REKLAMA

Bystrzyca Kłodzka: Złodzieje ukradli maszt z panelem solarnym

Bystrzyca Kłodzka: Mężczyźni odpowiedzą za kradzież i paserstwo

Fot. KPP Kłodzko

Bystrzyca Kłodzka: Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy ukradli panel solarny o wartości 1300 zł. Teraz grozi im więzienie.

Bystrzyca Kłodzka. Policjanci z Bystrzycy Kłodzkiej zatrzymali dwóch mężczyzn w sprawie kradzieży masztu z panelem solarnym. Swoim łupem nie cieszyli się zbyt długo. 

 

Działali we dwójkę

Pod koniec stycznia na komendę policji w Bystrzycy Kłodzkiej wpłynęło zgłoszenie o kradzieży masztu i panelu solarnego na terenie rozdzielni gazu znajdującej się w powiecie kłodzkim. Poszkodowana spółka wyceniła straty na kwotę 1 300 zł. Nad sprawą pracowali kryminalni i w wyniku ich działań, udało się ustalić i zatrzymać dwóch mieszkańców naszego powiatu. Okazało się, że działali wspólnie. Jeden z nich, 34-latek, ukradł maszt z panelem solarnym, a drugi, 38-latek pomógł mu go sprzedać. Udało się odzyskać skradziony przedmiot i wkrótce wróci on do właścicieli. Policja ustala teraz, czy mężczyźni byli już wcześniej karani za podobne przestępstwa. Odpowiedzą za kradzież i paserstwo. Grozi im nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 

Radków - Julia Kuczała przekazała radosne wieści. Kliknij, aby przeczytać

 

Bystrzyca Kłodzka: Złodzieje ukradli maszt z panelem solarnym

 

Podsumowanie działań policji w 2020 roku

Z raportów policjantów wynika, że wykrywalność przestępstw kryminalnych polepszyła się i wynosi 71,4%. To o 1,4% więcej niż w roku 2019. Przestępczość zmalała o 75 dokonanych przestępstw. Odnotowano o 23 przestępstwa mniej z kategorii tych najbardziej uciążliwych społecznie, czyli: bójka, pobicie, uszczerbek na zdrowiu, kradzież cudzej rzeczy, kradzież samochodu, rozbój, kradzież z włamaniem oraz uszkodzenie mienia. Przestępczość gospodarcza wzrosła o 17 przypadków. Natomiast znacznie rośnie liczba popełnionych przestępstw narkotykowych. W policyjnych analizach przybyło ich o 60 więcej niż w roku 2019 - łącznie 204. Wykryto i znaleziono ponad 26 kg narkotyków. Policjanci zabezpieczyli mienie o łącznej wartości 5 mln zł. 

Natalia Kołodziej, inf. Podinsp. Wioletta Martuszewska KPP Kłodzko 

 

Bystrzyca Kłodzka - seniorzy poczekają na szczepionki? Kliknij, aby czytać dalej 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Bystrzyca Kłodzka: Złodzieje ukradli maszt z panelem solarnym

Kłodzko: Odbyło się ostatnie pożegnanie Hani, która przed śmiercią przeszła prawdziwe piekło.

Fot. Zdzisław K. Polska-org

Lewin Kłodzki: W wyniku wypadku jedna osoba trafiła do szpitala.

Podczas pogrzebu, gdy rodzina chciała pożegnać zmarłą i poprosiła o otwarcie trumny, okazało się, że leżą w niej zamienione zwłoki. Jak doszło do tak tragicznej pomyłki?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×