REKLAMA

Starosta Maciej Awiżeń: 4 karetki WOT zbierają zaległe wymazy

Starosta Maciej Awiżeń: 4 karetki WOT zbierają zaległe wymazy z terenu powiatu

Fot. FB/Maciej Awiżeń

Starosta Maciej Awiżeń: wojewoda zadziałał i obecnie nawet 4 karetki WOT zbierają zaległe wymazy z terenu powiatu

Starosta Maciej Awiżeń przekazał dobre wiadomości. Jak poinformował dziś, wojewoda zadziałał i obecnie nawet 4 karetki WOT zbierają zaległe wymazy z terenu powiatu. - Mam nadzieję, że to nie sprawa akcyjna lecz stale będzie pilnowany czas poboru. Osobiście jednak dziwię się, że nie można było zostawić coś co działało - czyli NFZ powinien podpisać umowę ze szpitalem kłodzkim na wymazy - pisze starosta. - Ja rozumiem, że NFZ chciał zaoszczędzić i zaproponował kontrakt o ponad połowę niższy niż wojewoda, a w efekcie poboru przez WOT to nie NFZ jest płatnikiem i zaoszczędził. Ale przecież WOT jest też płacony z naszych podatków i podejrzewam, że takie akcje (dojazdu 4 karetek WOT np. z Wrocławia) kosztują więcej niż dotychczasowa forma skutecznego poboru. Obyśmy nie musieli wracać do tematu - dodaje samorządowiec.

 

Starosta Maciej Awiżeń interweniował

Starosta Maciej Awiżeń interweniował w sprawie długiego czasu oczekiwania na wykonanie testu przed dwoma tygodniami.  - Jestem zdruzgotany. Obecnie czas oczekiwania dla kilkuset osób skierowanych na testy przeciąga się powyżej tygodnia. Z samych DPS-ów (skierowania przez Sanepid) zdarzają się terminy ponad 10 dni, nie mówiąc już o kolejnych np. 5. dniach oczekiwania na wyniki testów. Przy czym, po 10 dniach od zachorowania, można wyjść już z izolacji domowej jako ozdrowieniec. Co to za sens? - pytałw ówczas retorycznie Maciej Awiżeń, starosta kłodzki. Jego zdaniem system się zawalił, bo nie wiadomo kogo izolować i zarażamy się nawzajem. - Dopóki była podpisana umowa przez wojewodę z ZOZ w Kłodzku "wymazobus" z dzielną panią Renią, docierał wszędzie w jeden dzień. Wojewoda jednak nie przedłużył umowy i postanowił zlecić zadanie pobierania testów przez Wojska Obrony Terytorialnej, które przejęły te obowiązki od 1 listopada. Po co było zmieniać coś co dobrze funkcjonowało? Po co wysyłać z Wrocławia karetkę do wymazów do powiatu kłodzkiego? Dokąd dojadą? - zastanawiał się starosta. Efekt tych opóźnień jest taki, że zniecierpliwieni pacjenci z objawami, kaszlem, pojawiają się przed kłodzkim szpitalem przy stacjonarnej karetce do pobrania i stoją w coraz dłuższych kolejkach na deszczu. O to wszystko nasz samorządowiec zapytał wojewodę na telekonferencji. 

 

Przeczytaj, gdzie wykonasz test na koronawirusa

Sprawdź, ilu mieszkańców zachorowało 23 listopada

Jak wygląda sytuacja w Czechach

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Starosta Maciej Awiżeń: 4 karetki WOT zbierają zaległe wymazy

Fot. Zieleniec Ski Arena

Ośrodki narciarskie w Powiecie Kłodzkim informują o swoich decyzjach wobec dalszych obostrzeń.

Fot. Antoni Kuczek Dolny-slask.org.pl

Bystrzyca Kłodzka: W centrum zdrowia trwają szczepienia. Kiedy przyjdzie kolej na seniorów?

Fot. OSP KSRG Nowa Ruda - Słupiec

Nowa Ruda: Strażacy zabezpieczyli osuwającą się skarpę na ulicy Cmentarnej.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×