mieszkaniowa w Kłodzku na termomodernizację swoich bloków. Ocieplenie budynków pozwoli zmniejszyć koszty ich użytkowania i utrzymania, co przysłuży się zarówno członkom spółdzielni, jak i zarządowi. - Na razie nie chcę za duża mówić, bo nie mamy podpisanych umów. Jesteśmy jednak na liście rankingowej – przyznaje Bogdan Haławin, prezes SM w Kłodzku. - Sądzę, że umowy na dofinansowanie naszych projektów teremomodernizacyjnych sfinalizowane zostaną w kwietniu – dodaje. Spółdzielnia od 2010 roku systematycznie wydaję na termomodernizację 400-500 tys. zł, ale to za mało, bo potrzeby wynoszą ponad 24 mln zł. W zasobach kłodzkiej spółdzielni zamieszkuje w tej chwili ponad 7 tys. ludzi. SM zarządza 3,8 tys. lokali w Kłodzku,Polanicy-Zdroju i Ołdrzychowicach.

Między innymi to dzięki unijnej kasie zrobią miejscy samorządowcy
› Rewitalizacja parków i skwerów – 4,5 mln zł (dotacja – 3,6 mln zł)
› Miejska ścieżka rowerowa - 2,8 mln zł (dotacja – 2,4 mln zł)
› Inkubator przedsiębiorczości – 9,7 mln zł (dotacja – 6,4 mln zł)
› Parking i zagospodarowanie twierdzy – 3 mln zł (dotacja - 1,8 mln) 

 

Te bloki, dzięki unijnej kasie, ociepli spółdzielnia
› Osiedle Dąbrówki nr 6, 7, 8
› Ulica Kusocińskiego – nr 1 i 3
› Ulica Walasiewiczówny 6 i ulica Okrzei 29
› Polanica-Zdrój – ulica Spółdzielców 2-8, 10-20

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (3): Miliony z Brukseli

Obrazek użytkownika misiu
  • misiu
  • 18-03-2017

Brawo burmistrz Piszko - i spółdzielnia - widać, że władze miasta współpracują dla dobra Kłodzczan
Obrazek użytkownika tomek
  • tomek
  • 18-03-2017

Brawo Michal
Obrazek użytkownika monty
  • monty
  • 18-03-2017

Ciekawe jakim kryterium kieruje się pan Prezes wybierając budynki do termomodernizacji. O ile pamiętam to budynki na Dąbrówki były już w latach 80. ocieplane. Natomiast ani słowem nie wspomina się o budynkach na Wiosennej czy Spółdzielczej. Budynki te jako stojące na skraju osiedla są narażone na silne wyziębienie. Mieszkańcy płaca najwięcej za ogrzewanie w całej spóldzielni.

Ulatniający się gaz może być zabójczy, dlatego należy być szczególnie ostrożnym przy jego używaniu. Lokatorzy jednego z budynków w miejscowości Ławica najedli się sporo strachu, kiedy okazało się, że z jednego z mieszkań ulatnia się gaz.

Czasopismo Wspólnota opublikowało ranking sfeminizowania samorządów. Pod lupę wzięto gminy, powiaty i województwa. Jeśli w jakimś samorządzie rządzą wyłącznie panie, przyznano mu 100 punktów (%), ale takich babskich rzeczpospolitych nie było. Za to 40 gmin i 7 powiatów otrzymało wskaźnik 0 procent, co oznacza zerowy udział pań w lokalnych rządach.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×