REKLAMA

Powiat Kłodzki: nie będzie danych o koronawirusie

Powiat Kłodzki: powiat nie będzie otrzymywał takich danych z kłodzkiego Sanepidu

Powiat Kłodzki: powiat nie będzie otrzymywał takich danych z kłodzkiego Sanepidu z naszego terenu

Powiat Kłodzki. Zgodnie z wczorajszą informacją Głównego Inspektora Sanitarnego, dotyczącą danych na temat: kwarantanny, izolacji, wynikach dodatnich, zmarłych na covid-19, przyrostu zachorowań oraz o ujednoliceniu narzędzi rejestracji zakażeń przez Główny Inspektorat Sanitarny od dzisiaj dane będą publikowane na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia. Powiat nie będzie otrzymywał takich danych z kłodzkiego Sanepidu z naszego terenu.

 

Skąd taka decyzja? 

- Przeprowadzona w całej Polsce analiza danych dotyczących przypadków zakażeń SARS-CoV-2 wykazała różnicę na poziomie 22 tys. wyników między systemem elektronicznym,  a innymi używanymi dotychczas narzędziami zbioru danych - tłumaczą inspektorzy sanitarni. I wymieniają główne przyczyny zaistniałej sytuacji:

- opóźnienia w raportowaniu wyników do inspekcji sanitarnej przez laboratoria testujące w kierunku SARS-CoV-2,  

- różne źródła pozyskiwania danych i potrzeba ich weryfikacji,

- różne cele zbieranych danych (m. in. statystyki zakażeń, opracowanie ognisk epidemiologicznych, w tym identyfikacja źródeł zakażeń), 

- przerwy w pracy stacji sanitarno-epidemiologicznych spowodowane izolacją lub kwarantanną pracowników (okresowo ok. 20 proc. składu osobowego wyłączona z pracy). 

Ostatni komunikat ząbkowickiego sanepidu pochodzi z poniedziałku, 23 listopada. Wówczas liczba zdiagnozowanych pacjentów (dodatnich) zakażonych wirusem SARS-CoV-2 od początku trwania epidemii wynosiła 1304 osoby, liczba ozdrowieńców - 999 osób, liczba zgonów - 17 osób, a liczba osób objętych kwarantanną - 699 osób.

 

Po ujednoliceniu systemu znów mają być dostępne dane dotyczące poszczególnych powiatów.

Koronawirus Dolny Śląsk

Na Dolny Śląsku odnotowano dziś 1035 zachorowań. To o 30 zachorowań więcej, niż wczoraj. Zmarło 485 osób. 

 

Koronawirus Kłodzko i powiat kłodzki - stan na 23 listopada 

Wczoraj w powiecie kłodzkim nikt nie zmarł. Ciągle 68 zarażonych walczy o życie w szpitalu, a 1862 osoby są chore. Od początku pandemii w powiecie kłodzkim zmarło 29 osób, a wyleczyło się 1134. Przez ostatnią dobę w powiecie kłodzkim zachorowało 190 osób. Z koronawirusa wyleczyły się 43 osoby. Najwięcej obecnie chorych w powiecie kłodzkim jest w Kłodzku (426), a najmniej w gminie Lewin Kłodzki (7).

 

Przeczytaj, ile osób zachorowało 22 listopada

Przeczytaj, ile osób zachorowało 21 listopada

Przeczytaj, ile osób zachorowało 20 listopada

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Powiat Kłodzki: nie będzie danych o koronawirusie

Fot. Zieleniec Ski Arena

Ośrodki narciarskie w Powiecie Kłodzkim informują o swoich decyzjach wobec dalszych obostrzeń.

Fot. Antoni Kuczek Dolny-slask.org.pl

Bystrzyca Kłodzka: W centrum zdrowia trwają szczepienia. Kiedy przyjdzie kolej na seniorów?

Fot. OSP KSRG Nowa Ruda - Słupiec

Nowa Ruda: Strażacy zabezpieczyli osuwającą się skarpę na ulicy Cmentarnej.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×